Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Plošná epidemie chřipky skončila, zůstaly lokální

 
sobota, 9. března 2019, 09:04

Počet respiračních onemocnění včetně chřipky v Moravskoslezském kraji dále klesá. Naopak stoupá počet závažných případů chřipky, které vyžadujících léčbu na jednotkách intenzivní péče a ARO. Na území kraje bylo za uplynulý týden zaznamenáno 17 závažných případů chřipky, z toho tři lidé včetně dítěte zemřeli.

Z celkového počtu evidovaných závažných případů jich devět bylo zaznamenáno u pacientů nad 60 let. V této věkové kategorii byla dvě úmrtí. Šest vážně nemocných osob bylo ve věkové kategorii 25 až 59 let a po jednom onemocnění z věkové kategorie od 15 do 24 let a do pěti let. Malé dítě zemřelo. "Všichni měli řadu závažných chronických onemocnění," uvedla krajská hygienička Helena Šebáková. Doplnila, že nemocní nebyli proti chřipce očkováni.

Nemocnost se ve srovnání s minulým týdnem snížila v regionu o osm procent. Na 100 tisíc obyvatel tak aktuálně připadá 1228 nemocných. "Pokles počtu nemocných byl zaznamenán ve všech věkových skupinách mimo věkovou skupinu nad 60 let, kde je šestatřicetiprocentní nárůst. Nemocnost dosáhla úrovně 990 onemocnění na 100 tisíc obyvatel," uvedla Šebáková.

Nejvíce nemocných je stále v okrese Opava, kde onemocnělo 1825 lidí na 100 tisíc obyvatel. Podíl pacientů, kteří se kvůli akutnímu respiračnímu onemocnění nechali ošetřit na lékařských službách první pomoci, se pohyboval v rozmezí od 24 do 39 procent.

Chřipková epidemie v Česku podle hygieniků ustupuje a má již jen regionální charakter. Republikový průměr je 1316 nemocných na 100 tisíc obyvatel Počty nemocných klesají ve všech věkových skupinách. Aktuálně nejvyšší nemocnost je hlášena z Libereckého, Jihomoravského a Jihočeského kraje.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

V brynze žijí bilióny bakterií. Někteří výrobci klamou v jejím složení

úterý, 5. března 2019, 13:35

Ovčí mléko je při výrobě brynzy nepostradatelné. Na Slovensku musí brynza obsahovat alespoň 50 % ovčího sýra, česká legislativa...

Jogurtové nápoje? Cukr vede nad ovocem

sobota, 23. února 2019, 13:45

Praktická jogurtová svačina, na kterou nepotřebujete lžičku. To je asi hlavní výhoda kysaných nápojů oproti klasickým jogurtům....

V hovězím z Polska se našla salmonela, zavádějí se kontroly

středa, 20. února 2019, 16:16

Stát zavádí od čtvrtka kontroly zdravotní nezávadnosti veškerého hovězího masa dovezeného z Polska před jeho uvedením na trh....

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

sobota, 16. února 2019, 13:57

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Vrchol oslav 110 let MHD nabídne hudební akce Punk in depo

V letošním roce oslaví městská hromadná doprava v našem městě 110. výročí od svého vzniku a Dopravní podnik města České Budějovice, jako organizátor oslav, připravil pro fanoušky v unikátních industriálních prostorách autobusového depa koncert dvou výrazných českých kapel.

Budějcká Drbna

POLITICKÁ KORIDA: Mělo by město s krajem financovat MotoGP i bez podpory státu?

Na konci minulého týdne prohlásil premiér Andrej Babiš při návštěvě Brna, že by Jihomoravský kraj i město Brno měly více finančně podpořit konání Velké ceny MotoGP a méně se spoléhat na stát. Drbna se v dalším díle Politické koridy zeptala zastupitelů města Brna a Jihomoravského kraje, zdali s tímto výrokem souhlasí a dokáží si představit financování Velké ceny bez podpory státu.

Brněnská Drbna

K zemi asi půjde nejen bývalý Berlín ale i další restaurace na Ještědu

Demolice asi nečeká jen bývalou restaurace Berlín, kterou by měly nahradit apartmánové domy. K zemi půjde zřejmě i bývalé občerstvení Mošner u dolní stanice lanovky.

Liberecká Drbna

Tramtarie nabízí studentům levnější vstupné na Epsteinovo scifi Boj o přežití: P.E.S.CH.O!

Boj o přežití: P.E.S.CH.O! pojednává o nedostatku kvalitní vody, narušených mezilidských vztazích a novodobé totalitě.

Olomoucká Drbna

STATISTIKA: V lesích Vysočiny myslivci napočítali o něco víc zajíců než loni

V lesích na Vysočině myslivci letos zjara napočítali okolo 25 300 zajíců, skoro o 1900 víc než vloni. Podle údajů, které dnes zveřejnil kraj, stavy dalších sledovaných druhů zvěře mírně rostou nebo se pohybují v přijatelných odchylkách od dlouhodobého průměru. Černé zvěře bylo při posledním sčítání zaznamenáno 2850 kusů, podobný počet jako před rokem. Kraj přispívá na výkup spodních čelistí odlovených bachyní a selat.

Jihlavská Drbna

Nové sídlo ČSOB v Hradci Králové má být hotové do dvou let

Vedle kongresového centra Aldis v Hradci Králové se připravuje stavební jáma, nad níž vznikne budova nové regionální centrály Československé obchodní banky (ČSOB). Práce začaly v prosinci, hotovo by mělo být na přelomu příštího a přespříštího roku. Zprovoznění centrály je naplánované na první pololetí roku 2021. Projekt na půdorysu stokrát sto metrů slibuje stavbu šetrnou k životnímu prostředí.

Hradecká Drbna