Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Airbnb doménou kreativců? Statistika hovoří jasně

 
středa, 14. listopadu 2018, 13:09

Z nových údajů, které zveřejňila společnost Airbnb, vyplývá, že téměř sedmina hostitelů Airbnb v České republice pracuje v kreativním a kulturním průmyslu. To je zhruba 1600 poskytovatelů ubytování.

Pro tvůrčí profesionály v kreativním průmyslu, kteří potřebují zajistit svůj příjem i po dobu mezi jednotlivými projekty, může sdílení bytu či domu představovat důležitou finanční pomoc a stabilizaci.

Například Lucie je výtvarnou umělkyní. Hosty ve svém studiu nejprve uvede do základu malování za pomocí techniky starých mistrů.  Poté hosté dostanou prostor pro využití své fantazie a vytváří tak dílo, které reflektuje jejich autentické pocity a vášeň. “Svým hostům ráda doporučuji kvalitní podniky svých přátel, kam sama chodím a kde jsou lokální produkty a hlavně kvalitní a důvěryhodné zdroje. Obchody pracující s myšlenkou recyklace a slowfashion. U jídla obvykle doporučuji českou kuchyni, kde mají dobré pivo a kvalitní typické české jídlo,“ říká Lucie Skřivánková.

Naopak David, nezávislý konzultant pro umění a absolvent Sothebyova uměleckého institutu, nabízí svým hostům pohled insiderů na dílo sběratele umění. Hosté se tak mohou naučit, jak rozpoznat slibné vznikající umělce v raných fázích své kariéry.

V loňském roce 79 procent hostitelů Airbnb v Česku doporučilo svým hostům navštívit či využít kulturní instituce. “S téměř dvěma sty tisíci osob v České republice, pracujícími v tvůrčím a kulturním průmyslu, není překvapením, že i mezi českými hostiteli na Airbnb působí mnoho osob v tvůrčích povoláních. Jsme hrdí na podporu, kterou Airbnb poskytuje zprostředkováním potřebných příjmů tisíců tvůrčích hostitelů po celé České republice a současně pomáhat propagovat místní kulturu a umění, což vede k rozvoji živé a inkluzivní ekonomiky ve městech po celém světě,“ říká Hadi Moussa, generální ředitel Airbnb pro střední a východní Evropu.

Napsal Michael Daněk | Foto Airbnb
 


 

Kam dál?

Čtvrtina českých nemocnic skončila loni ve ztrátě

sobota, 3. listopadu 2018, 14:24

Čtvrtina českých nemocnic skončila loni ve ztrátě. Celkové náklady 135 zdravotnických zařízení překročily 160 miliard korun....

Platba kartou se stává samozřejmostí na úřadech i na poště. Češi...

pátek, 2. listopadu 2018, 14:43

Platba kartou je dnes už samozřejmostí. Ukazuje to průzkum redakce, který se zaměřil na bezhotovostní platby na úřadech napříč...

Forbes: Nejbohatším Čechem zůstává Kellner, Babiš zchudl o 13 miliard

čtvrtek, 4. října 2018, 10:59

Nejbohatším Čechem zůstává majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner s odhadovaným majetkem v hodnotě 310 miliard korun. Druhý...

Nejrychleji rostoucí a nejoblíbenější věková skupina na Airbnb?...

pondělí, 1. října 2018, 11:18

Za poslední tři roky se počet seniorů, kteří poskytují v rámci Airbnb své byty návštěvníkům ČR, více než ztrojnásobil. V současné...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

KULTURNÍ TIPY: Bavit vás bude Mucha i Čardáš Klaunů

Přestože zbývá ještě více než týden, s adventními a vánočními koncerty se roztrhl pytel. V sobotu ale na Vánoce lehce zapomenete během koncertů Muchy nebo kapely Čardáš Klaunů. Tak kam zamíříte?

Budějcká Drbna

TIPY NA VÍKEND: Festival vánočních dárků, Tata Bojs, Monkey Business, Anna K. a Santa Claus Cup

Vánoce se pomalu a jistě blíží a o to větší v nás roste potřeba oddechnout si od všudypřítomného shonu. Události v Brně nám naštěstí poskytnou spoustu příjemných chvil, pojďme se na ně podívat.

Brněnská Drbna

Které knihy liberečtí milují? Ty o svém městě a horách

Možná, že obliba knih o Liberci a horách kolem začala s legendární Knihou o Jizerských horách, možná s knihou fotografií Jizerské ticho. Každopádně Liberečané knihy o svém městě a okolí milují a dlouhodobě se zařazují k nejoblíbenějším - a to ovšem i o Vánocích. Jaké novinky připravili místní nakladatelé tentokrát? Vybírali jsme společně s Knihkupectvím Fryč.

Liberecká Drbna

Nádraží v Prostějově se bourat nebude, v příštích letech bude opraveno

Místní nádraží v Prostějově se zatím bourat nebude a v příštích letech by mělo být opraveno včetně nádražní budovy. Novinářům to dnes v reakci na spekulace o možné demolici historické nádražní budovy řekl prostějovský primátor František Jura (ANO), který o budoucnosti místního nádraží tento týden jednal se zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC).

Olomoucká Drbna

Ředitelství silnic a dálnic nařídilo stavbařům opravit kaverny na dálnici D1 u Humpolce

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) poslalo firmě Geosan Group příkaz k okamžité opravě vysypaných kaveren na dálnici D1 u Humpolce. Následně mají stavbaři na spravované D1 mezi Humpolcem na 90. kilometru a Větrným Jeníkovem na 104. kilometru rozšířit jízdní pruhy, aby tam mohla jezdit auta bez omezení.

Jihlavská Drbna

Ve Zborovské se střetlo auto s chodkyní, šestasedmdesátiletá žena musela do nemocnice

Střet osobáku a chodkyně řeší od včerejšího rána hradečtí policisté. Dopravní nehoda se stala na přechodu pro chodce v ulici Zborovská, řidička zachytila svým vozem Opel Vivaro přecházející ženu. Zraněnou ženu odvezla sama šoférka do nemocnice na ošetření.

Hradecká Drbna