pátek 14. srpna 2020 Alan

Europoslanec Tomáš Zdechovský hodlá kandidovat na předsedu KDU-ČSL

Čtyřicetiletý europoslanec Tomáš Zdechovský hodlá kandidovat na lednovém mimořádném sjezdu na pozici předsedy KDU-ČSL. Podle vyjádření Deníku N je připraven v případe zvolení vzdát se mandátu europoslance. Předseda strany Marek Výborný se rozhodl skončit kvůli rodinným důvodům, když mu v září zemřela manželka.

„Nekandiduji proti nikomu, ale kandiduji proto, že tu byl zájem ohledně toho, aby se do vedení strany dostaly i jiné tváře. Je třeba rozptýlit to, že v KDU-ČSL existují jen dvě jména, která by to mohla dělat. Dialog je potřeba vést šířeji," řekl Zdechovský Deníku N.

Tomáš Zdechovský je od roku 2014 poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL. Předtím působil jako krizový manažer a mediální analytik. Je považován za odborníka na krizovou komunikaci, politický marketing a public relations. Vedle toho se věnuje i publicistické a literární činnosti. Server Info.cz ho zařadil mezi 50 nejvlivnějších Čechů v Bruselu.

Do KDU-ČSL vstoupil před třinácti lety. Od té doby strana výrazně oslabila a v Poslanecké sněmovně hájí jen deset mandátů, v Senátu je to o pět křesel více. Podle posledních čísel má strana 22 tisíc členů.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Facebook.com/TomasZdechovsky

Štítky KDU-ČSL, volba, vedení, Výborný, Zdechovský, Evropský parlament

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.