pátek 30. září 2022 Jeroným

Před 25 lety hrála v Praze poprvé a zatím naposledy irská skupina U2

Před 25 lety, 14. srpna 1997, vystoupila v Praze poprvé a zatím naposledy legendární irská skupina U2. Na Strahov tehdy dorazilo 70 tisíc až 80 tisíc diváků, což z akce učinilo jeden z nejvíce navštívených koncertů v ČR vůbec. "Mohl by mi někdo vysvětlit, proč jsme nepřijeli dříve," zeptal se rozvášněného davu Bono Vox během koncertu a vzápětí si odpověděl, že by to asi bylo příliš komplikované vysvětlovat.

Gigantickou podívanou, která byla součástí turné PopMart, U2 odstartovali písní MoFo z tehdy nejnovějšího alba Pop. U pražského publika měly podle očekávání největší odezvu starší hity jako Pride (In the Name of Love), With or Without You, Bullet the Blue Sky ale i Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me z filmu o Batmanovi.

Návštěvníky svého PopMartu skupina provedla postupně boxerským ringem, létajícím talířem, diskotékou či kreslenými filmy, aby nechala koncert vyvrcholit zlatým citrónem, z něhož všichni členové sestoupili po schůdkách. Celá show byla promítána údajně na největší obrazovku na světě.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto u2start.com

Štítky ČR, Irsko, pop, hudba, 14. srpna, U2, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.