pátek 22. října 2021 Sabina

Mynář přivedl Vondráčka k prezidentovi bez vědomí ošetřujícího lékaře. Událost nemocnice prošetří

, aktualizováno 14. října 2021, 23:17

Prezidentův kancléř Vratislav Mynář dnes podle vedení Ústřední vojenské nemocnice přivedl předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) k prezidentovi Miloši Zemanovi na jednotku intenzivní péče nečekaně a bez vědomí ošetřujícího lékaře.

Zeman podle jeho manželky prochází léčbou, která si vyžádá čas

Prezident Miloš Zeman podle své manželky Ivany prochází léčbou, která si vyžádá čas. Média požádala o trpělivost a potřebný čas, aby měl možnost nabrat síly.

„Pana prezidenta navštěvuje, vzhledem k jeho zdravotnímu stavu, pouze vybraný úzký okruh jemu blízkých osob, mezi které pan předseda Radek Vondráček v době návštěvy nepatřil,“ uvedla mluvčí Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Jitka Zinke. Tento neoprávněný vstup eviduje ÚVN jako nežádoucí událost, která bude prověřena v rámci interního šetření nemocnice.

„Nemocnice rovněž nemůže potvrdit v médiích prezentovaný průběh a obsah setkání, neboť mu nebyl přítomen nikdo ze zdravotnického personálu ÚVN. ÚVN se rovněž distancuje od výroků pana předsedy Radka Vondráčka, týkajících se zdravotního stavu pana prezidenta, informace o zdravotním stavu pana prezidenta byly poskytnuty výhradně jeho nejbližším,“ dodala Zinke.

Nemocnice tak reaguje na slova Radka Vondráčka, který se v médiích nechal slyšet, že je prezident schopen vykonávat úřad hlavy státu. „Můžu potvrdit, že pan prezident je schopen vykonávat svůj úřad a zajímá se o dění,“ řekl dnes odpoledne Vondráček. Podle svých slov je o Zemanově zdravotním stavu informován, veřejně ho ale nehodlá komentovat.

Podle Vondráčka dnes Zeman v nemocnici podepsal rozhodnutí, kterým svolal zasedání nové Sněmovny na pondělí 8. listopadu. Dokument Vondráčkovi osobně předal. „Měl jsem možnost si s panem prezidentem popovídat. Říkal vtipy, byl pozitivně naladěný. Samozřejmě je nemocný, takže leží na jednotce intenzivní péče. Rozhodnutí podepsal přímo přede mnou“ řekl Vondráček.

Právě podpis na dokumentu vyvolal na sociálních sítích řadu otázek, jelikož se odlišuje od některých podpisů Miloše Zemana, které jsou z minulosti veřejně dostupné.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto repro Česká televize

Štítky ČR, sněmovna, Zeman, zdraví, nemocnice, Vondráček

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.