čtvrtek 20. ledna 2022 Ilona

Válek chce změnu na postu hlavní hygieničky, Svrčinová by se měla věnovat výživě

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle serveru nereagoval ani Válek.

Válek už před časem v rozhovoru pro Blesk řekl, že v Česku "není úplně šťastně" definovaná role hlavní hygieničky, protože její kompetence jsou extrémně omezené. "Navíc krajské hygieny jsou částečně řízeny krajem v rámci krizových situací, částečně ale personálně podléhají státnímu tajemníkovi. Role hlavní hygieničky je proto špatná. A šťastné úplně také není to, že hlavní hygienička je zároveň také automaticky náměstkyní ministra," uvedl.

Na dotaz, zda počítá se Svrčinovou na postu hlavní hygieničky, tehdy řekl, že má představu o nějaké reorganizaci, která nesouvisí přímo se Svrčinovou. Na ministerstvu by se Válek chtěl více věnovat výživě obyvatelstva či tomu, aby se dětem do škol dostávaly zdravé potraviny. "A paní hygieničku bych chtěl pověřit tou koordinací z pohledu výživy za ministerstvo zdravotnictví (...) Chtěl bych, aby měla spíš na starosti výživu, tedy to čemu opravdu odborně rozumí," uvedl pro Blesk Válek. Hygienické stanice podle něj nyní potřebují spíše velitelské řízení.

Svrčinová je hlavní hygieničkou od poloviny března, kdy byla pověřena výkonem této funkce. Na konci července byla oficiálně jmenovaná vládou. Před tím vedla krajskou hygienickou stanici v Moravskoslezském kraji.

sdv rot

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jitka Koudelová

Štítky ČR, zdraví, vláda, personální

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Karel Janyška

MEDICÍNA STOJÍ NA MYLNÝCH ZÁKLADECH. COVID-19 JE TOHO DŮKAZEM.

Autorem a zdrojem jsoucna, tedy i první živé, tedy replikující se, buňky a potažmo všeho živého, včetně lidského těla, je spontánní řád v čase a v prostoru. Je jím tedy i genetická evoluce. Jeho teorii, myslíme vždy v teoriích a testujeme je zkušeností a novými poznatky, lidstvu předložil náš mimočasový rodák z jižní Moravy, F.A.Hayek, který dostal za tuto mohutnost po 5-letém zkoumání příslušným výborem cenu, které se běžně říká Nobelova. Dali mu ji však za ekonomii, neboť univerzální obor neměli a to byla doslova historická a fatální chyba. Lidstvo totiž považuje Hayeka pouze za ekonoma, ale on byl univerzálním myslitelem. Spontánní řád je totiž autorem veškerenstva, nejen ekonomických procesů. Viz Hayekova autobiografie, ne málo zorientovaní encyklopedisté.

Co se tedy tímto zásadním prohlášením chce říci ? To, že vědní obory, které nestojí na tomto základě, nestojí na základě reálném, tedy respektujícím skutečnou realitu, tedy správném. Jsou pouhým pokustónstvím, samozřejmě, že včetně medicíny. Ona má bádat, jak spontánní řád lidského těla funguje a jaké to má důsledky, ne jak nazvat latinsky jednoltivé orgány a děje v těle, trochu pohrdlivě řečeno. Kdo neví proč lidské tělo žije a čím je to dáno, neví o lidském těle ve skutečnosti prakticky nic.

Spontánní řád vykazuje sebepořádací, sebezáchovné a seberegulační vlastnosti a účinky, u živých organismů jim říkáme imunitní systém. To on zaručil, že život je tu miliardy let a člověk miliony. A bez vědy a zdravotnictví. Imunitní systém lidského těla, o něm tu je zejména řeč, je totiž složen z bezpočtu imunitních systémů menších, které jsou vlastnostmi bezpočtu menších spontánních řádů pro ovládání jednotlivých ogánů a dějů v těle, podléhajících hlavnímu. Proto také stačí mnohdy aktivovat určitým způsobem jen imunitní systémy spontánních řádů určitých orgánů v těle a ony je vrátí do původního, tedy zdravého, uspořádání. Jsme v této věci uzdravení.

Každé napadení spontánního řádu lidského těla, jehož nejmenšími prvky jsou buňky, je jeho imunitními systémy zachyceno a tělo je vráceno do původního stavu, tedy je uzdraveno. Dojde-li však vnějším působením k soustavnému napadání nebo hrubému fyzickému napadení prvků spontánního řádu, například devastací těla při dopravní nehodě nebo napadením coronaviry, na které člověk nereaguje ihned v začátku, je zle. Spontánní řád coronavirů je evolucí uzpůsoben tak, že imunitní systém člověka v první fázi "podleze" a funkci původního spontánního řádu a jeho imunitního systému tak "rozhodí", že původní záchrannou úlohu není schopen plnit. Ba dokonce svojí překotnou, ale už porušenou reakcí, neboť původní spontánní řád je rozrušen, člověka může i zabít.

CO TEDY S TÍM, JEDNÁ-LI SE O COVID-19 ? TADY JE NORMÁLNÍM AKTIVÁTOREM AŽ PŘIROZENÁ HOREČKA. PROTO STAČÍ TUTO REAKCI ORGANISMU NAVODIT INTELIGENCÍ A VYVOLAT "HOREČKU" UMĚLOU, DOSTATEČNÝM OBLEČENÍM NEBO PŘIKRYTÍM IHNED PO NAPADENÍ COVIDEM. TEDY UŽ PŘI PRVNÍCH POCITECH NACHLAZENÍ. A TA AKTIVUJE IMUNITNÍ SYSTÉM VČAS A JE TO. JSME ZDRAVÍ. Dzp.

středa, 8. prosince 2021, 18:39

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.