pátek 12. srpna 2022 Klára

Soud potvrdil vyvlastnění pozemků pro dálnici u Tábora. Změnil ale rozhodnutí ohledně čerpací stanice

Českobudějovický krajský soud rozhodl o vyvlastnění budov a pozemků motocentra a pneuservisu u Tábora, které brání dostavbě části dálnice D3. Zrušil ale výrok o vyvlastnění čerpací stanice LPG. Ředitelství silnic a dálnic tak bude muset zvážit další postup. Informoval o tom ředitel ŘSD Radek Mátl na Twitteru.

„Krajský soud v Českých Budějovicích ve svém rozsudku v případě budov a pozemků Motocentra a pneuservisu na D3 shledal naplnění všech podmínek pro vyvlastnění a potvrdil vydané mezitimní rozhodnutí. Zrušil však výrok ohledně vyvlastnění čerpací stanice LPG," napsal ředitel ŘSD Radek Mátl na Twitteru. 

Stát tak bude muset zvážit další postup vůči zamítnutí rozhodnutí o vyvlastnění čerpací stanice, a také ve věci stavebního řízení na dokončení části dálnice D3 v tomto úseku. „Lze však předpokládat, že kasační stížnost proti rozsudku podají dosavadní majitelé nemovitostí,“ dodal Mátl.

Vyvlastnění pozemků potřebuje ŘSD k tomu, aby mohlo dostavět zhruba 400 metrů dálnice D3 u Tábora. Jihočeský krajský úřad letos v únoru vyvlastnění schválil, majitelé pozemků ale proti rozhodnutí podali žalobu s žádostí o odkladný účinek. Té soud na jaře vyhověl.

Celý problém vznikl podle ŘSD v roce 1998, kdy táborský stavební úřad chybně povolil stavbu motocentra jako stavbu trvalou přes dočasný příjezd ze silnice I/3. ŘSD požádalo o vyvlastnění pozemků motocentra předloni. Vlastníkům pozemků navrhlo již dřív neúspěšně odškodnění. Bratránkovi dlouhodobě označují vyvlastnění za nezákonné. Uvádějí, že stát jim zmařil investice, vydal nezákonné stavební povolení a teď odmítá platit škody.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ŘSD, Ředitelství silnic a dálnic, Tábor, D3, spor

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.