neděle 28. listopadu 2021 René

Mynář: Vystrčilovy kroky ho mají zviditelnit, Vondráčkovu návštěvu Zeman žádal

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) dotazem na prezidentovu kancelář ohledně zdravotního stavu hlavy státu Miloše Zemana a prognózy dalšího vývoje vyvolal mediální hru, která měla sloužit jen k jeho zviditelnění. Na dnešním tiskovém briefingu na Pražském hradě to řekl vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář. Vystrčil a někteří další senátoři podle něj předvádějí pokrytectví a jejich kroky vedou jen ke snaze zbavit Zemana výkonu pravomocí. K prezidentově zdravotnímu stavu se Mynář nevyjádřil, briefing byl bez dotazů novinářů.

Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN), kde je prezident týden na jednotce intenzivní péče, dnes poskytla Vystrčilovi odpověď na jeho žádost týkající se zdravotního stavu prezidenta a jeho způsobilosti vykonávat úřad.

Mynář řekl, že mu Zeman osobně minulý týden uložil připravit rozhodnutí o svolání zasedání Poslanecké sněmovny na 8. listopadu. "Aby nedocházelo k jakýmkoli spekulacím, požádal o účast předsedu Poslanecké sněmovny pana (Radka) Vondráčka jako vykonatele tohoto aktu, aby byl přímo osobně přítomen," řekl Mynář.

Hodnocení článku je 58 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto repro Česká televize

Štítky ČR, Zeman, zdraví, senát, sněmovna, Mynář

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.