pondělí 15. srpna 2022 Hana

VIDEO, FOTO: Setkání Andreje Babiše s občany předčasně ukončilo nahlášení atentátu

Setkání Andreje Babiše s občany v Třeboni skončilo předčasně. Na bývalého premiéra měl být podle jeho slov nahlášen možný atentát. Informaci potvrdil Drbně ve videu. Samotný příjezd Babiše na třeboňské náměstí se setkal s velkou vlnou nevole. Na náměstí se sešlo několik desítek příznivců i odpůrců.

Andrej Babiš (ANO) je od úterý na cestě po Jihočeském kraji. Zastávka v Třeboni patřila k jedné z posledních, které měl bývalý premiér v úterý v plánu. Na Masarykově náměstí na něj čekaly desítky příznivců i odpůrců. „Tohleto jsou primitivové, který neví o ničem. Jsou navedený,“ postěžoval si na účet hlasitých odpůrců starší muž, který bývalému premiérovi přišel vyjádřit podporu. Na otázku, kdo je navádí nedokázal odpovědět. „Od toho jste vy, novináři, vy na to musíte přijít,“ uzavřel.

Na jeho slova reagoval také muž, který přišel na náměstí s ním. „Nedokážu si představit, že by někdo normální sem šel takhle dělat bordel zadarmo,“ doplnil Vladimír Kopřiva. „Podívejte se, tahle vláda si v téhle době vzala dovolenou. Ve Hřensku je problém a kdy se tam oni dostali? Až druhý nebo třetí den,“ postěžoval si Kopřiva.

O pořádně rušnou atmosféru se na krátkém setkání postarali odpůrci Babiše, kteří s transparenty v ruce a píšťalkami v ústech nepřetržitě pískali. Někteří po něm dokonce házeli toustový chléb. Pro bývalého premiéra si do Třeboně přišla také dvojice „čertů.“ „Kdo krade, do pekla se hrabe. Tohle jsme chtěli Andrejovi symbolicky naznačit. Doufám, že si i pro něj jednou čert přijde. Jsem mile překvapen odezvou, která tu byla,“ prozradil redakci Jan Lukavský, který v kostýmu čerta přišel.

Setkání nakonec Babiš předčasně ukončil, kvůli údajně nahlášenému atentátu. „Odezva tady je projev demokracie. Hází předměty, údajně hlásili atentát,“ potvrdil redakci Drbny přímo na náměstí Andrej Babiš. Informací o atentátu se zabývá pražská policie. „Můžeme potvrdit, že se touto informací zabýváme,“ uvedla pražská policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Michael Daněk, Elmira Talířová

Štítky Třeboň, Andrej Babiš, ANO, atentát

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.