pátek 29. května 2020 Maxim

Zeman i Babiš tento týden vystoupí s projevy v ČT

Prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden vystoupí s projevy v České televizi. Televize o tom dnes informovala v rámci změn ve svém programu. Babiš by měl promluvit ve čtvrtek ve 20:05, Zeman pak v neděli v poledne. Mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček sdělil, že Zeman chystá velikonoční sváteční promluvu. Kancléř prezidenta Vratislav Mynář na Frekvenci 1 řekl, že velikonoční poselství Zeman pronese ve spolupráci s kardinálem Dominikem Dukou. Prezident navíc v neděli v 11:00 vystoupí i v pořadu Partie televize Prima. Vyjádření úřadu vlády a Babiše se zatím nepodařilo získat.

Prezident vystoupil s projevem naposledy 19. března v televizi Prima. V souvislosti s šířením nákazy způsobené novým typem koronaviru tehdy vyzval občany k odvaze. Lidé nemají epidemii zlehčovat, ale zároveň ani propadat panice a strachu, řekl. Česká televize v programu na Zemanův projev vyhradila pět minut před obvyklou polední diskusí Otázky Václava Moravce.

Ovčáček dnes sdělil, že Zemanova promluva v neděli bude sváteční. "Jde o nejdůležitější den křesťanského kalendáře. Chystají se i další mediální aktivity, brzy bude uvolněna informace," uvedl.

Televize Prima později informovala, že Zeman bude v neděli v 11:00 hostem jejího pořadu Partie. Diskusní pořad naposledy prezident absolvoval v neděli, kdy odpovídal na otázky Blesku.

Předseda vlády naposledy přednesl projev ke koronavirové krizi 23. března v České televizi a na soukromých stanicích Nova a Prima. Hovořil mimo jiné o tom, že Česko za dobu své existence nikdy neprošlo podobnou zkouškou, jako je současná pandemie. Nikdo podle něj nebyl na situaci připravený a celý svět se učí na ni reagovat. Na Babišův projev je v programu tentokrát vyhrazeno deset minut.

Autoři | Foto facebook.com

Štítky ČR, vláda, Zeman, Babiš, média, koronavirus, televize

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.