úterý 26. ledna 2021 Zora

Nalepovací dálniční známky jsou minulostí, ode dneška se prodávají jen elektronické

Od Nového roku začínají platit elektronické dálniční známky. Řidiči je mohou kupovat už od začátku prosince, do čtvrtka jich pořídili přes 142 tisíc v hodnotě více než 211 milionů korun. Roční nalepovací známky mohou používat do konce ledna.

„Od dnešního dne už není možné koupit papírovou dálniční známku, ale jen novou elektronickou. Do konce ledna nicméně stále platí staré roční papírové známky. Většina motoristů tak bude potřebovat e-známku až od 1. února. Nové známky si však můžete koupit již nyní a jejich platnost je možné až o tři měsíce odložit,“ potvrdil mluvčí projektu elektronických známek Martin Opatrný.

Hlavním prodejním kanálem je internetový obchod na webu edalnice.cz. Další prodejní místa jsou na pobočkách pošt a čerpacích stanicích Euro Oil. Zejména u hranic je pak rozmístěno 12 samoobslužných kiosků.

Cena zůstává stejná. Roční známka bude stát i letos 1 500 korun, měsíční 440 korun a desetidenní 310 korun. Nově je v nabídce snazší také hromadný nákup například pro flotily firemních vozů.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky ČR, automobilová, internet, správa, známka, dálnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Pepa Neko

Kolipa to asi nakonec stálo. A jeslipa se to vůbec někdy dozvíme, když jsou ty nouzové stavy? youtu.be/18FRwnUYoo4

pátek, 1. ledna 2021, 20:32

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.