Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jindřichohradecký psovod Lubomír Ábel vypátral se psem Gaunerem pohřešovaného seniora

 
sobota, 18. srpna 2018, 13:41

Třináctou vypátranou osobu si na své konto připsal psovod Lubomír Ábel z Jindřichova Hradce. Na začátku srpna vypátral mezi obcemi Lomy a Budkov na Třebíčsku s policejním psem Gaunerem čtyřiaosmdesátiletého seniora, kterého pohřešovala jeho rodina.

Senior odjel 7. srpna kolem sedmé hodiny večer z obce na Třebíčsku na čekanou. Druhý den ráno ale stále nebyl doma, a proto jeho syn zavolala na policii. „Operačním důstojníkem kraje Vysočina byla ihned zorganizována rozsáhlá pátrací akce mezi obcemi Budkov a Lomy. Do pátrací akce byli nasazeni zejména policisté z kraje Vysočina, dobrovolní hasiči z okolí, psovodi se služebními psy z kraje Vysočina a policejní vrtulník s termovizí. O spolupráci při pátrání po pohřešovaném seniorovi byl požádán i Jihočeský kraj. Do pátrací akce byl tak vyslán službu konající psovod Lubomír Ábel se služebním psem Gaunerem,“ popsala situaci policejní mluvčí Hana Millerová.


Policejní pes Gauner pomohl vypátrat seniora živého. Zdroj: Policie České republiky.

Po seniorovi nejdříve pátral policejní vrtulník s termovizí, vypátrat se ho ale nepodařilo. Do akce se dala rojnice vytvořená z policistů a dobrovolných hasičů. Psovod Ábel se vydal opačným směrem, než šla rojnice. „Pro práci služebního psa je vždy lepší, při vyhledávání osoby v terénu, když propátrává terén samostatně s psovodem, a to z důvodu možného rušení psa. Se služebním psem Gaunerem  bylo provedeno propátrávání lesního porostu. Při této činnosti si psovod všiml služebního psa, který „načuchával“ a poštěkával za vyvráceným padlým stromem,“ vysvětlila Millerová.

Přibližně dvě stě metrů od odstaveného vozidla vypátral po jedné hodině odpoledne Gauner pohřešovaného muže. Na místo byla přivolána zdravotnická záchranná služba, která seniora převezla do nemocnice v Třebíči.

Za dobu svého působení u psovodů zaznamenal Lubomír Ábel mnoho úspěchů v kynologii, zejména při vypátrání pachatelů na místech činu i v pátrání po kradených či odhozených věcech pachatelem. 


Senior byl silně dehydratovaný a stěžoval si na bolest nohou.

„V pátrání po pohřešovaných osobách s různými služebními psy vypátral Lubomír Ábel prozatím dvanáct osob, kterébohužel v době vypátrání již nejevily známky života. Poslední případ z 8. srpna přinesl jindřichohradeckému psovodovi pocit radosti, neboť pod číslem třináct vypátral  se služebním psem Gaunerem seniora živého,“ uzavřela Millerová.

Napsal(a) Elmira Talířová | Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Ukrajinská ambasáda se pustila do Vojtěcha Filipa. KSČM převzala...

sobota, 18. srpna 2018, 12:45

Ukrajinská ambasáda v České republice se ostře pustila do předsedy KSČM Vojtěcha Filipa. Rozbuškou konfliktu byla jeho slova, kdy...

Fenomén jménem sdílení kol. Růžové bicykly zaplavují Českou republiku

sobota, 18. srpna 2018, 11:46

Potřebujete se přesunout po městě, nepreferujete MHD a zároveň chcete udělat alespoň něco málo pro své zdraví. Pokud vám je tahle...

Mikroplasty v pitné vodě zůstávají i po úpravě, zjistili vědci

pátek, 17. srpna 2018, 11:59

Drobné plastové částice, které se do řek a nádrží dostávají hlavně z odpadních vod, nedokážou úpravny pitné vody zcela odstranit....

VIDEO: Brňance se do obýváku nastěhovalo více než 160 netopýrů

čtvrtek, 16. srpna 2018, 17:41

Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se včera odpoledne...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • GLOSA: Lukáš Dvořák aneb malý velký muž

  • Kdo tohle vymyslel, nechápavě lidé kroutí...

  • Kariéra zesnulého Vládi Šafránka: Metalové...

  • FOTO: Koupili si v Brně rodinné auto. Za půl...

Reklama
 
 

O čem píšou další Drbny

Balonové létání ukončí letní turistickou sezonu na Lipensku

Prohlédnout si krásy Lipenska z pohodlí koše horkovzdušného balonu mohou všichni ti, kteří se rozhodnou využít nabídky Turistického spolku Lipenska. Ten chystá na sváteční pátek 28. září první ročník zážitkové atrakce, při které se zájemci po zaplacení lístku proletí v balonu nad touto jedinečnou krajinou. Organizátoři očekávají, že k nebi vzlétne zhruba dvacet balonů.

Budějcká Drbna

Brněnští strážníci musí nově hlídat, zda někdo při úklidu zbytečně nepráší

Uklízet na ulici, až se z vás bude prášit, může být ode dneška v Brně nezákonné. Brněnští radní totiž na svém zasedání nařídili řediteli strážníků, aby zajistil důslednou kontrolu dodržování vyhlášky o udržování čistoty v ulicích. Ta přikazuje lidem, kteří uklízí, aby si přitom počínali tak, že nebudou prášit. Pokud tedy smetají suchý, prašný materiál, nesmí při tom používat fukary a musí zajistit dostatečné kropení.

Brněnská Drbna

V pátek v Liberci začíná šampionát na kolečkových lyžích. Dorazí i Bauerův tým nebo biatlonistka Davidová

Do Liberce míří elita běžců na lyžích, koná se totiž Mistrovství ČR v běhu na kolečkových lyžích. A na startu jsou velmi zajímavá jména. Přijede například tým Lukáše Bauera nebo mladí biatlonisté v čele s Markétou Davidovou. Závody se konají v pátek a v sobotu ve Vesci, v neděli pak proběhne divácky atraktivní výjezd na Ještěd.

Liberecká Drbna

Traktorista se lekl protijedoucího náklaďáku a strhl řízení stroje, srazil chodkyni u kraje vozovky

V pondělí 24. září po desáté hodině dopoledne došlo ve Velkých Losinách k dopravní nehodě traktoru, který srazil chodkyni u silnice.

Olomoucká Drbna

FOTO: Nově zrekonstruovaná silnice II/406 z Telče do Dačic je už v provozu

Již od tohoto pondělí 24. září je řidičům k dispozici nově zrekonstruovaná silnice II/406 v trase z Telče do Dačic. Stávající úsek vykazoval v minulosti velké množství plošných poruch a zároveň nevyhovující šířkové uspořádání vozovky. Rozšířením silnice II/406 na šířku 7,5 m a výměnou konstrukčních vrstev vozovky jsou nyní všechny její nedostatky odstraněny.

Jihlavská Drbna
Aktualizováno před 28 minutami

AKTUÁLNĚ: Nedaleko hradeckého letiště se střetlo policejní auto s jiným osobákem. Došlo ke zranění osob

Podle prvotních informací došlo k nehodě, když policisté pronásledovali ujíždějící vůz. Mělo dojít ke zranění tří osob, na místě zasahoval vrtulník letecké záchranné služby.

Hradecká Drbna