Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Letní vedra útočí, podívejte se na tipy, které vám pomohou od horka

 
čtvrtek, 25. července 2019, 06:49

Většina lidí z měst začíná řešit nesnesitelné vedro v bytech a domech. Lidé, kteří nemají bazén, hledají únik z parna, které město kumuluje a drží i přes noc. Poradíme vám, jak si dopřát chládek třeba i ve střešním bytě.

Tekutiny jsou základ

Neustále omílaný tip, jak se zchladit. Tedy dostatečně pít. V těchto parných dnech se doporučuje vypít až 4 l tekutin, spíše více. Nemyslí se tím ovšem slazená limonáda, ale voda. Pokud se chcete zchladit, doporučujeme si pořídit džbán nebo karafu, do které dáte mátu s okurkou nebo citronem. Přes noc dejte džbán vychladit a druhý den máte připravené skvělé letní osvěžení. Nejlepší je samozřejmě mít džbánů hned několik, aby byl přísun tekutin zajištěn po celý den. Na dodržování pitného režimu nezapomínejte ani u dětí.

Větrání horko zahání

Pokud větráte přes den, pak vedro vniká do místností a spíše dochází k zahřívání. Nejlepší je vytvořit trochu průvanu v noci, který prožene celý byt, vyžene teplo a ochladí jednotlivé místnosti. Nad ránem, kdy se teploty opět zvedají, okna zavřete, a chladný vzduch zůstane uvnitř. Rozhýbat ho pak můžete třeba ventilátorem.

Studená sprcha ve vedrech, která se už nedají vydržet

Nejjednodušší způsob pro lidi, kteří nedisponují zahradou a bazénem je ochlazení ve sprše. Vodu regulujte od vlažné až po studenou, aby nedošlo k prudkému ochlazení, které by lidé s problémy se srdcem nemuseli vydržet.

Pokud nemůžete zrovna do sprchy, vystačíte si s umyvadlem. Ideální je samozřejmě opláchnout obličej a hlavu. Zaměřte se také na zátylek a předloktí. Pocítíte okamžitou úlevu.

Klimatizace a větrák ano, ovšem opatrně

Nejlepším řešením na vedra je pochopitelně klimatizace nebo větrák. Nejvíce budou jistě souhlasit ti, kteří bydlí ve střešních bytech, ve kterých teploty přes léto dosahují úrovně sauny. Klasické nástěnné klimatizace jsou nejúčinnější, ale také finančně nejnáročnější. Pomoct si ale můžete i mobilní klimatizací, která je podstatně levnější a její vývod lze jednoduše nainstalovat na okno.

S klimatizací a větráky ovšem opatrně. Doporučujeme snížit teplotu maximálně o 6 stupňů oproti venkovní teplotě, protože jinak vám hrozí v lepším případě nachlazení, v tom horším angína.

Pokud ovšem přeci jen chcete chládek, pak se doporučuje přidávat na teplotě u klimatizace ve chvíli, kdy se chystáte odejít. Tělo se tak pomalu zase přizpůsobí vyšší teplotě a nebude z 20 stupňů vcházet do 35stupňového vedra.

 


 

Kam dál?

Odbory a nemocnice: Stát dluží nemocnicím stovky milionů

úterý, 23. července 2019, 17:20

Stát prostřednictvím zdravotních pojišťoven dluží podle zdravotnických odborů, asociace nemocnic a dalších organizací nemocnicím...

Veterináři kvůli kovu ve šprotech stahují 24 tisíc konzerv

pondělí, 15. července 2019, 14:07

Veterináři stahují šarži více než 24 tisíc konzerv uzených šprotů v oleji značky Giana od lotyšské firmy, v ČR je prodávaly i...

Zemřel zakladatel československé dětské onkologie Josef Koutecký

sobota, 6. července 2019, 14:21

Ve věku 88 let zemřel v pátek chirurg Josef Koutecký, který v 60. letech založil v Československu dětskou onkologii. Za...

Iceland prodával řízky s plastem, veterináři nařídili stažení

úterý, 2. července 2019, 13:10

Veterináři nařídili stáhnout mražené obalované kuřecí řízky z Německa od výrobce Mantos International Food, zjistili se v nich...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

V Suchém Vrbném bude upraven vodovod a kanalizace. Práce potrvají do příštího roku

V Suchém Vrbném začnou v září práce na obnově vodovodu a kanalizace. Pracovat se začne v ulici Československých legií už v září. Náklady vyjdou na tři miliony korun a hotovo by mělo být do dubna příštího roku.

Budějcká Drbna

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 000 lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Brněnská Drbna

Invazi vojsk připomene ve středu pietní akce u liberecké radnice

Každoročně si město Liberec připomíná události 21. srpna a ani letošní 51.výročí nebude výjimkou. Pietní akce opět proběhne u pomníku vedle schodů liberecké radnice.

Liberecká Drbna

Pořadatelé připravili pro třetí ročník Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje několik novinek

Třetí ročník Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje se letos nese ve znamení změn. Pořadatelé připravili hned několik originálních kategorií.

Olomoucká Drbna

Do ulic Jihlavy vyjel „dokumentární" trolejbus. Festival bude klást důraz na ekologii

Jihlavskými ulicemi ode dneška znovu jezdí festivalový autobus. Upozorňuje na nadcházející 23. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, který začne 24. října. Výzdobu navrhl Juraj Horváth. Jeho grafika nechává prostor fantazii, i když odkazuje na ochranu životního prostředí, kterou se festival letos inspiruje. Proto bude jeho součástí výsadba 23 ovocných stromů, které budou základem budoucího festivalového sadu.

Jihlavská Drbna

FOTO: A jsou fuč. Schody do nebe už jsou minulostí

Budova, které byla několik desítek let trnem v oku, zmizela. Vybydlený panelák, který dostal podle netypického tvaru přezdívku Schody do nebe, je fuč. Demoliční práce tak skončily. A za pár měsíců začne nová výstavba hotelového komplexu.

Hradecká Drbna