sobota 26. září 2020 Andrea

Úspěšný zátah celníků. Odhalili napodobeniny v hodnotě 60 milionů korun

Falešné šály, pánská trika, ale i magnetky pro děti zadrželi pardubičtí celníci na kontejnerovém překladišti v České Třebové. Hodnota originálů se blíží šedesáti milionům korun. Kontraband téměř osmi tisíc kusů odhalili celníci ve čtyřech kontejnerech z Číny během několika týdnů, maskoval je rozličný sortiment zboží.

„Celníci se museli doslova prodrat stovkami kartonů, než narazili na ty v uvozovkách pravé,“ řekl tiskový mluvčí celníků Tomáš Culek.

Na podlaze v přední části jednoho kontejnerů objevili bezmála dvacet krabic, v nichž se ukrývalo čtyři tisíce šál, které vypadaly velmi podobně jako ty od světoznámého výrobce oblečení.

„Celní kontroloři pojali podezření nad jejich pravostí a zkontaktovali právního zástupce pro Českou republiku. Ten potvrdil domněnku, že jde o padělky. Celníci nelegální napodobeniny zadrželi a vyčíslili škodu, která by vznikla prodejem koncovým zákazníkům, na úctyhodných 60 milionů korun,“ dodal mluvčí.

Stejným procesem identifikace, prošly i ostatní napodobeniny, byly však naopak rozesety po celém prostoru přepravních schránek.

Před několika dny se podařilo pardubickým celníkům odhalit padělky také na tuzemském trhu, a to v kamenném obchodě. Konkrétně se jednalo o sluneční brýle, sportovní obuv, nabíječky pro telefony, dětské a dámské oblečení.

Autoři | Foto Celní správa

Štítky Česká Třebová, napodobenina, Celní správa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.