Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Vánoce v obchodním centru: Noční nákupy, koledy, charita i netradiční akce

 
čtvrtek, 11. prosince 2014, 14:23

Téměř dvacet procent lidí přiznává, že rádo spojuje nákupy se zábavou. A tak se jim jednak obchodní centra snaží vycházet vstříc, jednak si jsou vědomi toho, že o zákazníka musí ve velké konkurenci bojovat. Připravili jsme pro vás průřez tím, co vás ve vybraných nákupních střediskách v průběhu předvánočního času čeká. Může to být vodítkem, kam vyrazit pro dárky.

OC Nový Smíchov: Pro opozdilce

Nechali jste nákupy vánočních dárků na poslední chvíli? OC Nový Smíchov připravilo na čtvrtek 18. prosince akci s názvem Noc Štědrých slev a dárků. Ten den bude otevírací doba prodloužena až do 23 hodin. Akce začíná v 18 hodin a speciální předvánoční slevy a dárky k nákupům poskytne více než 70 obchodů v centru. Konkrétní přehled všech nabídek slev a dárků bude k dispozici i k vytištění na webu novysmichov.eu na konci týdne.

Večer bude ještě zpříjemněn svátečním koncertem dvanáctičlenného sboru Českého národního symfonického orchestru, který zahraje známá díla a koledy.

 

Arkády Pankrác: Bruslení, charita i fotokoutek

Už tradičně se objevila před Arkádami Pankrác ledová plocha. Zabruslit si můžete denně od 9 do 21 hodin a za každého počasí. K dispozici je také půjčovna bruslí, pár vás vyjde na padesát korun, a občerstvení. Pokud si přinesete své brusle, mohou vám je tu nabrousit.

V pátek 12. prosince dorazí před Arkády rádio Evropa 2 se svou akcí Apres Ski. Zájemcům se představí rakouská země Salzbursko a návštěvníci mohou soutěžit s Evropou 2 o zájezd v celkové hodnotě 70 tisíc korun.

K Vánocům patří i dobré skutky. V Arkádách jim bude patřit víkend 13. a 14 prosince. Půjde o dobročinný víkend s herečkou Nelou Boudovou. Prodej rukodělných výrobků podpoří vzdělání tibetských děti v Himálajích. Akci doprovodí v neděli odpoledne také herečka Bára Hrzánová a tibetský mnich Geše Nyima Özer.

Až do 23. prosince mohou zákazníci využít Profi foto službu zdarma. Zájemci z řad dětí i dospělých se mohou nechat vyfotit v zimním scenáriu s plyšovými soby. Fotokoutek je otevřený od 11 do 19 hodin v přízemí centra u jižního východu.

 

OC Letňany: Mamkodny, autogramiáda a YouTube

Na zábavné hudebně-pohádkové odpoledne s dovádivou rodinnou kapelou Pískomil se vrací, se mohou návštěvníci těšit v sobotu 13. prosince od 15 hodin. Z oblíbených Praštěných pohádek Ludvíka Aškenazyho tu bude dětem číst zpěvák skupiny Chinaski Michal Malátný. Připraveny jsou i dvě hrané pohádky nazvané Medvídkovo zimní překvapení a Dopis Ježíškovi. Celé odpoledne nese název Adventní mamkodny s Pískomilem.

Viděli jste pohádku Tři bratři a líbila se vám? V pondělí 15. prosince proběhne v OC Letňany autogramiáda hlavních postav. Jde o pražský křest s Tomášem Klusem, Zdeňkem Piškulou, Sabinou Rojkovou a režisérem Janem Svěrákem.

Sobota 20. prosince tu bude ve znamení počítačových her a také se sem vrátí youtubeři.

 

NC Eden: Koledy, trhy a mamuti

Výstavu o historii koled s názvem Melodie vánoc uvidí návštěvníci v prvním patře NC Eden. Zde se mohou dozvědět vše o jejich historii, texty nejznámějších koled, ale i jména současných moderních umělců, kteří vešli do povědomí veřejnosti právě díky vánoční písničce, která se stala kultovním songem.

Tradiční Vánoční trhy probíhají na náměstí před NC Eden až do 23. prosince a nabízejí klasické vánoční zboží jako je trdelník, svařené víno, vánoční ozdoby či dekorace, chybět nebude ani dárkové zboží, rukodělné výrobky, přírodní kosmetika, lahůdky, cukrovinky a mnohé další. Otevírací doba trhů je od 10:00 do 18:00h. Děti jako každý rok potěší poníci a dřevěný betlém s živými zvířaty pod Vánočním stromem.

Doba ledová a s ní Mamutí Vánoce přijdou v sobotu 13. prosince. Program bude v prvním patře od 11 do 17 hodin. Těšit se můžete na animovanou pohádku Doba ledová: Mamutí Vánoce a pak se Sidem putovat naučnou stezkou plnou otázek a kvízů a na památku se s ním vyfotit. Soutěži se bude ve zpívání vánočních koled nebo skládání puzzlí a vyrobíte si krásnou vánoční ozdobu.

V obou centrech, OC Letňany i NC Eden, funguje veřejná knihovna formou kniha za knihu. Návštěvníci mohou jednotlivé tituly prolistovat a začíst, a pokud zde zanechají svoji knihou, vybranou si mohou odnést.

 

OC Chodov: Pomoc s nákupem, módní stylistka a noční nákupy

Návštěvníci OC Chodov mohou vždy od čtvrtka do neděle (15–20 hodin) a také 22. a 23. prosince (15–22 hodin) využít služeb galantních shopping asistentů, kteří jim pomohou s taškami.

Držitelům věrnostních karet, kteří si nevědí rady s nákupy oblečení a módních doplňků, bude k dispozici bezplatné poradenství profesionální stylistky. Akce se koná od 17. do 20. prosince od 15 do 20 hodin.

A chybět nebudou ani oblíbené Xmas Night Shopping - VáNOČNÍ nakupování - s prodlouženou otevírací dobou prodejen až do 22 hodin. Opozdilci mohou takto nakupovat 21. až 23. prosince.

Sváteční atmosféru podpoří v pondělí 22. prosince stylový doprovodný program, v rámci něhož vystoupí baletní přípravka Terpsichore (17–19 hodin) a gospelový soubor Zuzana Stirská & Fine Gospel Time (19–22 hodin).

 

OC Černý Most: Kapka naděje, poníci a divadélko

Stejné noční nakupování jako na Chodově, proběhne také na Černém Mostě, prodloužená otevírací doba do 22 hodin bude 21. až 23. prosince. To doprovodí hudební program. V neděli 21. prosince od 20.30 hodin zahraje nejen vánoční písně nejúspěšnější český finalista soutěže Česko Slovenský X Factor 2014 Matěj Vávra, před kterým vystoupí baletní přípravka Terpsichore. Následující den se centrem budou linout vánoční melodie v podání dětského sboru Osmikvítek, pianisty nebo gospelového souboru Manaratha Gospel Choir. Interpreti se budou střídat na Central Plaze od 16.30 do 22 hodin. Děti se mohou těšit i na tvořivé dílny před prodejnou iSTYLE (od 15 hodin). Doprovodnému programu závěrečného dne Nočního nakupování (20.30–22 hodin) bude kralovat vánoční kvartet GMHS.

Zákazníci mohou navíc po všechny tři dny od 15 do 22 hodin využít ochotných shopping asistentů, kteří jim pomohou s taškami. Galantní pomocníci budou všem k dispozici také každý adventní čtvrtek až neděli (15–21 hodin).

Spousta specialit pak čeká na držitele věrnostních karet Centra Černý Most.

Zakoupením originální kresby Čtyři kapky štěstí (cena 50 Kč) od výtvarnice Lény Braunerové zájemci podpoří činnost Nadačního fondu Kapka naděje, a pomohou tak nemocným dětem. Finanční příspěvky jsou určeny malým pacientům po transplantaci kostní dřeně a po onkologické léčbě. Ve čtvrtek 18. prosince proběhne v Centru Černý Most od 17.30 hodin slavnostní vyhlášení celkového výtěžku sbírky za účasti prezidentky Nadačního fondu Kapka naděje Venduly Svobodové. Program ozdobí vystoupení šansoniérky Renaty Drössler nebo hudebníků a zpěváků z rodu Vágnerů – Karla, Josefa a Terezy.

Adventní atmosféru v Centru Černý Most podpoří unikátní dřevěný betlém se sochami a živými zvířátky, který mohou návštěvníci obdivovat u západního vstupu centra až do 23. prosince. V blízkosti betlému je pro všechny zájemce o svezení umístěna jízdárna s koňmi a poníky.

Ve středu 17. prosince potěší speciální loutkové představení souboru Marionet složeného z potomků slavného loutkaře Matěje Kopeckého, kteří malým i velkým návštěvníkům se svými vzácnými historickými loutkami zahrají příběh Cesta kolem světa.

Foto: Archiv obchodních center

Kam dál?

Cenu Roma Spirit získalo sdružení Slovo 21 nebo obec Žlutice

čtvrtek, 11. prosince 2014, 08:39

V Praze se dnes udělovala v pěti kategoriích cena Roma Spirit za zlepšování situace Romů v České republice. Za celoživotní dílo...

Co o víkendu? Třeba do nákupního centra. Budou přece Vánoce

středa, 10. prosince 2014, 10:48

Nejspíš ten trend už nějakou dobu registrujete. Jen co obchodníci sklidí z pultů plavky, nahrazuje je zboží s vánoční tématikou....

Ve třetím pilíři systému penzí ubylo letos 121.000 lidí

neděle, 7. prosince 2014, 11:00

Penzijní připojištění se státním příspěvkem, takzvaný třetí pilíř penzijního systému, mělo na konci září 4,67 milionu lidí. To je...

Hodiny tělocviku na 1. stupni ZŠ mohou obohatit prvky atletiky

sobota, 6. prosince 2014, 15:09

Hodiny tělocviku na prvním stupni základních škol by mohly obohatit prvky atletiky. Chce k tomu přispět Český atletický svaz,...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Zeman se postavil za inzeráty spojující...

  • KOMENTÁŘ: Debatní strategie Jiřího Drahoše

  • Průzkum: Drahoše chce 47 procent, Zemana 43...

  • Stíhání Babiše a Faltýnka v kauze Čapí...

 
 

O čem píšou další Drbny

Jihočeský kraj bude chtít po Robstavu, aby silnice opravil...

Firma Robstav, která pro Jihočeský kraj loni se zpožděním opravila silnice procházející Týnem nad...

Budějcká Drbna

NA ROZTRHÁNÍ: Jak jsme se „rozhodli“ otěhotnět

Každé dva týdny vždy v úterý bude vycházet nový blog s názvem Na roztrhání. Jeho autorkou je Jana...

Brněnská Drbna

Slovan odletěl na Kypr. Místo Koláře si klub vyhlédl...

Druhé kyperské soustředění je tu. Tentokrát už bude herní a Slovan se na něm utká s Austrií Vídeň,...

Liberecká Drbna

ÚSPĚCH OLOMOUCKÝCH VĚDCŮ: Nový objev usnadní boj s...

Vědci Univerzity Palackého v Olomouci našli způsob, jak zrušit odolnost bakterií vůči nanočásticím...

Olomoucká Drbna

Fotbalisty Jihlavy posílí německý talent Schumacher....

Fotbalisty Jihlavy posílí německý mládežnický reprezentant Till Schumacher z Borussie Dortmund....

Jihlavská Drbna