neděle 9. května 2021 Ctibor

V červenci začne natáčení filmu Deníček moderního fotra

V červenci začne natáčení české komedie podle stejnojmenné knihy Dominika Landsmana Deníček moderního fotra. V hlavních rolích příběhu otce na mateřské dovolené se představí Jiří Mádl a Tereza Ramba. Deníček moderního fotra je celovečerním režijním debutem Jana Haluzy, který je zároveň autorem scénáře. Premiéra je plánována na 21. ledna 2021. Novináře o tom za distribuční společnost CinemArt informovala Uljana Donátová.

"Na nabídku režírovat Deníček moderního fotra jsem reagoval podmínkou, že si chci scénář napsat sám podle sebe, abych do něj mohl otisknout právě své osobní pocity a prožitky z otcovství, a producent Ludvík Mareček mi v tomto dal až překvapivou svobodu," uvedl Haluza. "Měl jsem doma půlroční miminko - prvního z mých dvou synů, takže to téma pro mě bylo osobní a velmi čerstvé. Díky tomu, že hodně pracuji z domu, mohl jsem být "u toho" asi víc, než bývá většina normálně pracujících chlapů, a mimo jiné jsem zjistil, že pojem "mateřská dovolená" je nejspíš míněn jako hodně krutý sarkasmus," dodal.

Jsem nejlepší otec na světě. Mám to napsaný na hrníčku a hrníčky nikdy nelžou, říká spisovatel Dominik Landsman

Dominika Landsmana asi není potřeba nikomu složitě představovat. O zážitky z mateřské dovolené se rozhodl podělit s ostatními, a jelikož v dětství zkoušel psát pohádky a povídky, rozhodl se napsat knihu. Nejdříve založit vlastní blog, kde humorně,...

Představitel hlavní mužské role Mádl oceňuje Haluzovu "důslednou režijní přípravu". "Má tu nejpoctivější přípravu na film o výrobě a výchově dětí. Měl teď vlastně takový tříletý workshop. Kdo tohle udělá? Oženit se a udělat si dvě děti jen kvůli přípravě filmu?" uvedl.

V příběhu se Nataša a Dominik neplánovaně stanou rodiči. Nataša, úspěšná designérka, dokáže rodinu lépe finančně zabezpečit, a tak se dohodnou, že hlavní část péče o novorozence převezme jako otec na mateřské dovolené Dominik. Ten přistupuje k úkolu s poněkud naivní představou, že mu poskytne dost času napsat knihu, kterou dlouho plánuje. Musí ale vynaložit veškerou vynalézavost, aby během prvního roku zvládl péči o malého Čeňka, z níž se chvílemi stává boj o přežití.

Kniha Deníček moderního fotra vznikla na základě úspěšného blogu, který spisovatel Dominik Landsman založil s příchodem prvního dítěte. Po vydání v roce 2014 se stala bestsellerem a dočkala se dalších pokračování. Zatím nejnovější knihou, kterou vydalo letos nakladatelství Euromedia, je Na chalupě s moderním fotrem, v níž se vyprávění ujímá syn Čeněk.

Autoři | Foto archiv Dominika Landsmana

Štítky ČR, film, Haluza

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.