Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Policisté rozprášili drogový gang. Za rok si mohl vydělat až 120 tisíc euro

 
pondělí, 11. června 2018, 18:05

Při rozsáhlé akci, nazvané Marko, se jihočeským celníkům a policistům podařilo zajistit organizovanou skupinu, která vyráběla a distribuovala drogy nejen na území Česka, ale i v zahraničí. Při zásahu v Jihočeském a Libereckém kraji byly kromě drog zajištěny také nelegální střelné zbraně.

Cílem mnohaměsíční rozsáhlé akce bylo odhalení, nalezení a zadokumentování dostatku důkazů proti organizované skupině pachatelů. „Nešlo o běžnou partu výrobců a prodejců drog. Tato skupina byla sítí vzájemně propojených osob zabývajících se nelegální výrobou, transportem a distribucí drog,“ upozornil Robert Šlachta z Generálního ředitelství cel.

Ke společnému zásahu protidrogového oddělení Generálního ředitelství cel a jihočeských policistů došlo ve čtvrtek 17. května na Českobudějovicku, Českokrumlovsku a také Liberecku, odkud pocházela většina dodavatelů. Zadrženo bylo zhruba třicet osob, z toho třináct jich bylo obviněno ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené distribuce a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Jedenáct jich bylo vzato do vazby. V případě odsouzení hrozí pachatelům trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.


Video ze zásahu celníků a policistů, kteří gang drogových dealerů odhalili.

Během roku prodal podle policie gang minimálně 120 kilogramů marihuany a čtyři kilogramy pervitinu. Při zásahu bylo zajištěno minimálně jeden a půl kilogramu amfetaminu a metamfetaminu, sedm a půl kila marihuany, půl kila hašiše, kokain a extáze. Kromě drog nalezli vyšetřovatelé také finanční hotovost ve výši téměř jednoho milionu korun, nelegální střelné zbraně a tři automobily. Zajistit se také podařilo pěstírny konopí a výrobny pervitinu. „Objevili jsme i chemikálie potřebné pro výrobu drog,“ doplnil policejní vyšetřovatel Daniel Hejda.

Na akci se podílelo přes pět stovek celníků a policistů. Celkem zasahovali při padesáti prohlídkách různých objektů. Případ byl velmi složitý i proto, že sledovaní velmi často měnili způsob komunikace a schůzek, navíc většina pachatelů byla s bohatou kriminální minulostí, znali tak některé policejní postupy.

Skupinu vedla trojice osob z Českobudějovicka, do gangu ale patřili i obyvatelé zemí bývalé Jugoslávie a Rakouska, kam byly drogy dodávány. Podle krajského policejního ředitele Luďka Procházky měla akce veliký zásah. „Zdroje drog na jihu Čech téměř vyschly,“ uvedl.

Napsal(a) Elmira Talířová | Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

Muž tajil před svou zubařkou žloutenku typu C, ohrozil ji i ostatní...

pondělí, 11. června 2018, 12:55

Velmi sobecky se zachoval čtyřiačtyřicetiletý muž, který ačkoliv věděl o své nebezpečné a velmi nakažlivé nemoci, nikomu nic...

Hledač kešek je dál nezvěstný, pátrání bude pokračovat v pondělí

pondělí, 11. června 2018, 09:58

Potápěči pražských hasičů před 17:00 ukončili včerejší pátrání po nezvěstném muži, kterého v sobotu odpoledne při hledání...

VIDEO: Policisté zachránili nájemníky z hořícího domu. Za odvahu teď...

neděle, 10. června 2018, 10:55

Policejní prezident Tomáš Tuhý ocenil medailí Za statečnost čtveřici ústeckých policistů, kteří před čtvrt rokem předvedli...

Vysoké teploty trápí hospodáře i majitele domácích mazlíčků

neděle, 10. června 2018, 10:33

Vysoké teploty, které v těchto dnech panují na území celé republiky, trápí také chovatele hospodářských zvířat. Samotní hospodáři...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Babiš lže, zlobí se syn Karla Svobody. Na...

  • Babiš: Můj syn nikdy neměl české občanství,...

  • Babiš: Syn a jeho matka již pochopili, jak...

  • Můj syn má schizofrenii, prozradil novinářům...

Reklama
 
 

O čem píšou další Drbny

Pohádková kovárna přichystala na prosinec lákavý program. Nebude chybět ani Živý Betlém

V oblíbené Pohádkové kovárně už mají všichni napilno. Zdobí se stromečky, peče cukroví, a čerti si pucují kopýtka, aby se příchozím líbili. Adventní čas v Selibově totiž letos zahájí už ve čtvrtek 29. prosince. Návštěvníci se mohou těšit na řadu známých i neznámých českých i zahraničních vánočních melodií a naladit se na nadcházející vánoční čas.

Budějcká Drbna

Nové vedení Brna plánuje rozpočet s výdaji přes 15 miliard. Jen na investice půjde téměř 5 miliard

Brno plánuje na příští rok rozpočet s příjmy 13 miliard korun a výdaji 15,2 miliardy korun. Rozpočet je ale naplánovaný jako vyrovnaný, dvoumiliardový rozdíl z většiny pokryjí dotace z Evropské unie na investice. Celkové zdroje včetně příjmů a dotací tedy budou také 15,2 miliardy korun. Novinářům dnes návrh rozpočtu představila primátorka Markéta Vaňková (ODS). Schválit ho musí zastupitelstvo, které se sejde 11. prosince. Město počítá s investicemi skoro pět miliard korun.

Brněnská Drbna

PLÁN ÚTĚKU: Jak přežít a nezbláznit se

Někdy si říkám, jak to tady zvládnu. Jsem v tom nejhorším už půl roku, dva a půl roku ještě budu. Dnes už vím, že to zvládnu, ale i když se snažím sebe víc, už nikdy nebudu jako dřív.

Liberecká Drbna

Přihlaste se do soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky měst a obcí!

Do 21. ročníku soutěže Zlatý erb se můžete přihlásit až do 18. ledna. Jedná se populární soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst, obcí a regionů.

Olomoucká Drbna

Sněhová děla na Vysočině ještě stojí. Mrazy byly zatím slabé, shodují se vlekaři

Skiareály na Vysočině vybavené zasněžovací technikou mají podle jejich provozovatelů po minulých suchých měsících zajištěnou vodu alespoň pro základní zasněžení kopce. Některá střediska mají základní zásobu vody díky akumulačním nádržím, jiná čerpají vodu z řek. Sněhová děla ještě fungovat nezačala, mrazy byly zatím slabé, shodli se vlekaři.

Jihlavská Drbna

Řidiči, pozor na chodce! Nehod přibývá

Nepozornost řidičů či neopatrnost chodců. To jsou jedny z hlavních příčin dopravních nehod, při kterých hrají hlavní roli chodci. I přes permanentní osvětu však nehod přibývá.

Hradecká Drbna