Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

I v polovině prázdnin berou vodáci Vltavu útokem. Kempy mají žně

 
pondělí, 30. července 2018, 07:46

Sjíždění Vltavy stále patří k velmi oblíbenému druhu letní dovolené. Někteří lidé zkrátka nevyhledávají slanou vodu a písečné pláže. Jednou z nejoblíbenějších řek, Vltavu, splouvaly i v polovině prázdnin tisíce vodáku. Žně prožívají i vodácké kempy.

Poslední červencový víkend se podobně jako na začátku prázdnin vydalo na Vltavu mnoho vodáků. Díky hezkému počasí si tak užili krásy jižních Čech z raftů nebo kánoí. „Na vodu jezdíme každý rok ve stejný termín. Vždy se sem hrozně těšíme, protože je to skoro jediná dovolená, kterou máme. Navíc Vltava je prostě krásná, téměř vždy nám vyjde i počasí,“ prozradila Martina Pánková, která přijela až z Kroměříže.

Kvůli velkému množství vodáků hlásí mnoho kempů už dopředu plno. „Kolikrát k nám přijedou vodáci na blind a my je nemůžeme ubytovat, protože máme plno, vždycky jim radím, aby si dopředu místa zamluvili,“ vysvětlil majitel jednoho kempu za Českým Krumlovem. 

Běžně v kempech lidé za jídlo a pití utratí kolem 250 korun. Největší oblibě se samozřejmě těší burgery nebo grilovaná masa a zelenina. „Téměř všude už se teď dá slušně najíst. Letos mě nadchla třeba grilovaná žebra nebo hovězí burger. Při tom pádlování se člověk unaví, je pak třeba doplnit energii,“ vysvětlil Honza Pokorný z Jindřichova Hradce.

Čím dál víc se na Vltavě kromě raftů objevují také paddleboardy. Výjimkou nejsou ale ani vory nebo obří nafukovací kruhy. Vodáci navíc rádi pořádají tematické výjezdy, a tak se o uplynulém víkendu na řece objevili Šmoulové, Maková panenka nebo mořská panna. 

V loňském roce splulo Vltavu podle odhadů na 250 tisíc vodáků. Letos se dá očekávat podobný výsledek.

Napsal(a) Elmira Talířová

Štítky Vltava, vodáci, kemp, raft, léto,

 


 

Kam dál?

Babiš bude prostředníkem na jednání o postupu v kauze H-System

pondělí, 30. července 2018, 07:37

V Hrzánském paláci na Hradčanech se dnes poprvé od vyhlášení rozsudku Nejvyššího soudu sejdou zástupci bytového družstva...

Maláčová: Rodičovská by se mohla zvýšit koncem příštího roku

neděle, 29. července 2018, 18:52

Ministerstvo práce dá vládě do několika měsíců návrh na zvýšení rodičovského příspěvku o 40 tisíc korun na 260 tisíc korun. Při...

Lidé ze Svatopluku staví u domů v Horoměřicích závoru

neděle, 29. července 2018, 13:13

Lidé z bytového družstva Svatopluk, kteří se mají podle rozhodnutí Nejvyššího soudu do měsíce vystěhovat z domů v Horoměřicích u...

Česko zažilo další tropickou noc, nejtepleji bylo v Praze

neděle, 29. července 2018, 10:21

Dnešní noc byla na některých místech v Česku tropická. Teplota vzduchu neklesla pod 20 stupňů Celsia na 13 místech v republice....

 

Komentáře

 
 

O čem píšou další Drbny

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Budějcká Drbna

Do Brna se vrací první česká zlatá olympijská medaile.Vybojoval ji téměř před stoletím Bedřich Šupčík na laně

Poprvé na olympiádě v Paříži vlála na nejvyšším stožáru československá vlajka a hrála se národní hymna 20. července 1924. Zasloužil se o to Bedřich Šupčík z brněnského Sokola, který v čase 7,2 sekundy zvítězil ve šplhu na laně. Lidé si medaili mohou prohlédnout na sportovní výstavě Branky Body Brno mapující historii brněnského sportu.

Brněnská Drbna

Nemocnice v Jablonci, Jilemnici, České Lípě a Liberci dostanou od kraje třicet milionů

Rada kraje schválila částku třicet milionů korun, která poputuje hned do čtyř nemocnic. Nejvíce, přesně polovinu z celé částky dostane Krajská nemocnice v Liberci.

Liberecká Drbna

Žena si na diskotéce odložila kabelku na židli. Její nepozornosti využil zloděj

Dvaačtyřicetiletá žena přišla v neděli o kabelku na šumperské diskotéce. Uvnitř měla peníze, platební kartu, doklady, mobil i klíče.

Olomoucká Drbna

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Jihlavská Drbna

Hradec obměnil vedení fotbalového klubu, je v něm i kouč Škorpil

Vládnoucí koalice v Hradci obměnila představenstvo a dozorčí radu místního druholigového fotbalového klubu. V pětičlenném představenstvu a tříčlenné dozorčí radě je pět nových lidí. Do představenstva například nově zasedl hlavní skaut klubu a bývalý trenér Ladislav Škorpil. Primátor Alexandr Hrabálek (za ODS) řekl, že klub by měl ve druhé lize hrál důstojnou roli tak, aby se po výstavbě nového stadionu dostal do nejvyšší soutěže.

Hradecká Drbna