sobota 2. července 2022 Patricie

Veřejné WC u Čižinských. Bývalá mluvčí Prahy 1 navádí lidi, aby si šli odskočit k Čižinskému

Lídr pražské kandidátky Praha sobě Jan Čižinský v nedávném rozhovoru pro TV Nova zmínil, že by bylo dobré, kdyby restaurace v Praze zdarma pouštěly lidi na toaletu výměnou za to, že budou mít nižší nájem za předzahrádky. Tento nápad okamžitě vyvolal ostré reakce. O několik dní později se přímo před Čižinského pražským bytem objevila cedule s nápisem „Veřejné WC u Čižinských“. K instalaci cedule se přihlásila bývalá mluvčí městské části Praha 1 a současná pražská místopředsedkyně Svobodných Veronika Blažková.

„Stačí dlouze zvonit, kdykoliv budete mít potřebu“

„Skvělé. Veřejné WC u Čižinských. Stačí dlouze zvonit, kdykoliv budete mít potřebu,“ napsala bývalá mluvčí městské části Praha 1 a současná pražská místopředsedkyně Svobodných Veronika Blažková k fotce, kterou sdílela na facebookovou skupinu Letenská parta, jejíž aktivitu sleduje přes 37 tisíc lidí.

Na fotce je zachycena žlutá cedule s černým nápisem „Veřejné WC“ ve třech jazycích, další nápis „U Čižinských“ a černá šipka směřující ke vchodu, kde má bydliště právě starosta Prahy 7 Jan Čižinský, který nedávno přišel s nápadem, že všechny pražské restaurace by měly pouštět lidi zdarma na toaletu.

„Jde o pouhý předvolební blábol,“ říká Blažková

Veronika Blažková je pražskou místopředsedkyní Svobodných, která se rozhodla s Čižinského nápadem bojovat velice svérázně. „Když budete potřebovat na toaletu a zrovna vás zastihne nutkání v blízkosti domácnosti Jana Čižinského, problém je vyřešen. Prostě si na Honzu zazvoníte a ulevíte si na WC v jeho bytě. Odvážný nápad? Ne odvážnější než Čižinského představa, že totéž by měli povinně umožnit každému, kdo si o to řekne, pražští hospodští,“ píše Blažková v tiskové zprávě, kterou zaslala novinářům.

„V nadsázce by se chtělo říct, že když hospodští přežili covidová opatření, jistě přežijí i nápady Jana Čižinského. Je třeba však jasně zdůraznit, že jde o pouhý předvolební blábol a Praha sobě si tímto výkřikem do tmy volební preference rozhodně nevylepší. Pražané nejsou hlupáci,“ dodala Blažková.

„Člověka, který nutně potřebuje na záchod, snad nikdo z nás neodmítne“

Jan Čižinský se aktivitě Blažkové brání s tím, že tématu se podle něj chytili asociálové. „Tohoto tématu se chytli asociálové, kteří vůbec nepřemýšlí, jak Pražanům ulehčit život a kterým jsou Pražané vlastně úplně ukradení. Člověka, který nutně potřebuje na záchod, snad nikdo z nás neodmítne,“ napsal dnes Čižinský redakci Pražské Drbny.

„U nás na radnici to tak funguje. V době, kdy jedna ulice neměla tekoucí vodu, tak na radnici se chodili lidé i sprchovat. Politik má lidem sloužit a má dohodnout nejdostupnější funkční řešení,“ dodal Čižinský.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Veronika Blažková, archiv Jana Čižinského

Štítky WC, toalety, veřejné, Veronika Blažková, Jan Čižinský, Svobodní, Praha sobě, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Baron Kocharovski

„Člověka, který nutně potřebuje na záchod, snad nikdo z nás neodmítne“
no, to je jistě UŠLECHTILÉ, ale je třeba pamatovat, že jak VODA, tak toaletní papír, mýdlo, ručníky..., ale ani údržba a očista wc NEJSOU ZADARMO! (pak plně rozumím tomu, proč hospodští NECHTĚJÍ pouštět "lidi z ulice" na své hospodské wc)! navíc: lze předpokl., že "z ulice" by přicházeli např. i bezdomovci, feťáci, šlapky aj. PROBLÉMOVÍ jedinci, kteří by wc zadarmo občas použili i za jiným účelem... a možná by tam někdo někdy i "HODIL ŠAVLI!" (a teď, BABO RAĎ, KDO a ZA CO to bude uklízet)! zadarmo totiž ani kuře nehrabe, jak ví dobře i malé děti!

pátek, 20. května 2022, 11:52

Richard Schmidtmajer

Veřejné WC je problém v mnoha městech. Radnice před ním zavírají oči a dělají jako že se nic neděje. Například v Českých Budějovicích se veřejná WC proměnila v prodejny pizzy a langošů. Na potřebu WC nikdo nedbá. Je to dost ostudné, že lidé ji musí vykonávat náhodně v různých skrytých koutech.

středa, 18. května 2022, 07:32

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.