Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Moderní program zlepší výuku na téma "Jak zacházet s penězi" v pražských školách

 
sobota, 13. října 2018, 19:22

S programem určeným pro interaktivní tabule budou moci pracovat učitele v Praze a na Kolínsku. Ten se zaměřuje na základy finanční gramotnosti a využít ho mohou pedagogové například během hodin matematiky

K výuce o tom, jak zacházet s penězi, mohou učitelé ve školách využívat nový program pro interaktivní tabule. Umožní jim to společnost Edhance, která ve spolupráci s různými firmami připravuje digitální výukové materiály. Školy si aplikaci s názvem Peníze pod kontrolou mohou zdarma vyžádat a brzy ji zřejmě budou moct začít stahovat na webu, sdělila mediální zástupkyně společnosti Anna Seimlová.

Projekt je určený pro děti v 7. a 8. třídách základních škol. Zahrnuje tři hodinové lekce, které se zaměřují na základy takzvané finanční gramotnosti, fungování občana ve státě a na funkce státu a hospodaření s osobním a rodinným rozpočtem. Zařadit se podle Seimlové mohou nejlépe do hodin matematiky.

"V současné době neexistuje ucelený vzdělávací obsah pro digitální tabule v oblasti finanční gramotnosti. Rádi bychom svým interaktivním vzdělávacím obsahem přispěli k lepší orientaci dětí v této oblasti," uvedl spoluzakladatel Edhance Pavel Popluhar.

Zhruba po dobu příštího půl roku budou lektoři v pilotní fázi s programem seznamovat učitele na některých školách v Praze a na Kolínsku, dodala Seimlová. Materiály vznikly díky spolupráci s firmou Mastercard, která vývoj programu platila jako svou aktivitu společenské odpovědnosti. Projekt podpořily magistrát Prahy a ministerstvo školství.

Zástupci společnosti Edhance za poslední čtyři roky navštívili zhruba tisícovku základních škol, tedy asi čtvrtinu jejich počtu v České republice. Učitelům dosud nabízeli aplikaci o vyváženém životním stylu, o základních principech pracovního trhu či o volbě budoucího povolání. Edhance nabízí také aplikaci k výuce branné výchovy, která dětem přibližuje kromě jiného soudobé dějiny Česka a strukturu armády ČR. Dále by se vedení společnosti chtělo zaměřit i na informační a mediální gramotnost.

Podle Popluhara by se aplikace pro interaktivní tabule daly využít téměř ve všech předmětech. Edhance zatím upřednostňuje výuková témata, ke kterým v současnosti chybí papírové učebnice, do kterých stát každoročně investuje až 1,8 miliardy korun. Popluhar doufá, že v budoucnu začne vláda dávat víc peněz i na digitální výukové materiály. Další vývoj je ale podle něj i otázkou poptávky ze strany ředitelů škol.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Žena uštknutá mambou zemřela, příčinou úmrtí ale uštknutí nebylo

pátek, 12. října 2018, 16:30

Třicetiletá žena, kterou minulé pondělí v pražských Hlubočepích uštkla mamba zelená, zemřela. Příčina úmrtí ale s hadím uštknutím...

Pražané znají variantu pro provizorní náhradu Libeňského most

čtvrtek, 11. října 2018, 18:20

Jako nevhodnější varianty propojení obou břehů Prahy 7 a Prahy 8 při stavbě Libeňského mostu se podle dnes představené studie...

Mají ho i v New Yorku, Berlíně či Edinburghu. V Brně vznikne první...

čtvrtek, 11. října 2018, 15:59

Brňané se ve svém městě můžou těšit na nový, netradiční prvek pro zpestření běžného dne. 16. října 2018 v 16.00 hodin bude...

V Liberci otevřela nábytková banka. Pomůže potřebným, věnovat židli...

čtvrtek, 11. října 2018, 13:18

Pomoci těm, kteří nemají dost peněz pořídit si nový nábytek. To je hlavní cíl nově otevřené Nábytkové banky, kterou najdete v...

 

Komentáře

 
 

O čem píšou další Drbny

U Vimperku narazilo auto do stromu. Jedna osoba nehodu nepřežila

U Vimperku došlo dnes odpoledne k tragické dopravní nehodě. Po nárazu do stromu zemřela jedna osoba. Podle policejní mluvčí Lenky Krausové je v místě nehody doprava úplně omezena.

Budějcká Drbna

Jak se žije stromům v horkém Brně? Vědci zkoumají stresové podmínky stromů ve městě

Vědci ze Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Brně zkoumají stresové podmínky stromů v městském prostředí. V Brně tento týden instalovali na dvou vybraných ulicích teplotní a vlhkostní čidla, z kterých budou získávat potřebná data. Čidla budou monitorovat vlhkost půdy a její teplotu v daném půdním profilu. Cílem je zjistit jak stromy reagují například na letní horka a nedostatek vody v půdě.

Brněnská Drbna

FOTO: Slavík vyhrál závod Světové série fourcrossu v Jablonci i posedmé

Český biker Tomáš Slavík prodloužil svou vítěznou šňůru v domácím závodě Světové série ve fourcrossu horských kol v Jablonci nad Nisou. Podnik JBC 4X Revelations, který také organizuje, dnes vyhrál již posedmé a zůstává na něm i nadále neporažený.

Liberecká Drbna

Od začátku srpna se ve Šternberku přes obědy nebude muset platit parkování v centru

Ve Šternberku začne 1. srpna letošního roku platit změna placeného parkování. Rada města schválila, na základě podnětu občanů a provozovatelů restaurací, obchodů a služeb v zóně placeného parkování, že se nebude v době poledních přestávek zaměstnanců a v době podávání obědů požadovat placení parkovného.

Olomoucká Drbna

Čelní střet osobního vozidla s nákladní soupravou si vyžádal těžké zranění

Nehoda s vážnými následky se v pátek odpoledne stala na Pelhřimovsku. Na silnici mezi Humpolcem a Pelhřimovem vjel řidič osobního auta do protisměru, kde se střetl s nákladní soupravou. Dvaatřicetiletý muž utrpěl těžká zranění, silnice byla několik hodin zcela neprůjezdná.

Jihlavská Drbna

Přelom července a srpna bude teplý a suchý

Přelom července a srpna bude teplý a suchý, třeba příští týden rtuť vystoupá až na 34 stupňů. V příštích čtyřech týdnech se sice objeví bouřky, ale celkový objem srážek bude i přesto podprůměrný. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Hradecká Drbna