pondělí 1. března 2021 Bedřich

VIDEO: Policisté rozprášili drogový gang. Za rok si mohl vydělat až 120 tisíc euro

Při rozsáhlé akci, nazvané Marko, se jihočeským celníkům a policistům podařilo zajistit organizovanou skupinu, která vyráběla a distribuovala drogy nejen na území Česka, ale i v zahraničí. Při zásahu v Jihočeském a Libereckém kraji byly kromě drog zajištěny také nelegální střelné zbraně.

Cílem mnohaměsíční rozsáhlé akce bylo odhalení, nalezení a zadokumentování dostatku důkazů proti organizované skupině pachatelů. „Nešlo o běžnou partu výrobců a prodejců drog. Tato skupina byla sítí vzájemně propojených osob zabývajících se nelegální výrobou, transportem a distribucí drog,“ upozornil Robert Šlachta z Generálního ředitelství cel.

Ke společnému zásahu protidrogového oddělení Generálního ředitelství cel a jihočeských policistů došlo ve čtvrtek 17. května na Českobudějovicku, Českokrumlovsku a také Liberecku, odkud pocházela většina dodavatelů. Zadrženo bylo zhruba třicet osob, z toho třináct jich bylo obviněno ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené distribuce a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Jedenáct jich bylo vzato do vazby. V případě odsouzení hrozí pachatelům trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.


Video ze zásahu celníků a policistů, kteří gang drogových dealerů odhalili.

Během roku prodal podle policie gang minimálně 120 kilogramů marihuany a čtyři kilogramy pervitinu. Při zásahu bylo zajištěno minimálně jeden a půl kilogramu amfetaminu a metamfetaminu, sedm a půl kila marihuany, půl kila hašiše, kokain a extáze. Kromě drog nalezli vyšetřovatelé také finanční hotovost ve výši téměř jednoho milionu korun, nelegální střelné zbraně a tři automobily. Zajistit se také podařilo pěstírny konopí a výrobny pervitinu. „Objevili jsme i chemikálie potřebné pro výrobu drog,“ doplnil policejní vyšetřovatel Daniel Hejda.

Na akci se podílelo přes pět stovek celníků a policistů. Celkem zasahovali při padesáti prohlídkách různých objektů. Případ byl velmi složitý i proto, že sledovaní velmi často měnili způsob komunikace a schůzek, navíc většina pachatelů byla s bohatou kriminální minulostí, znali tak některé policejní postupy.

Skupinu vedla trojice osob z Českobudějovicka, do gangu ale patřili i obyvatelé zemí bývalé Jugoslávie a Rakouska, kam byly drogy dodávány. Podle krajského policejního ředitele Luďka Procházky měla akce veliký zásah. „Zdroje drog na jihu Čech téměř vyschly,“ uvedl.

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, drogy, zásah, gang, Marko, Jihočeský kraj, Liberecký kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.