neděle 26. června 2022 Adriana

Alena Schillerová má novou funkci, povede jihomoravské ANO

Bývalá ministryně financí a předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová se stala nově i předsedkyní jihomoravské organizace ANO. Osmapadesátiletá politička zveřejnila informaci na sociálních sítí. Po dvou letech naopak končí předseda Lubomír Wenzl. Hnutí zároveň představilo kandidáty pro podzimní komunální volby. V Brně bude lídrem podle očekávání místostarosta Řečkovic René Černý.

Předsedkyní krajské organizace byla jednomyslně zvolena Alena Schillerová, já jsem mandát neobhájil. První místopředsedkyní byla zvolena místostarostka Brna-Králova Pole Karin Karasová, místopředsedy pak poslankyně Lenka Dražilová a ředitel VaK Břeclav Milan Vojta,“ uvedl Lubomír Wenzl.

Předsednický mandát je na dva roky. Nové vedení musí ještě schválit celostátní vedení ANO stejně jako kandidátní listiny v jednotlivých městech a obcích i kandidáty do senátu.

Do boje o primátorské křeslo vyšle ANO předsedu své brněnské městské organizace a místostarostu brněnských Řečkovic Reného Černého. Kandidátem na senátora za brněnský obvod číslo 55 bude ředitel Nemocnice Tišnov Bořek Semrád, v dalším brněnském obvodu číslo 58 bude kandidovat bývalý brněnský primátor Petr Vokřál a v senátním obvodu číslo 79 Hodonín bude kandidovat ředitelka Centra služeb pro seniory Kyjov Ladislava Brančíková.

Poslanec a bývalý ředitel vyškovské nemocnice Wenzl stál v čele jihomoravské organizace poslední dva roky. Před ním ji vedla poslankyně Taťána Malá. Krajská organizace musela pod jeho vedením znovu složit organizaci Brno-město. Ta původně měla přes 200 členů, předsednictvo hnutí ji ale v roce 2020 rozpustilo kvůli sporům o možné napojení některých lidí na pochybné kauzy.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Facebook Alena Schillerová

Štítky Brno, Schillerová, ANO, Volby

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.