čtvrtek 24. září 2020 Jaromír

FOTO, VIDEO: Konec objížděk do Jablonce. Nová silnice výrazně zkrátí cestu

Poslední dokončovací práce probíhají v těchto dnech na dlouho očekávané silnici, která urychlí spojení mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Stavba vyšla na zhruba 300 milionů korun a otevření se uskuteční 1. června v 11 hodin. První auta pak po silnici projedou dvě hodiny po poledni.

Po šestadvaceti měsících je otevření nové silnice, která propojuje Liberec s Jabloncem nad Nisou, na spadnutí. „Prvního června v jedenáct hodin dojde k slavnostnímu otevření a zhruba od dvou hodin bude silnice k dispozici veřejnosti. Je možné, že autobusy budou moci silnici využít už dříve,“ řekl výrobní náměstek M silnic Josef Kunt.

Podle jeho slov se projekt nesetkal s problémy, se kterými by si M silnice neuměly poradit. „Stavba byla náročnější kvůli členitému terénu a blízkosti skalního masivu. Došlo tak k několika odstřelům,“ prozradil.

„Projekt nám navíc neusnadňoval fakt, že úsek nemohl být ani kompletně uzavřen, neboť se v okolí nachází hned několik rodinných domů," dodal.

V průběhu června budou na silnici ještě některé stavební práce pokračovat. „Jedná se například o stavbu sedmi protihlukových stěn,“ zkonstatoval Josef Kunt. Ty jsou vzhledem k lokalitě nezbytnou součástí této stavby. Silnice jako taková pak bude zcela dokončena až na začátku prosince tohoto roku.

Projekt v číslech

  1. Délka nových místních komunikací: cca 1 560 metrů
  2. Délka nových protihlukových stěn: 810 metrů
  3. Délka mostních objektů; jejich výška: 161 metrů; 11 metrů
  4. Délka opěrných stěn a jejich výška: cca 680 metrů; 12 metrů
  5. Sejmutá ornice a lesní půda: cca 40 tisíc kubíků
  6. Vytěžená zemina/hornina: cca 260 tisíc kubíků

Autoři | Foto Luboš Vrabec

Štítky Liberec, Jablonec nad Nisou, silnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.