středa 20. listopadu 2019 Nikola

Kauza pomalovaných poníků: Už se to nebude opakovat, zní ze Šiklova mlýna. Personál dostal pokuty a vyhazov

Westernové městečko Šiklův mlýn u Zvole na Žďársku se o minulém víkendu dostalo výrazně do povědomí veřejnosti, bohužel ne v pozitivním smyslu. Po tragédii, při které pod koly turistického vláčku zemřel pětiletý chlapec, vzbudila bouři nevole i netradiční zábava, během které si děti malovaly na poníky.

Po rozporuplných reakcích, které se okamžitě rozšířily po sociálních sítích, se k tomuto bodu zábavního programu vyjádřili i sami pořadatelé. „Velice se omlouváme, v žádném případě jsme nejednali ve špatném úmyslu,“ uvádí facebooková stránka westernového městečka. „Rozhodně jsme nechtěli dávat dětem špatný vzor toho, jak zacházet se zvířaty. Byly použity nezávadné potravinářské barvy, které se běžně používají k malování dětí na obličej a snadno se smyjí.“

Malování na poníky nebylo součástí oficiálního programu Blue Style Prima Festu, jak byla dvoudenní rodinná akce nazvána. Nápad vzešel spontánně přímo od dětí, problémem však bylo, že dvě dobrovolnice jim dovolily hrát si v blízkosti poníků se zmiňovanými dětskými barvami na obličej. Vedení Westernového městečka Šiklův mlýn za tuto chybu přebralo zodpovědnost a vyvodilo z ní také důsledky.

„Po prošetření celé záležitosti jsme s těmito brigádnicemi rozvázali pracovní poměr a programovému řediteli i vrchnímu ošetřovateli jsme uložili peněžitou pokutu,“ zní z vedení. „Chceme také veřejnost ujistit, že se u nás nikdy nic podobného nebude opakovat a pro příště se podobných aktivit striktně vyvarujeme.“ 

Oba pomalovaní poníci jsou v pořádku a dobré kondici. Na facebookových stránkách byla vyvěšena jejich aktuální fotografie a zpráva veterináře, která potvrzuje, že popisovaný incident na malých lichokopytnících nezanechal žádné stopy.

Autoři | Foto Facebook/Westernové městečko Šiklův mlýn

Štítky Prima Fest, poník, malování, týrání, vyjádření, Šiklův mlýn

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.