Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sobota ve znamení lásky. Kam vyrazit?

 
čtvrtek, 12. února 2015, 08:21

Svátek všech zamilovaných neboli Valentýn, který se slaví 14. února, vyvolává u Čechů rozporuplné reakce. Velká část jich ho zatracuje jako americký svátek, nebo odmítají slavit cokoliv na povel. Pro obchodníky ovšem znamená další (marketingovou) příležitost, a tak ovládají 14. únor různé zamilované akce, jimž dominuje červená nebo růžová barva. V Praze to platí dvojnásob.

Připravili jsme pro vás výběr těch nejzajímavějších. Ať už zamilovaný svátek slavíte nebo bojkotujete, inspirujte se, kam v sobotu v hlavním městě vyrazit nebo co podniknout. Přízvisko Valentýnský nutno překousnout.

Valentýnský běh

Sobota 14. února, 11 hodin, Stromovka

Organizátor oblíbených běžeckých závodů v Praze, RunCzech, na to šel bravurně: přijďte si zaběhat se svou polovičkou nebo – pokud se vám Valentýn příčí – přijďte oslavit lásku k běhu! V sobotu pořádá pětikilometrový Valentýnský běh, který startuje v 11 hodin ve Stromovce. Běžet můžete sami nebo v páru a doporučenou barvou oblečení je samozřejmě červená. Pokud dorazíte ráno do běžeckého centra Running Mall, které se otevírá v 9 hodin, a dáte si tu dvě kávy a muffin, můžete se těšit na dárek v podobě funkčního běžeckého trička. Účast na akci je zdarma, nezbytná je registrace na www.runczech.com.

Antivalentýn

Sobota 14. února, 21 – 23 hodin, Muzeum pražských pověstí a strašidel

Něco pro odpůrce Valentýnu! Můžete strávit večer ve dvou, aniž by se to kolem vás hemžilo srdíčky. Muzeum pražských pověstí a strašidel na to šlo jinak a velmi originálně, připravilo večer s názvem Strašidla s hvězdičkou aneb Erotika v pražských pověstech. Pokud jste si dosud mysleli, že strašidla a pověsti jsou jenom pro děti, budete se divit, kolik erotického chvění v sobě pověsti a jejich strašidla skrývají. Čeká vás procházka uličkami Malé Strany a nakonec návštěva samotného muzea, kde se setkáte se strašidly, která smí strašit až po 22. hodině. Dospělé vstupné je 250 korun, studentské 200 korun, rezervace je nutná na www.muzeumpovesti.cz a děti nechte doma!

Na romantickou večeři

Spousta pražských restaurací nabízí nejen po čas 14. února speciální valentýnská menu. Rezervační portál Restu.cz se tak rozhodl uspořádat Valentýnský festival, zapojilo se do něj téměř 50 pražských restaurací a hlavní roli budou hrát afrodiziaka, tedy ingredience podněcující vášeň. „Obyčejné potraviny a koření jako například bobkový list, oregano, anýz petržel, pepř nebo třeba bazalka dokáží ve správné kombinaci rozpoutat potřebný milostný žár. Když se k tomu navíc přidají exotická afrodiziaka jako lanýže, šafrán, mušle nebo třeba granátové jablko a zázvor, začíná kulinářský koncert na téma láska a vášeň,“ říká Pavel Suchánek z Restu.cz. Festivalová nabídka je pestrá a zahrnuje restaurace různých kategorií a zaměření. Například vinohradská restaurace Blue Wagon připraví čtyřchodové menu jehož highlitem je telecí kýta na šalvěji, romantická restaurace Chateau st. Havel sází na ústřice, foie gras a humra a třeba klasická restaurace U Modré kachničky má dokonce speciální menu pro dámy a jiné pro pány. Pivaři si zase můžou užít svátek zamilovaných třeba v Malešickém mikropivovaru. Všechna menu je možné najít na www.valentyn.restu.cz a rovnou si zde online rezervovat místo. Cena menu se pohybuje v rozmezí od 250 do 1500 korun za osobu.

Tipy na dárky

Chcete-li svou drahou polovičku potěšit dárkem z lásky, již tradičně se do role rádce při výběru staví slevový portál Slevomat, který své tipy shromáždil v jedné sekci a klade důraz na rozmazlování. Nechybí tak masáže, wellness, romantické pobyty či koncerty, let balonem, trocha adrenalinu i věcné dárky. Na Slevomatu si všímají, že zájem o Valentýn stejně jako o Halloween rok od roku stoupá, zejména v cílové skupině do 30 let. „Samozřejmostí je zájem o romantiku, a to buď v podobě lokálních výletů například do botanické zahrady, přes romantické večeře až po wellness pobyty na zámcích, luxusních hotelích a chatách. V zahraničí je pak největší zájem o Benátky, které navíc zpopularizovala svatba George Clooneyho, naopak tradičně oblíbená Paříž letos lehce zaostává kvůli událostem z poslední doby,“ popisuje Marie Chytilová, ředitelka Slevomatu. Podle ní muži nejčastěji shánějí dárečky pro své drahé polovičky na poslední chvíli, nejčastěji tak nakupují například prsteny a šperky, čokolády, víno, spodní prádlo, parfémy. 

Výstava koček

Víkend 14. a 15. února, 9 – 18 hodin, hotel Diplomat

Na první pohled nevalentýská událost se také rozhodla čerpat ze svátku zamilovaných. Láká totiž všechny milovníky koček, v sobotu se navíc v jejím rámci koná speciální Valentýnská soutěž o nejkrásnější kočičí pár Láska nezná hranic. Neděle pak bude patřit výstavě perských a exotických koček. Návštěvníci si na výstavě mohou prohlédnout plemena z celého světa, zúčastnit se přednášek a seminářů i si pořídit chovatelské vybavení. Děti se mohou těšit na hry a soutěže. V neposlední řadě je zde i expozice několika útulků z celé republiky, které se budou snažit skrze výstavu najít nový domov pro své opuštěné svěřence. Není lepší příležitosti pro darování lásky?

Pouť zamilovaných

Sobota 14. února, 9 – 17 hodin, Vyšehrad

Máte chuť o své vzájemné lásce uvažovat do větší hloubky? Ať už jste zasnoubení nebo ne, zúčastněte se valentinského zastavení v prostorách vyšehradské kapituly. Přihlášení je na cpr@apha.cz. V 15.30 bude následovat v bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě, kde se uchovávají ostatky patrona zamilovaných svatého Valentina, mše svatá. Na programu je prošení za dobrá rozhodnutí při volbě životního partnera, děkování za dar lásky, žehnání lásce a modlení se za budoucnost rodiny.

Obchodní centra

Ani nákupní střediska na Valentýna nezahálí. V Centru Chodov se bude od pátku do soboty, vždy od 14 do 18 hodin tančit tango. Zájemci se mohou do lekcí jednoho z nejvášnivějších latinskoamerických tanců samozřejmě zapojit. Nejtalentovanější pár, který se zúčastní tanečního klání přímo na místě, bude odměněn dárkovou kartou Centra Chodov v hodnotě 5 000 korun. V centru vyroste také několik speciálních valentýnských stanovišť, u nichž si zákazníci mohou zdarma vychutnat sklenku sektu či stylové valentýnské cupcakes nebo se nechat nalíčit.

V Centru Černý Most budou připravené zamilované tematické fotokoutky. Mezi 15. a 20. hodinou se v pasážích centra mohou páry nechat vyfotografovat v retro stylu či v romantickém koutku s oblíbenými komiksovými bublinami, do nichž mohou napsat zamilované vzkazy. Portrét bude možné si ihned odnést domů.

Fotokoutek funguje až do konce února na Arkádách Pankrác. Zájemkyně tu nalíčí vizážistka a na památku si mohou odnést fotografie. Termín je nutné si rezervovat na telefonním čísle 731 549 254 nebo osobně u hostesky v Beauty Lounge.

Valentýnský večer na bobové dráze

Sobota 14. února, 16 – 23 hodin, Bobová dráha Prosek

Valentýnská večeře a společné jízdy na bobovce? Přijďte na bobovou dráhu na Proseku. Připravili si tu speciální jízdné 30 korun, které platí při objednání speciálního menu. Děti vítány!

Originální žádost o ruku

Kdy jindy učinit důležité rozhodnutí o své budoucnosti? Chcete o ruku požádat originálně? Zkuste potápění. Cestovní kancelář Invia doporučuje Cairns v Austrálii, které je jednou z nejkrásnějších potápěčských oblastí na světě. Představte si svou lásku, jak proplouvá dokonale barevným mořským světem, narazí na zajímavou lasturu a po otevření v ní najde prstýnek. Ideální kombinace, která aspiruje na tu nejromantičtější žádost o ruku všech dob. „Cairns je důležitým vstupním bodem k potápění ve vodách Velkého korálového útesu, který je tím největším na světě a je chráněný UNESCEM,“ říká Michal Tůma z cestovní agentury Invia, která letecké zájezdy do Cairns v době Valentýna prodává. Ve společnosti nejvzácnějších světových korálů budou mít vaše zásnuby opravdu váhu. „Únor je navíc pro Australany letním měsícem, a protože Cairns také bývá nazýváno branou tropického australského severu, mohou cestovatelé rozhodně zapomenout na českou zimu,“ podotýká Michal Tůma. Průměrné teploty tam v těchto dnech přesahují 30 stupňů Celsia.

Foto: archiv jednotlivých institucí

 


 

Kam dál?

Lékařka Cajthamlová: Školní jídelny mají zasytit, prim ve stravování...

středa, 11. února 2015, 19:37

Když skončila druhá světová válka, zdravotní stav dětí byl značně poznamenán válečným strádáním. V boji s tímto problémem, aby...

Informace o dopravních opatřeních v souvislosti s opravou tramvajové...

středa, 11. února 2015, 15:25

Od pátku 13. února od 20.00 hodin do neděle 15. února do 17.30 hodin bude z důvodu opravy tramvajové tratě v úseku Újezd –...

Odborně vzdělaní středoškoláci většinou v oboru nezůstávají

úterý, 10. února 2015, 11:05

Vyučení a maturanti ze středních odborných škol většinou nepracují ve vystudovaném oboru, ukázala studie Národního ústavu pro...

Minimální mzda by dle odborů měla od ledna růst o 800 až 1000 Kč

pátek, 6. února 2015, 13:35

Podle představ odborů by minimální mzda měla v příštím roce vzrůst o 800 až 1000 korun. Na sjezdu stavařských odborářů to dnes...

 

Komentáře

 
 

O čem píšou další Drbny

DRBNA HISTORIČKA: Označení P na tramvajích znamenalo Pražské předměstí

V dalším pokračování Drbny historičky se Jan Schinko podíval na Krajinskou ulici. Jejím rodinným stříbrem je podloubí, kolem kterého jezdila tramvaj s označním P. Podle Schinka znamenalo písmeno P Pražské předměstí. Mohlo ale značit i slovo pomalu.

Budějcká Drbna

Desítky kilo masa se salmonelou snědli ve školách i nemocnici. Podle polského ministra problém zveličujeme

Státní veterinární správa dnes uveřejnila místa, kam se dostalo nebezpečné polské maso s obsahem salmonely. Některé maso se podařilo zajistit a bude zlikvidováno, jinde ho ale už zpracovali. Dostalo se tak na talíře dětí v základních školách i pacientů v nemocnici. Podle polského ministra ale Česko celý problém zveličuje.

Brněnská Drbna

Desítky kilogramů polského masa se salmonelou snědli ve školách i nemocnici

Státní veterinární správa dnes uveřejnila místa, kam se dostalo nebezpečné polské maso s obsahem salmonely. Některé maso se podařilo zajistit a bude zlikvidováno, jinde ho ale už zpracovali. Dostalo se tak na talíře dětí v základních školách i pacientů v nemocnici. Podle polského ministra ale Česko celý problém zveličuje.

Liberecká Drbna

Šternberská nemocnice má nová okna. Stála necelých sedm milionů korun

Nová okna ve všech patnácti místnostech oddělení rehabilitace za téměř sedm miliónů korun má nyní Nemocnice Šternberk, člen skupiny AGEL. Nevyhovující a stará okna nahradila nová, od kterých si zaměstnanci slibují nejen bezproblémové větrání a manipulaci s nimi, ale také úsporu energií. V pavilonu léčebných a vyšetřovacích složek, postaveného v roce 1991, zedníci měnili okna necelé dva měsíce.

Olomoucká Drbna

Policisté na Žďársku honili muže ujíždějícího v kradeném autě. Nasazen byl i vrtulník a psi

Na Žďársku dnes policie pronásledovala muže, který ujížděl v autě ukradeném v cizině. Jel po dálnici D1, za Velkým Meziříčím sjel. Na pokyny k zastavení nereagoval. Na jednu z hlídek se snažil najet a narazil do služebního vozidla, zraněn nikdo nebyl. Muž pak auto odstavil a utekl.

Jihlavská Drbna

Desítky kilogramů polského masa se salmonelou snědli ve školách i nemocnici

Státní veterinární správa dnes uveřejnila místa, kam se dostalo nebezpečné polské maso s obsahem salmonely. Některé maso se podařilo zajistit a bude zlikvidováno, jinde ho ale už zpracovali. Dostalo se tak na talíře dětí v základních školách i pacientů v nemocnici. Podle polského ministra ale Česko celý problém zveličuje.

Hradecká Drbna