neděle 9. května 2021 Ctibor

Kde vzal bývalý ministr Kremlík miliony na dům na Smíchově? Půjčil jsem si od rodičů, hájí se

Financování nového domu Vladimíra Kremlíka (ANO) na pražském Strahově budí čím dál více pochybností. Exministr dopravy si podle svého vyjádření půjčil na byt za 14 milionů korun kromě hypotečního úvěru také od rodičů. Ti mu podle jeho tvrzení dali 8,59 milionu korun. Podle Kremlíka jsou to peníze, které vydělal jako advokát a rodičům posílal, půjčka a životní úspory. Podle Deníku N přitom Věra Kremlíková pracovala jako knihovnice a její muž Vladimír v továrně.

„Dotaz na moje majetkove poměry je zcela legitimní. Jsem dlužníkem ve vztahu k rodičům. Nejsem v této zemi určitě jediný kdo dluží bance a zároveň rodičům. Celkově jsem v průběhu života pořizoval tři byty, všechny v Praze. Údaje o podmínkách pořízení a jejich financování jsou zapsány v katastru nemovitostí. To lze vše ověřit ve sbírce listin Katastrálního úřadu pro hlavní město Prahu. V případech, kdy byla poskytnuta hypotéka, jsem prošel schvalovacím procesem banky, tak jako každý jiný žadatel, včetně prokazování vlastních zdrojů,“ shrnul na svém facebookovém profilu Kremlík.

Policie začala prověřovat údajnou nabídku úplatku pro Kremlíka

Policie začala s podezřením na podplácení prověřovat trestní oznámení, které podal bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO) kvůli údajné nabídce úplatku 1,5 milionu korun za ovlivnění zakázky na auditora mýtného systému. Případu se ujali...

Ministr dopravy Vladimír Kremlík ve své pozici skončil v lednu. Ministrem dopravy vydržel jen tři čtvrtě roku. Jeho odvolání navrhl premiér Andrej Babiš (ANO), Kremlík podle něj manažersky nezvládl kritizovanou zakázku na informační systém pro elektronické dálniční známky. Vedením resortu Babiš pověřil vicepremiéra, ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO).

Ministrem dopravy samostatné České republiky bylo dosud 18 politiků.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto facebook.com

Štítky Kremlik, Babiš, financování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.