Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Moderní program zlepší výuku na téma "Jak zacházet s penězi" v pražských školách

 
sobota, 13. října 2018, 19:22

S programem určeným pro interaktivní tabule budou moci pracovat učitele v Praze a na Kolínsku. Ten se zaměřuje na základy finanční gramotnosti a využít ho mohou pedagogové například během hodin matematiky

K výuce o tom, jak zacházet s penězi, mohou učitelé ve školách využívat nový program pro interaktivní tabule. Umožní jim to společnost Edhance, která ve spolupráci s různými firmami připravuje digitální výukové materiály. Školy si aplikaci s názvem Peníze pod kontrolou mohou zdarma vyžádat a brzy ji zřejmě budou moct začít stahovat na webu, sdělila mediální zástupkyně společnosti Anna Seimlová.

Projekt je určený pro děti v 7. a 8. třídách základních škol. Zahrnuje tři hodinové lekce, které se zaměřují na základy takzvané finanční gramotnosti, fungování občana ve státě a na funkce státu a hospodaření s osobním a rodinným rozpočtem. Zařadit se podle Seimlové mohou nejlépe do hodin matematiky.

"V současné době neexistuje ucelený vzdělávací obsah pro digitální tabule v oblasti finanční gramotnosti. Rádi bychom svým interaktivním vzdělávacím obsahem přispěli k lepší orientaci dětí v této oblasti," uvedl spoluzakladatel Edhance Pavel Popluhar.

Zhruba po dobu příštího půl roku budou lektoři v pilotní fázi s programem seznamovat učitele na některých školách v Praze a na Kolínsku, dodala Seimlová. Materiály vznikly díky spolupráci s firmou Mastercard, která vývoj programu platila jako svou aktivitu společenské odpovědnosti. Projekt podpořily magistrát Prahy a ministerstvo školství.

Zástupci společnosti Edhance za poslední čtyři roky navštívili zhruba tisícovku základních škol, tedy asi čtvrtinu jejich počtu v České republice. Učitelům dosud nabízeli aplikaci o vyváženém životním stylu, o základních principech pracovního trhu či o volbě budoucího povolání. Edhance nabízí také aplikaci k výuce branné výchovy, která dětem přibližuje kromě jiného soudobé dějiny Česka a strukturu armády ČR. Dále by se vedení společnosti chtělo zaměřit i na informační a mediální gramotnost.

Podle Popluhara by se aplikace pro interaktivní tabule daly využít téměř ve všech předmětech. Edhance zatím upřednostňuje výuková témata, ke kterým v současnosti chybí papírové učebnice, do kterých stát každoročně investuje až 1,8 miliardy korun. Popluhar doufá, že v budoucnu začne vláda dávat víc peněz i na digitální výukové materiály. Další vývoj je ale podle něj i otázkou poptávky ze strany ředitelů škol.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Žena uštknutá mambou zemřela, příčinou úmrtí ale uštknutí nebylo

pátek, 12. října 2018, 16:30

Třicetiletá žena, kterou minulé pondělí v pražských Hlubočepích uštkla mamba zelená, zemřela. Příčina úmrtí ale s hadím uštknutím...

Pražané znají variantu pro provizorní náhradu Libeňského most

čtvrtek, 11. října 2018, 18:20

Jako nevhodnější varianty propojení obou břehů Prahy 7 a Prahy 8 při stavbě Libeňského mostu se podle dnes představené studie...

Mají ho i v New Yorku, Berlíně či Edinburghu. V Brně vznikne první...

čtvrtek, 11. října 2018, 15:59

Brňané se ve svém městě můžou těšit na nový, netradiční prvek pro zpestření běžného dne. 16. října 2018 v 16.00 hodin bude...

V Liberci otevřela nábytková banka. Pomůže potřebným, věnovat židli...

čtvrtek, 11. října 2018, 13:18

Pomoci těm, kteří nemají dost peněz pořídit si nový nábytek. To je hlavní cíl nově otevřené Nábytkové banky, kterou najdete v...

 

Komentáře

 
 

O čem píšou další Drbny

Správa železniční dopravní cesty postaví v Písku novou zastávku, bude blíž centru

Správa železniční dopravní cesty začne ve druhé polovině roku stavět novou vlakovou zastávku Písek jih, která lidem zkrátí cestu do centra města. Náklady budou necelých 21 milionů korun. Zastávka by měla být hotová v říjnu. Kvůli pracím bude na trati nepřetržitá výluka od 10. do 25. září.

Budějcká Drbna

Choval se jako opičák. Na Hodonínsku policisté odchytili recidivistu, který skákal po autech

Kradl, ničil veřejný prostor a skákal po autech. Čtyřicetiletému výtržníkovi, který už je pro místní policisty známá firma, hrozí až tři roky za mřížemi.

Brněnská Drbna

Nicholas Winton byl velmi skromný, říká o něm jedna z jeho „dcer“ Zuzana Marešová

Asi není nutné připomínat neskutečný čin Nicholase Wintona, muže, který zachránil 669 židovských dětí před smrtí v koncentračních táborech. Česká mincovna nyní nechala vytvořit zlatý dukát s vyobrazením právě tohoto hrdiny.

Liberecká Drbna

Prostějov získal třetí místo v celostátní soutěži recyklace elektrospotřebičů

Ve čtvrtek 16. května se v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě konalo vyhlášení soutěže „Hejbni s elektrem pro lepší život“. Prostějov se umístil na bronzové příčce a vyhrál tak odměnu 25 tisíc korun.

Olomoucká Drbna

Jihlavský výběr malé kopané poprvé na jaře zaváhal, po porážce od Plzně je v Superlize čtvrtý

Jihlavský výběr malé kopané utrpěl první jarní porážku v Superlize, pozici mírného favorita nepotvrdil ve čtvrtečním zápase v Plzni, kde nakonec prohráli poměrem 6:4. Prohrou si Jihlava zkomplikovala cestu za třetím místem v Superlize, z nynější čtvrté pozice ztrácí na třetí Prahu čtyři body.

Jihlavská Drbna

Nové sídlo ČSOB v Hradci Králové má být hotové do dvou let

Vedle kongresového centra Aldis v Hradci Králové se připravuje stavební jáma, nad níž vznikne budova nové regionální centrály Československé obchodní banky (ČSOB). Práce začaly v prosinci, hotovo by mělo být na přelomu příštího a přespříštího roku. Zprovoznění centrály je naplánované na první pololetí roku 2021. Projekt na půdorysu stokrát sto metrů slibuje stavbu šetrnou k životnímu prostředí.

Hradecká Drbna