pondělí 19. dubna 2021 Rostislav

Roman Prymula se stal poradcem prezidenta Miloše Zemana

Před 12 dny skončil Roman Prymula jako poradce premiéra Andreje Babiše (ANO). Ten s ním ukončil spolupráci poté, co navštívil fotbalový zápas Evropské ligy. Nyní se přední český epidemiolog objevil na oficiálním seznamu poradců prezidenta Miloše Zemana.

O tom, že bude Roman Prymula oficiálně přizván mezi poradce prezidenta, avizoval Miloš Zeman v nedělní debatě na televizi Prima. „Já s ním budu spolupracovat, milá paní moderátorko, nikoli jako s návštěvníkem fotbalových utkání, i když mám Slavii rád, ale s nejlepším českým epidemiologem," řekl v rozhovoru.

Podle informací DeníkuN se má jednat o neplacenou pozici. Epidemiologovi na podzim prezident udělil nejvyšší státní vyznamenání.

Prymula nedávno skončil na postu poradce premiéra

Důvodem jeho konce na postu poradce premiéra byla návštěva fotbalového zápasu mezi Slavií a Leicester City, který se hrál v Praze. Právě Roman Prymula jen pár hodin před tím sdělil do médií, že by se měl zavést tvrdý lockdown, včetně omezení pohybu lidí. Účast bývalého ministra zdravotnictví na fotbale nebyla ale jeho prvním přešlapem.

Prymulu už v říjnu zachytil na fotografiích deník Blesk, jak v noci vychází bez roušky z uzavřené restaurace. Ty musely být kvůli šíření koronaviru pro hosty mimo provoz, mohly mít do 20:00 otevřené jen výdejové okénko.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto MZČR | Zdroj Deník N

Štítky Roman Prymula, Miloš Zeman, prezident, poradce, epidemiolog, Hrad, Deník N

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Pepa Neko

Po celou svou politickou kariéru se Miloš Zeman se obklopuje stále stejnými typy lidí. youtu.be/8q5O_S14KOM

úterý, 2. března 2021, 13:09

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.