Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Soudce, který soudil Smetku a spol.: H-System byla naše La Piovra

 
středa, 25. července 2018, 10:33

Část klientů zaniklého H-Systemu musí do měsíce vyklidit byty v osmi domech v Horoměřicích u Prahy. Rozhodl tak Nejvyšší soud, který vyhověl dovolání správce konkurzní podstaty společnosti H-System. Podle prezidenta Miloše Zemana rozsudek vyvolává vážné pochybnosti o kvalitě a lidskosti soudního systému. „Slovo chlapa, který sám soudní rozhodnutí nerespektuje,“ komentuje prezidentova slova soudce Kamil Kydalka. Právě on poslal už v roce 2004 na dvanáct let do vězení zakladatele H-Systemu Petra Smetku.

Soudce pražského Městského soudu Kamil Kydalka zveřejnil v úterý odpoledne na facebooku rozsáhlejší komentář, který reaguje právě na obvinění prezidenta Miloše Zemana směrem k justici. Zároveň tvrdí, že nynější stav je jen logickým vyústěním celé věci a že už rozsudek z roku 2004 toto riziko předpovídal.

„Již ve zmíněném rozsudku jsme zmínili, že je možné, že pokud budou chtít bydlet v majetku z konkurzní podstaty, budou muset bydlení znovu uhradit. Někteří i potřetí,“ píše soudce Kydalka.

HlídacíPes.org přináší Kydalkovo stanovisko v plném znění a s jeho souhlasem.

To je slovo chlapa!

Prezident prohlásil, že má pochybnosti o kvalitě soudů s ohledem na rozhodnutí NS ČR v kauze H-Systém. Pic kozu do vazu! To je mi slovo chlapa, který sám soudní rozhodnutí nerespektuje, třeba v kauze dosud nenalezeného článku o jistém gentlemanovi.

Touto kauzou jsem se zabýval od jejího nápadu na soud od 6. 8. 2001 až do skončení. Nicméně první rozhodnutí ve věci padlo 19. 2. 2004. Ing. Smetka dostal 12 let, které celé vykonal.

Spolu s ním byli odsouzeni i první dva představitelé družstva Svatopluk, pánové Král a Středa. První jmenovaný pro podvod k maximálnímu trestu, ostatní dva k podmíněným trestům za poškozování věřitele.

Rozsudek ze dne 19.2.2004 zmiňuji mimo jiné proto, že je v něm velmi podrobně z hlediska časového i skutkového popsán celý stav zmíněné kauzy. Zdůrazňuji, že všichni poškození tento rozsudek čítající několik stovek stran obdrželi a měli možnost si jej přečíst. Samotné družstvo spoluzakládal odsouzený Smetka.

Již ve zmíněném rozsudku jsme zmínili, že je možné, že pokud budou chtít bydlet v majetku z konkurzní podstaty, budou muset bydlení znovu uhradit. Někteří i potřetí.

Nespolupracovali.

Nynější stav je pouze logickým vyústěním celé kauzy. Poškození nemohou tvrdit, že jsou překvapeni.

Do současné doby si pamatuji, že když jsme při výslechu těchto poškozených vznesli dotaz, zda spolupracují se správcem konkurzní podstaty, uvedli, že nikoliv. Nespolupracovali. Podle informací z této doby nespolupracovalo ani družstvo.

Navíc došlo k založení i BD Horoměřice, a na to Svatopluk převáděl část nemovitostí. Tím způsobili ještě složitejší situaci, než už tehdy byla. A to už nemluvím o tom, že vzniko i SBD Merkur. Samozřejmě, někdo to považuje za nespravedlivé rozhodnutí, ale tak tomu v podstatě není. Již v roce 2008 rozhodl občanskoprávní soud o tom, že pozemky i stavby na nich patří úpadci, tedy společnosti H-System a.s.. SBD Svatopluk nemělo od tohoto rozhodnutí žádné oprávnění s nemovitostmi dále nakládat.

Jistě, je mi smutno z toho, že lidé byli poškozeni Smetkou a spol., následně i dalšími kroky v této věci.

No a k panu prezidentovi jen to, že jeho dlouholetý přítel, již zesnulý Miroslav Šlouf, po celý rok 1996 (pokud si pamatuji dobře) docházel do H-Systému a měsíc co měsíc odnášel 24 tisíc korun. Osm tisíc pro sebe a dalších 16 tisíc pro další dva muže, ke kterým tehdy pan Šlouf jako svědek uvedl, že jeden je snad jeho soused a druhý že je snad z Lidového domu.

S paní Klausovou pro změnu zakládal Smetka společnost 1. národní a.s., kde skončilo a následně se vypařilo 300 milionů korun. Měla to být banka, ale nedostala licenci. Od klientů vybral H-System cca miliardu korun, nepostavil prakticky nic. Takže slovy klasika „nejlepší obranou je útok“ se zřejmě řídí i pan prezident.

Pokud pan prezident má pochybnosti o kvalitě soudů, já osobně mám pochybnosti o tom, zda si pan prezident pamatuje, jaká byla úloha v H-Systemu u jeho nejbližších spolupracovníků.

Vše, co je výše ve velké stručnosti popsáno, je doloženo důkazy, které jsou podrobně rozebrány v našem rozhodnutí. Bezpochyby se dá dohledat na internetu. Doporučuji pozorně přečíst.

Byla to taková naše La Piovra.


Text byl původně publikován na portále Hlídací pes.

Napsal(a) Robert Malecký | Foto taymtaym on Trend Hype, La Piovra | Zdroj hlidacipes.org
 


 

Kam dál?

Flétna pod polštářem. Takto usínají černobylské děti na ozdravném...

středa, 25. července 2018, 08:16

Dodržovat pitný režim, hrát si na čerstvém horském vzduchu, hrát na flétnu, vyřádit se v bazénu a vyjíždět na výlety. Zdánlivě...

VIDEO: Slzný plyn a zásah policie. Demonstrace narušila úvod první...

úterý, 24. července 2018, 14:38

Demonstrace zemědělců donutily pořadatele Tour de France přerušit a neutralizovat úvod dnešní 16. etapy. Protestující zatarasili...

Policisté, kteří se v Ostravě fotili s Kajínkem, byli potrestáni

úterý, 24. července 2018, 14:30

Policie potrestala tři policisty, kteří se v Ostravě vyfotili s omilostněným vrahem Jiřím Kajínkem a snímek v březnu sdíleli na...

Klienti H-Systemu prohráli spor se správcem. Mají vyklidit domy,...

úterý, 24. července 2018, 13:48

Družstvo Svatopluk musí vyklidit byty v osmi domech v Horoměřicích u Prahy do měsíce od právní moci rozhodnutí Nejvyššího soudu...

 

Komentáře

 
 

O čem píšou další Drbny

Ahoj Việt Nam je za dveřmi. Těšte se na vietnamské draky a jídlo

Druhý ročník kulturně gastronomického festivalu Ahoj Việt Nam se uskuteční již tuto sobotu na českobudějovickém náměstí. Přinášíme vám výběr toho nejlepšího z programu, ve kterém se to jen hemží tradičními kroji, tanci a jídlem! Zábavu si najde každý, malý i velký, a ještě se dozví něco o historii a kultuře Vietnamu.

Budějcká Drbna

Seniorská obálka pomáhá lidem už více než rok. Nápad, který se zrodil v Jihomoravském kraji teď překračuje hranice republiky

Seniorská obálka vznikla 11. června roku 2018 v rámci projektu Stárneme ve zdraví v Brně. Je nazývána také ICE kartou, podle mezinárodní zkratky „použít v případě nouze“ (z anglického In Case of Emergency). Pomáhá v situacích, kdy se její majitel dostane do tísně, ohrožení zdraví, nebo života. V České republice je ve více než dvou milionech domácností a od září se rozšířila i na Slovensko do Trnavy.

Brněnská Drbna

V Libereckém kraji se objevila žloutenka typu A, ochránit se můžete dobrou hygienou i očkováním

Město Frýdlant informovalo na svém webu o výskytu žloutenky typu A v Libereckém kraji. Tomuto onemocnění se také přezdívá nemoc špinavých rukou. Předejít nákaze můžete preventivním očkováním i kvalitní hygienou.

Liberecká Drbna

Řidiči vběhla před auto dvě divoká prasata. Došlo k nárazu a zvířata na místě uhynula

V sobotu večer jel mladý řidič Opelu po silnici v Hranicích, když mu najednou z pravé strany vběhla do cesty dvě divoká prasata.

Olomoucká Drbna

V týdnu se ochladí, čekají se mrazíky, na horách i sněhové vločky

Během tohoto týdne se citelně ochladí, meteorologové očekávají přízemní mrazíky a na hřebenech hor se mohou objevit první sněhové vločky. Nejchladnějším dnem bude zřejmě čtvrtek. Zatímco dnes na některých místech vystoupí teploty až na letních 25 stupňů, ve čtvrtek spadnou na maximálně 15 stupňů Celsia. Na víkend by se ale mělo znovu oteplit.

Jihlavská Drbna

Výročí sametové revoluce připomene v Hradci téměř 20 akcí

Nadcházející 30. výročí sametové revoluce připomene ve stotisícovém Hradci Králové téměř 20 vzpomínkových a různých kulturních akcí. Oslavy výročí pádu komunismu začnou v úterý 17. září koncertem klasické hudby na Pivovarském náměstí u krajského úřadu. Hlavní událostí bude 16. listopadu akce Cesta ke svobodě. Její součástí bude slavnostní pojmenování nového náměstí Václava Havla. Název ponese piazzetta uprostřed kampusu Univerzity Hradec Králové v lokalitě Na Soutoku.

Hradecká Drbna