čtvrtek 3. prosince 2020 Svatoslav

Ministr zdravotnictví Roman Prymula rezignovat nehodlá

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (ANO) na základě zveřejněných kompromitujících snímků rezignovat nehodlá. Informaci oznámil novinářům na páteční tiskové konferenci.

„Nic jsem neporušil," dodal dnes Roman Prymula.

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal ministra zdravotnictví Romana Prymulu, aby rezignoval na svou funkci. Pokud by tak neučinil, odvolá ho. Prymula podle něj zásadně pochybil schůzkou v restauraci, po které ho vyfotografoval deník Blesk. Chování ministra v době, kdy jsou restaurace podle nařízení vlády s ohledem na koronavirovou epidemii uzavřené, je podle Babiše šokující a katastrofální a nedá se omluvit.

"Takováhle věc je absolutně neomluvitelná," řekl dnes na tiskové konferenci Andrej Babiš.

Babiš rovněž požádal Jaroslava Faltýnka o rezignaci na pozici prvního místopředsedy hnutí ANO kvůli schůzce s Prymulou v restauraci.

Kompro z Vyšehradu

Podle Blesku dorazil Prymula do restaurace Rio´s ve středu před 22:00. Z podniku poté vycházeli další lidé, ministr odešel okolo 23:30. List uvedl, že Prymula si roušku nenasadil nejen při nastupování do auta, kdy mu řidič držel dveře, ale ani poté ve voze.

Faltýnek z podniku vyšel ještě asi o hodinu později, uvedl Blesk. Odjel autem, ale za nějaký čas se znovu vrátil a byl před restaurací s jejím majitelem Raimundem Špundou. Oba muži se bavili, ani jeden z nich neměl nasazenou roušku. Restaurace Rio´s na svém webu uvádí, že je kvůli nařízení vlády momentálně zavřená.

Prymula s k samotné návštěvě restaurace vyjádřil v pátek ráno v rozhovoru pro týdeník Respekt. Za chybu má to, že neměl roušku, když nasedal po návštěvě restaurace do auta. Myslí, že toho zas tolik neprovedl. Do restaurace nejel za účelem stravování, ale kvůli urgentnímu jednání.

Prymula: Zas tolik jsem neprovedl

"Myslím, že jsem toho zas tolik neprovedl. Předevčírem jsem na ministerstvu seděl do 21:30, pak jsem byl pozván na úřední schůzku vzhledem k tomu, že další den už mělo být omezení pohybu. Na schůzku jsem dorazil někdy kolem půl desáté. Není pravdou, že bych tam vstupoval bez roušky. V autě jsem byl s rouškou a do salonku, kam jsem byl v pozván, jsem přišel s rouškou," řekl Respektu Prymula.

Zároveň ale poznamenal, že účastníci většinově po dobu schůzky roušky na obličeji neměli, protože konzumovali nápoje, například kávu. Nechtěl prozradit, kdo kromě Faltýnka se schůzky zúčastnil.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto vlada.cz

Štítky Roman Prymula, restaurace, Blesk, nařízení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.