středa 28. července 2021 Viktor

Exprezident Klaus chce volební spojení stran, Piráty má za levici

Bývalý prezident Václav Klaus je nespokojený se současnými poměry v zemi. Vadí mu mimo jiné omezení kvůli epidemii koronaviru. V prohlášení proto vyzval, aby se pro letošní sněmovních volby spojily strany, kterým záleží na občanských svobodách. Zmínil v této souvislosti například SPD a Trikolóru, kterou vede jeho syn. Zároveň varuje před takzvanou radikální levicí, za kterou označuje Piráty. Text prohlášení zaslal Petr Macinka z Institutu Václava Klause.

Ze současného stavu Klaus v prohlášení viní vládu. "Odmítáme pokračování dosavadní ničivé vládní politiky a požadujeme návrat k občanské a ekonomické svobodě, která je předpokladem normálního života v zemi a jedinou zárukou její prosperity," uvedl Klaus. Text je označen za provolání nespokojených občanů České republiky, bývalý prezident a zakladatel Občanské demokratické strany ho podle svého vyjádření zformuloval na základě velkého množství podnětů od lidí.

Klaus připomněl, že přes veškerá opatření je ČR jednou z nejpostiženějších zemí na světě. Podle něj to nebylo nezbytné. "Odmítáme pokračování dosavadní ničivé vládní politiky a požadujeme návrat k občanské a ekonomické svobodě, která je předpokladem normálního života v zemi a jedinou zárukou její prosperity," píše se v prohlášení. Na současné politické scéně ale nevidí síly, které by se programově snažily prosazovat návrat k poměrům, které označuje za normální. Výjimkami jsou podle něj Trikolóra, SPD a několik jedinců.

"S velkým znepokojením sledujeme na Západě probíhající nástup extrémní nové levice a její nepřátelství vůči svobodě a kapitalismu," uvedl Klaus. Zmínil volební průzkumy a rostoucí preference Pirátů, které nazval "radikálními sílami". Údajné nebezpečí podle něj nevnímá většina současných parlamentních stran.

"Vyzýváme všechny, kteří sdílejí náš pohled a kterým není lhostejný osud naší země, aby se pokusili domluvit a táhnout za jeden provaz. Aby představitelé nejrůznějších politických i občanských seskupení v nadcházejících volbách nedopustili propadnutí hlasů svých stoupenců," napsal Klaus. Komu jde o dobrou věc, nemůže podle něj trvat na vlastní cestě a vlastní kandidátce. "Volič má jen jeden hlas, zvažte proto, jak a s kým se spojit," dodal.

Klaus v minulosti několikrát vystupoval na veřejnosti bez roušky nebo jiné ochrany obličeje. Kvůli loňskému říjnovému vystoupení bez roušky před Obecním domem v Praze dostal pokutu 10 tisíc korun od pražské hygienické stanice. Proti rozhodnutí podal odpor. Letos v lednu se zúčastnil protestu na Staroměstském náměstí, kde bylo několik tisíc lidí. Mimo jiné se bez roušky fotografoval s ostatními účastníky demonstrace. Svůj odpor proti vládním opatřením v minulosti označil za formu občanské neposlušnosti.

Klaus se covidem nedávno nakazil, na začátku března mu skončila povinná karanténa. Kromě vyšetření v Ústřední vojenské nemocnici se léčil doma běžně dostupnými medikamenty.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Trikolora

Štítky ČR, koronavirus, prezident, volby, Klaus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petko Kotov

Minimálně někteří Piráti jsou levicoví až to práská. Co si myslet třeba o Hřibově nápadu, že by nasadil "speciální daň" na prázdné byty a zda je byt obýván by se poznávalo z odečtu elektroměru? A co takhle soukromé vlastnictví, Hříbečku? To je pro tebe sprosté slovo? Pokud vlastním byt a z nějakého důvodu ho nechávám prázdný a bydlím jinde, je to jen a pouze moje věc. Já v tom bytě zbůhdarma platím nájem a nikomu do toho nic není. A státu či podobným institucím tuplem ne. To by to taky mohlo pokračovat tím, že přijde úředník "tak, do měsíce si do bytu sežeňte nájemníka nebo vám tam nějakého přidělíme z moci úřední, není správné, abyste blokoval prázdný byt, když jiní chtějí bydlet". Už ta "speciální daň" a sledování obydlenosti bytu podle elektroměru je slušná bolševičárna a Hříbeček se pěkně odkopal. Když nemůže znárodňovat, chtěl by aspoň zdaňovat koukám... soukromé vlastnictví je nedotknutelné!

čtvrtek, 25. března 2021, 22:28

Karel Janyška

Ano, Piráti jsou naprdění levičáci od herních konzolí... Dzp.

pondělí, 22. března 2021, 13:55

Pepa Neko

Maximalizace neprůhledných transakcí a drahých propisek zadarmo. Toť priorita nejvyšší. youtu.be/18FRwnUYoo4

neděle, 21. března 2021, 08:34

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.