sobota 1. října 2022 Igor

Začíná akce Pěšky do školy, má zlepšit pohyb dětí a omezit dovážení auty

Dnes začíná šestý ročník akce Pěšky do školy, která se koná jako součást Evropského týdne mobility. Děti by měly během tradiční podzimní výzvy alespoň týden chodit do školy pěšky, případně přijet na kole či koloběžce. Zapojit se mohou školy, jednotlivé třídy, týmy sousedů či spřátelených rodičů s dětmi, které mohou soutěžit o ceny. Letos se do akce přihlásilo kolem 300 škol a týmů ze 157 měst. Počet přihlášených dětí a tříd je proti předchozímu ročníku trojnásobný, činí asi 70 tisíc žáků.

Čím méně aut podle organizátorů přijede až před školu, tím bezpečněji a příjemněji tam bude. Krátký pohyb na čerstvém vzduchu před vyučováním navíc prospěje fyzickému i duševnímu zdraví dětí.

"Nedostatek pohybu, obezita i roztěkaná pozornost jsou stále častějším problémem dětí všech věkových skupin, a právě chůze může být pro problémy dnešních dětí lékem," uvedli pořadatelé výzvy na webu.

Světová zdravotnická organizace pro děti ve školním věku doporučuje minimálně hodinu pohybu denně, to však v?České republice splňuje podle odhadů jen pětina dětí. Každé čtvrté dítě ve školním věku trpí nadváhou, každé sedmé dokonce obezitou. "Počet dětí, které každodenně cestují autem, rok od roku stoupá. Zatímco dnešní třicátníci jezdívali do školy autem jen výjimečně, dnes se dopravuje do školy autem průměrně čtvrtina dětí," uvedli autoři kampaně.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto peskymestem.cz

Štítky ČR, kondice, školy, automobilová, děti

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.