Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do kina s miminkem? Zkuste Baby Bio.

 
sobota, 28. února 2015, 19:00

Jste filmovým milovníkem a s příchodem potomka a mateřské dovolené si musíte odepřít návštěvu kina, jelikož aktuálně neseženete hlídání? Některá česká kina našla atraktivní řešení pro rodiče a jejich ratolesti – Baby Bio! Nebojte se, nejde o klasické hlasité a tmavé kinosály.

Prostředí kina se zcela přizpůsobí dětem, rodiče najdou alespoň na chvíli vytouženou pohodu a odpočinek. Děti se zabaví s ostatními dětmi – i pro ně je to zábava. Kdy jindy dostanou možnost pobíhat a jezdit na motorce po kinosále nebo hrát si na dece přímo před filmovým plátnem!

Jde o nádherný projekt probíhající v několika českých biografech. Pokud si myslíte, že na filmovém plátně poběží Rychlá rota, Příšerky s.r.o., Jen počkej zajíci či jiní kreslení „kámoši“, zavítejte do některého z níže zmíněných kin a přesvědčíte se o opaku. Projekce je určena pro rodiče a dětem nabízí volnost. „Nechceme po rodičích, ať své děti odkládají v předsálí kina. Naopak. Vemte s sebou své děti do sálu, třeba v kočárku. Speciální projekce se sníženou hladinou zvuku a částečným osvětlením nabízejí útulnou atmosféru pro děti, ale zároveň dávají rodičům prostor věnovat se jak filmu, tak dětem.“ Takto popisuje projekt pražské kino Aero.

Baby bio nabízí rodičům možnost věnovat se sobě i dětem zároveň. Zatímco jedni sledují film, druzí si hrají v příjemném prostředí a atmosféře. Nikoho nepohorší, když některé dítě zapláče a rodič se několikrát během filmu zvedne a jde jej utěšovat. Kojit či jít dítě přebalit je v Baby biu samozřejmostí.

V Praze můžete tuto unikátní projekci navštívit hned ve dvou kinech. BIO OKO promítá pro maminky a tatínky každé úterý a kino Aero každou středu. Například příští úterý se diváci v „Oku“ mohou těšit na film Teorie všeho vyprávějící neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga. Komu nevyhovuje úterý a nechce si nechat tento výjimečný film ujít, může hned druhý den navštívit kino Aero.

V uherskohradišťském kinu Hvězda se projekce Baby Bio konají zpravidla 2x měsíčně vždy ve středu od 10:00. „Další novou možností je navštívit a společně pobýt v prostorách kinokavárny, která má nového provozovatele s novou atraktivní a vstřícnou nabídkou. V průběhu roku se pak diváci Baby Bia dočkají i prémiových projekcí s doprovodným programem. Do výběru titulů budou navíc pravidelní diváci projektu zapojeni.“, láká diváky na svých webových stránkách kino Hvězda.

Pokud vás Baby bio zaujalo a rádi byste v nejbližší době některou z projekcí navštívili, připravili jsme pro vás program nadcházejících představení v Praze, Brně a Uherském hradišti. Jelikož se projekt stává čím dál více populární, je jen otázkou času, kdy se rozroste do ostatních měst a potěší tak více rodičů a dětí.

Praha - BIO OKO (www.biooko.net)
úterý, 3. března od 10:00:           Teorie všeho
úterý, 10. března od 10:00:         Kobry a užovky

Praha - Aero (www.kinoaero.cz)
středa, 4. března od 10:00:         Teorie všeho
středa, 11. března od 10:00:       Divočina

Brno - kino Scala (www.kinoscala.cz)
čtvrtek, 5. března od 10:00:        Whiplash

Uherské hradiště – kino Hvězda (www.mkuh.cz)
středa, 4. března od 10:00:         Andělé všedního dne
středa, 25. března od 10:00:       Nora zpívá pro Sýrii

Baby bio není jediným speciálním projektem českých kin. V poslední době se rozrůstá i „Bio senior“ – dopolední představení za snížené vstupné určené nejen pro seniory. Každá kina pak nabízejí celoroční zajímavé programy. Pražské kino Aero či kino Hvězda v Uherském hradišti například do kina lákají pejskaře i s jejich čtyřnohými miláčky. Oblíbenou projekcí v „Oku“ i Aeru je cyklus Naslepo, kdy diváci do poslední chvíle nevědí, na jaký film se vypravili, dobrovolné vstupné zaplatí až při odchodu z kina a pozor, jestliže diváci promítaný film již viděli, kino jim „ztrátu“ vykompenzuje pivem zdarma. 

 


 

Kam dál?

Potřeby novorozeněte a kouzlo čtvrtého trimestru

sobota, 21. února 2015, 12:31

Každý rodič ten pocit poznal. Do porodnice odjíždíte z klidného domova, kde jste páni času pouze VY. S příjezdem z porodnice se...

Šestinedělí – dá se zvládnout bez deprese?

neděle, 8. února 2015, 17:27

Malostranská Drbna se rozhodla rozšířit svá témata o novou sekci určenou převážně ženám - maminkám. Můžete se těšit na články o...

 

Komentáře

 
 

O čem píšou další Drbny

DRBNA HISTORIČKA: Kdy jste byli naposled na Schmerlingově třídě?

Každý, kdo kdy projížděl Žižkovkou, míjel stejnojmenná kasárna nebo monumentální budovu bývalého Podniku výpočetní techniky. V jejich okolí se ale nachází i další zákoutí, která by neměla uniknout naší pozornosti.

Budějcká Drbna

Brno dokončuje úpravu rezidentního parkování. Od spuštění systému ještě nepadla jediná pokuta

Brno dokončuje úpravu pravidel rezidentního parkování tak, aby vyhovělo říjnovým připomínkám kraje. Součástí úprav je nový ceník, který mají definitivně schválit radní na mimořádném pondělním zasedání. Město postup konzultuje s krajským úřadem, sdělil Radek Štěpánek z tiskového oddělení magistrátu. Ač systém rezidentního parkování začal v Brně fungovat 1. září, stále kvůli nedostatečné funkčnosti softwaru nepadla jediná pokuta za neoprávněné parkování.

Brněnská Drbna

Vykradl desítky aut, domů i chatek, navíc dlužil dceři na výživném

Jako zdroj obživy si devětadvacetiletý muž zvolil krádeže. Během několika měsíců se dotyčný vloupal na desítky míst a způsobil téměř půlmilionovou škodu.

Liberecká Drbna

Parčík Na Letné v Olomouci má nového anděla. Sochař ho městu věnoval

Včera v šest hodin večer byla v parčíku Na Letné na Lazcích v Olomouci slavnostně odhalena socha anděla, kterou městu zdarma věnoval olomoucký výtvarník Václav Lemon.

Olomoucká Drbna

Notorický tazatel zasílá na jihlavský magistrát stovky dotazů ročně. Jejich vyřízení stojí 500 tisíc

Hodně zvědavý je tazatel, který na jihlavský magistrát stihl jen za letošní rok zaslat 124 žádostí, které obsahovaly celkem 246 dotazů. Doteď jste si možná mysleli, že to může být kratochvíle nudícího se jedince, úsměv však ztrácíme po zjištění, že vyřízení těchto dotazů vyjde na 500 tisíc korun ročně.

Jihlavská Drbna

Královéhradecký kraj chce vambereckou krajku na seznamu UNESCO

Královéhradecký kraj požádá ministerstvo kultury o zapsání vamberecké krajky na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury ČR. Dohodli se na tom hejtman Jiří Štěpán (ČSSD) a starosta Vamberka Jan Rejzl, řekl dnes Lukáš Vaníček z kanceláře hejtmana. Tradice vamberecké krajky je založena na čtyřsetleté historii tamního krajkářství, které do českých zemí přinesla belgická šlechtična Magdalena Grambová.

Hradecká Drbna