sobota 19. září 2020 Zita

Soudce, který soudil Smetku a spol.: H-System byla naše La Piovra

Část klientů zaniklého H-Systemu musí do měsíce vyklidit byty v osmi domech v Horoměřicích u Prahy. Rozhodl tak Nejvyšší soud, který vyhověl dovolání správce konkurzní podstaty společnosti H-System. Podle prezidenta Miloše Zemana rozsudek vyvolává vážné pochybnosti o kvalitě a lidskosti soudního systému. „Slovo chlapa, který sám soudní rozhodnutí nerespektuje,“ komentuje prezidentova slova soudce Kamil Kydalka. Právě on poslal už v roce 2004 na dvanáct let do vězení zakladatele H-Systemu Petra Smetku.

Soudce pražského Městského soudu Kamil Kydalka zveřejnil v úterý odpoledne na facebooku rozsáhlejší komentář, který reaguje právě na obvinění prezidenta Miloše Zemana směrem k justici. Zároveň tvrdí, že nynější stav je jen logickým vyústěním celé věci a že už rozsudek z roku 2004 toto riziko předpovídal.

„Již ve zmíněném rozsudku jsme zmínili, že je možné, že pokud budou chtít bydlet v majetku z konkurzní podstaty, budou muset bydlení znovu uhradit. Někteří i potřetí,“ píše soudce Kydalka.

HlídacíPes.org přináší Kydalkovo stanovisko v plném znění a s jeho souhlasem.

To je slovo chlapa!

Prezident prohlásil, že má pochybnosti o kvalitě soudů s ohledem na rozhodnutí NS ČR v kauze H-Systém. Pic kozu do vazu! To je mi slovo chlapa, který sám soudní rozhodnutí nerespektuje, třeba v kauze dosud nenalezeného článku o jistém gentlemanovi.

Touto kauzou jsem se zabýval od jejího nápadu na soud od 6. 8. 2001 až do skončení. Nicméně první rozhodnutí ve věci padlo 19. 2. 2004. Ing. Smetka dostal 12 let, které celé vykonal.

Spolu s ním byli odsouzeni i první dva představitelé družstva Svatopluk, pánové Král a Středa. První jmenovaný pro podvod k maximálnímu trestu, ostatní dva k podmíněným trestům za poškozování věřitele.

Rozsudek ze dne 19.2.2004 zmiňuji mimo jiné proto, že je v něm velmi podrobně z hlediska časového i skutkového popsán celý stav zmíněné kauzy. Zdůrazňuji, že všichni poškození tento rozsudek čítající několik stovek stran obdrželi a měli možnost si jej přečíst. Samotné družstvo spoluzakládal odsouzený Smetka.

Již ve zmíněném rozsudku jsme zmínili, že je možné, že pokud budou chtít bydlet v majetku z konkurzní podstaty, budou muset bydlení znovu uhradit. Někteří i potřetí.

Nespolupracovali.

Nynější stav je pouze logickým vyústěním celé kauzy. Poškození nemohou tvrdit, že jsou překvapeni.

Do současné doby si pamatuji, že když jsme při výslechu těchto poškozených vznesli dotaz, zda spolupracují se správcem konkurzní podstaty, uvedli, že nikoliv. Nespolupracovali. Podle informací z této doby nespolupracovalo ani družstvo.

Navíc došlo k založení i BD Horoměřice, a na to Svatopluk převáděl část nemovitostí. Tím způsobili ještě složitejší situaci, než už tehdy byla. A to už nemluvím o tom, že vzniko i SBD Merkur. Samozřejmě, někdo to považuje za nespravedlivé rozhodnutí, ale tak tomu v podstatě není. Již v roce 2008 rozhodl občanskoprávní soud o tom, že pozemky i stavby na nich patří úpadci, tedy společnosti H-System a.s.. SBD Svatopluk nemělo od tohoto rozhodnutí žádné oprávnění s nemovitostmi dále nakládat.

Jistě, je mi smutno z toho, že lidé byli poškozeni Smetkou a spol., následně i dalšími kroky v této věci.

No a k panu prezidentovi jen to, že jeho dlouholetý přítel, již zesnulý Miroslav Šlouf, po celý rok 1996 (pokud si pamatuji dobře) docházel do H-Systému a měsíc co měsíc odnášel 24 tisíc korun. Osm tisíc pro sebe a dalších 16 tisíc pro další dva muže, ke kterým tehdy pan Šlouf jako svědek uvedl, že jeden je snad jeho soused a druhý že je snad z Lidového domu.

S paní Klausovou pro změnu zakládal Smetka společnost 1. národní a.s., kde skončilo a následně se vypařilo 300 milionů korun. Měla to být banka, ale nedostala licenci. Od klientů vybral H-System cca miliardu korun, nepostavil prakticky nic. Takže slovy klasika „nejlepší obranou je útok“ se zřejmě řídí i pan prezident.

Pokud pan prezident má pochybnosti o kvalitě soudů, já osobně mám pochybnosti o tom, zda si pan prezident pamatuje, jaká byla úloha v H-Systemu u jeho nejbližších spolupracovníků.

Vše, co je výše ve velké stručnosti popsáno, je doloženo důkazy, které jsou podrobně rozebrány v našem rozhodnutí. Bezpochyby se dá dohledat na internetu. Doporučuji pozorně přečíst.

Byla to taková naše La Piovra.


Text byl původně publikován na portále Hlídací pes.

Autoři | Foto taymtaym on Trend Hype, La Piovra | Zdroj hlidacipes.org

Štítky H-systém, soud, Hlídací pes

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.