neděle 1. listopadu 2020 Felix

Ministr Petříček už nebude kandidovat do vedení ČSSD

Ministr zahraničí a místopředseda sociální demokracie Tomáš Petříček už nebude kandidovat do vedení strany. Chce se soustředit na Prahu a usilovat o předsednictví v pražské organizaci ČSSD. Uvedla to dnes Česká televize (ČT).

"Jsem rozhodnut pomáhat prosazovat politiku sociální demokracie i do budoucna, ale už nebudu kandidovat do vedení sociální demokracie. Chci se totiž soustředit na Prahu. Budu se ucházet o předsedu pražské sociální demokracie," napsal Petříček ČT.

Petříček je místopředsedou ČSSD od loňského března. Volební sjezd strany se má konat příští rok v lednu. Pražští sociální demokraté, v jejichž čele stojí od ledna 2018 Petr Pavlík, mají nového předsedu organizace volit v prosinci.

ČSSD ve víkendových krajských volbách poprvé od roku 2004 nezvítězila ani v jednom kraji. Strana ztratila většinu zastupitelských mandátů. Proti volbám před čtyřmi lety přišla o 88 zastupitelů a bude jich mít 37. Předseda ČSSD Jan Hamáček v sobotu uvedl, že ho výsledky nepřekvapily a de facto kopírují průzkumy veřejného mínění. Vedení strany se vzdát nehodlá. "Nevidím důvod teď stranu nějak destabilizovat," uvedl. Odkázal na lednový sjezd, který rozhodne, v jakém složení ČSSD půjde k volbám do Sněmovny.

Autoři | Foto Facebook Tomáš Petříček - ministerstvo zahraničí

Štítky ČR, ČSSD, Petříček, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.