Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Rekord extrémně náročného závodu Trek and Down padl. Překonali ho Kočvar a Jůza

 
neděle, 17. června 2018, 11:43

Tři desítky statečných dvojic se letos vydaly na trasu extrémně dlouhého a náročného nonstop závodu Trek and Down. Jak název napovídá, účastníci se museli vypořádat s nástrahami dvou disciplín. Nejdříve se vydali pěšky do Vyššího Brodu, tam zasedli do kanoe a vyrazili po řece zpět do Českých Budějovic. Na trasu měli čtyřiadvacet hodin, těm nejlepším na to stačilo něco málo přes čtrnáct hodin.

Velkou radost v cíli měli absolutní vítězové letošního, už jedenáctého ročníku závodu Trek and Down. Dvojice s názvem Vzhůru do bezvědomí zdolala náročnou trasu po souši a po vodě za neuvěřitelných čtrnáct hodin a deset minut.

„Závodili jsme potřetí spolu. A zlepšili jsme se jak v běhu, tak ve vodě. To byl náš hlavní cíl. Bonusem je, že se nám povedl zaběhnout náš rekord. Běh jsme měli těsně pod pět hodin, stihli jsme ho oproti loňsku snad o patnáct minut. Což je ale asi naše maximum už. No a zbytek byla voda, tam je fakt, že rezervy máme. Ani jeden z nás není vodák," shodla se vítězná dvojice Luboš Kočvara a Tomáš Jůza. „Musíme vyzdvihnout výkon stříbrného týmu Horská chata Kleť. Ten měl skvělý běžecký čas, jsou to fakt dobří borci," vysekli poklonu soupeřům vítězové.

Překonání rekordu bylo velkou výzvou

Luboš Kočvara je z vítězné dvojice ostřílenějším účastníkem Trek and Down. Na jeho trať se vydal už posedmé v řadě. „Ten rekord mně i mému parťákovi tam pořád blikal. To pro nás byla obr výzva," přiznal Kočvara, který se pravidelně účastníků překážkových závodů, jako jsou Spartan Race a Predator Race. „To já běhám jen pro radost," dodal s úsměvem druhý z vítězné dvojice Tomáš Jůza. I ten tvrdí, že běh při rek and Down už asi víc se svým spolubojovníkem nestlačí, ale kdyby možná potrénovali na vodě, ještě by mohli rekord vylepšit. „Ale neví, asi trénoval nebudeme. Není moc času a hlavně, připravili bychom se o tu zábavu na vodě," podotkl.  

Někdo se do náročného závodění pustil kvůli překonávání rekordů, někdo chtěl překonat sám sebe a další se přesvěděčit o svých možnostech. „Už jsem o tom uvažoval delší dobu, ale konečně se termín závodu potkal s mým volným víkendem. Domluvili jsme se s klukama od hasičů z Velešína. Udělali jsme dvě dvojice. Spíš je to byl hec, chtěli jsme okusit něco jiného a zjistit naše možnosti, jestli něco takého vůbec zvládneme, protože my jezdíme hlavně na hasičské soutěže," řekl Miroslav Marek, který si tak při letošním Trek and Down odbyl svou premiéru v tomto klání.

Závod Trek and Down vznikl z hecu u piva

Vojtěch Adamec se už účastnil popáté. „Jednou se mi povedlo, byť nevím jak, závod vyhrát. To mi tehdy fantasticky sedly všechny části závodu," pochlubil se. To jeho parťák Vojtěch Cibulka startoval teprve podruhé a před závodem tvrdil, že je hodně natěšený.

Extrémní jihočeský závod Trecken Daun prý vznikl před jedenácti lety, jak jinek, než z hecu. A samozřejmě i u piva, kde se parta kamarádů vodáků hecoval a hecovala až z toho vznikl atraktivní závod a moc pěkná tradice. 

„Všichni předvedli a podali parádní výkony. Cílem je dojít do cíle, nevzdat to. Do čtyřiadvaceti hodin se dostal zpátky místa startu, tedy do Českých Budějovic. Účastníci na trasu vyrazili v sedm večer, což už je samo o sobě extrém. Vydali se směrem do Vyššího Brodu, přičemž museli navštívit kontrolní bod 996 metrů nad mořem, kopec Poluška. Ve Vyšáku sedli do kanoí a po vodě jeli zpátky do Budějc. Trasa není přesně daná, je na každé dvojici kudy se vydá, a jediným povinným byl už zmiňovaný kontrolní bod. Časový limit je čtyřiadvacet hodin, dvojice trasu zdolávají v průměru za osmnáct hodin. Těm nejlepším pak stačí jen něco málo přes čtrnáct hodin," vysvětlil ředitel závodu Trek and Down Michal Beneda.

Ten konstatoval, že po loňské rekordní účasti dvaačtyřiceti dvojic, letos závod přilákal o trochu mít borců. A to třicet dvojic. Většinou to byli pánové, ale nechyběly ani zástupkyně něžného pohlaví.

Napsal(a) Yvetta Chmelová | Foto Jan Homolka
 


 

Kam dál?

Tříhvězdičkový hotel, nebo „nafukovací matraci se snídaní“?

neděle, 17. června 2018, 09:22

Hledáte-li dovolenkové ubytování, často narazíte vedle nabídek hotelů i na nadšené amatéry. Někdo pronajímá přes inzerát chalupu,...

Voda v rybnících je zatím většinou dobrá

neděle, 17. června 2018, 09:02

Kvalita vody ve většině přírodních koupališť v Česku je v pořádku. Na několika místech už ale hygienici odhalili problémy, kvůli...

Čtyřkilometrový úsek D46 bude v noci na neděli uzavřen

sobota, 16. června 2018, 08:23

Čtyřkilometrový úsek dálnice D46 na Prostějovsku bude v noci ze soboty na neděli uzavřen. Důvodem je bourání nadjezdu, což je...

FOTO: Zeman toreador nebo aktivista. Internet se baví vtipy o...

pátek, 15. června 2018, 08:10

Desítky novinářů ve čtvrtek odpoledne netrpělivě vyhlížely prezidenta republiky Miloše Zemana netradičně v zahradách pražského...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • KOMENTÁŘ: Hromadné žaloby – dostane problém...

  • Český hokej zasáhla smutná zpráva. Při...

  • Otec hledá vodáky, kteří ve Větřní na...

  • Zvláštní zábava na Blue Style Prima Festu....

Reklama
 
 

O čem píšou další Drbny

DRBNA HISTORIČKA: Sochu Jana Žižky v Táboře nechtěli, tak skončila v Českých Budějovicích

Na snímku pořízeném kolem 9. května 1959 stojí na prostranství ulic Novohradské a Žižkovy jezdecká socha Jana Žižky z Trocnova. Zatím na zemi. Podstavec byl přivezen ze Žižkova náměstí později. Původně byla tato socha odhalena před radnicí na Masarykově náměstí dne 6. října 1951 u příležitostí Dne Československé armády, a přitom bylo Masarykovo náměstí přejmenováno na Žižkovo.

Budějcká Drbna

Mějte s naším premiérem trpělivost, on sám je migrant, píše Žít Brno italskému premiérovi

Vedení brněnského hnutí Žít Brno dnes ráno pořádně rozvířilo debaty ve společnosti. Vedení hnutí prohlásilo, že by rádo ragovalo na výzvu italského premiéra a pozvalo do Brna několik desítek migrantů z Afriky zachráněných ve Středozemním moři. Český premiér Andrej Babiš to přitom v nedávné době na půdě EU rázně odmítl a nazval cestou do pekel. Žít Brno posílá italskému premiérovi Giuseppe Contemu také dopis, jehož plné znění si můžete přečíst níže.

Brněnská Drbna

Festival Benátská! s Impulsem letos láká na Nohavicu nebo Guano Apes, startuje za týden

Již po šestadvacáté se opět rozběhla mašinérie příprav, aby pak návštěvníci dostali správný servis a notnou porci dobré hudby v podání jak zahraničních, tak i tuzemských kapel a interpretů. Těch se za uplynulé roky na pódiích festivalu Benátská! s Impulsem vystřídalo mnoho - Bryan Adams, Gary Moore, Nightwish, Status Quo, Die Happy, Sabaton, James, Suzi Quatro, Scorpions, Kabát, Jaromír Nohavica, Dan Landa, Chinaski a mnoho dalších.

Liberecká Drbna

PŘEHLED: Podívejte se, kudy se bude vozit odpad z demolice mostu v Komenského ulici

Vedení města Olomouce připravilo seznam tras pro odvoz stavební suti a zeminy z různých míst stavby protipovodňových opatření u řeky Moravy v Olomouci. Vzhledem k tomu, že začala demolice mostu v Komenského ulici, lze očekávat významné množství odpadního materiálu. Podívejte se, kudy bude materiál ze staveniště odvážen.

Olomoucká Drbna

Minidokument Highjump: Prostě se rozběhni a skoč

Cliffdivingové závody Desperados Highjump slaví letos devatenácté výročí svého založení. Letní akce, kterou založila parta kamarádů, které bavilo skákat do vody v hřiměždickém lomu u Příbrami, se zapsala na mapu důležitých evropských, ale i světových závodů tohoto atraktivní sportu.

Jihlavská Drbna

Zaměstnavatel neodvedl téměř 3 milióny korun. Nesrovnalosti zjistila kontrola z finančního úřadu

Policisté z hradeckého oddělení hospodářské kriminality v těchto dnech obvinili dva muže ve věku 40 a 49 let. Viní je z trestného činu neodvedení daně, pojistného na sociální zabezpečení a podobné povinné platby.

Hradecká Drbna