Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Veřejný prostor, ruská expanze, ukrajinský nacionalismus – o tom všem a mnohém jiném se dá v Praze tento týden debatovat!

 
pondělí, 16. června 2014, 09:32

Malostranská drbna pro vás vybírá akce v Praze s převážně ekonomickou a politickou tématikou plus jako bonus zajímavé kulturní tipy. Vstupné na akce je zdarma, není-li uvedeno jinak. Pro tento týden (16. 6. – 22. 6. 2014) vám přinášíme:

PONDĚLÍ 16. 6.

• Vzpomínání na Oldřicha Škáchu

Vzpomínání Marie Fantyšové a Jiřího Stránského na Oldřicha Škáchu – fotografa a protikomunistického disidenta. Setkání volně povedou a hovor inspirovat budou autorovy fotografie známých osobností a událostí nedávné československé a české historie.
Kde: Knihovna Václava Havla, Řetězová 7, 1. patro, Praha 1
Kdy: 19.00 – 21.00
Více info zde.

• The Tap Tap načerno - koncert

Charitativní koncert skupiny The Tap Tap proběhne v rámci turné a výstavy černého humoru. Hlavním účelem výstavy je upozornit na význam černého humoru jako důležité schopnosti komunikovat o vážných věcech s nadhledem. Turné je pořádáno na na podporu sbírky na dostavbu areálu Jedličkova ústavu a škol.
Kde: Plechárna Černý Most, Bryksova 1002, Praha 14
Kdy: od 18:00
Více info na webu nebo na facebooku.

• Open Air - Hollywood Night

Filmové melodie v podání Českého národního symfonického orchestru pod vedením dirigenta Marcella Rota. 
Kde: Václavské náměstí - Můstek
Kdy: od 20:00
Více info zde

ÚTERÝ 17. 6.

David Svoboda: Banderovci – ukrajinský nacionalismus za II. světové války a jeho dnešní ozvěny

Cyklus přednášek historika Davida Svobody (ÚSTR) na téma ukrajinské 20. století a spory o jeho tragické milníky.
Kde: Knihovna Václava Havla, Řetězová 7, 1. patro, Praha 1
Kdy: 19.00 – 21.00
Více info zde.

  • Otevření České arktické výzkumné stanice na Špicberkách

České centrum Praha ve spolupráci s Velvyslanectvím Norského království v Praze a Centrem polární ekologie Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích připravila informační večer u příležitosti slavnostního otevření České arktické výzkumné stanice na Špicberkách. V galerii ČC Praha bude pouze tento večer k vidění výstava, zapůjčená velvyslancem Norska v České republice, J. E. Jensem Eikaasem, který ji také osobně uvede. Součástí večera bude i přednáška doc. Ing. Josefa Elstera, CSc., vedoucího Centra polární ekologie, o vzniku České arktické vědecké infrastruktury a o úspěších českých vědců v oblasti polárního výzkumu.
Kde: České centrum Praha, galerie, Rytířská 31, Praha 1
Kdy: 18.00
Více info zde.

STŘEDA 18. 6.

• Putinovo Rusko: kde jsou jeho hranice?

Kde jsou hranice ruské teritoriální expanze? O tom budou hovořit Libor Dvořák (redaktor Českého rozhlasu),  Jefim Fištejn (poradce Rádia Svobodná Evropa), Petr Kolář (diplomat, bývalý velvyslanec ČR v Rusku, Squire Sanders), Brig. gen. (v. z.) Miroslav Krejčík (bývalý ředitel Vojenského zpravodajství). Moderuje Alexandr Vondra (ředitel Centra transatlantických vztahů, pořadatel akce).
Kde: CEVRO Institut, Jungmannova 17, Praha 1, učebna č. 205
Kdy: 16.00 – 18.00
Více info včetně registrace zde.

• Jan Grossman mezi literaturou a divadlem

Večer věnovaný soubornému vydání literárněkritických, teatrologických, obecně estetických a publicistických prací Jana Grossmana (1925–1993), jedné z nejvýraznějších osobností české kultury druhé poloviny 20. století. Do světové dramatiky se zapsaly jeho inscenace havlovské, haškovské, kafkovské či jarryovské. Promluví Marie Málková-Grossmanová, Marta Ljubková, Jiří Pelán a Petr Šrámek, editor dvousvazkové edice Mezi literaturou a divadlem (Torst). Uvádí Jan Šulc.
Kde: Knihovna Václava Havla, Řetězová 7, 1. patro, Praha 1
Kdy: 19.00 – 21.00
Více info zde.

  • Literární periodika: mají stále smysl?

Diskuze z cyklu Jiné pohledy na současnost se zástupci z periodik A2, Host, PLAV, Protimluv, Psí víno, Tvar ad. Moderuje Tomáš Čada (redaktor časopisu H_aluze). Vstupné 40 Kč.
Kde: Ústřední knihovna, Malý sál, Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
Kdy: 19.00 – 20.30
Více info zde.


ČTVRTEK 19. 6.

• Všechny cesty vedou do Pekingu

Lidská práva: Má Česká republika na to, aby skloubila obchodování s Čínou a solidaritu s Tibetem? Nebo si bude muset vybrat? Pozvání přijali: Petr Drulák (1. náměstek ministra zahraničí), Radek Špicar (viceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Aspen institutu), Šimon Pánek (ředitel Člověka v tísni) a Martin Bursík (předseda Liberálně ekologické strany).
Debatu moderuje novinářka Kateřina Šafaříková.
Kde: Knihovna Václava Havla, Řetězová 7, 1. patro, Praha 1
Kdy: 19.00 – 21.00
Více info zde.

  • Mezinárodní konference Profesionální sport a pracovní právo

Pořádáno v rámci Specifického vysokoškolského výzkumu 2014, projektu katedry pracovního práva a práva sociálního zabezpečení Právnické fakulty UK. Záštitu nad konferencí převzal předseda České unie sportu JUDr. Miroslav Jansta.
Kde: Přednášková místnost č. 220, Právnická fakulta UK, nám. Curieových 7, Praha 1
Kdy: 8.45 – 17.45
Program naleznete zde.

• Seminář s Ed Glaeserem

Veřejný seminář s Edwardem Glaeserem, profesorem Harvard University, o ekonomii, roli měst apod. Semínář je organizován Centrem pro ekonomický výzkum a doktorské studium Univerzity Karlovy v Praze ve spolupráci s reSITE. Proběhne v anglickém jazyce, tlumočení nebude zajištěno. Kvůli omezenému počtu míst je nutná registrace.
Kde: CERGE-EI, Politických vězňů 7, Praha 1
Kdy: od 14:00
Více info zde.

• reSITE 2014: Města a krajiny nové ekonomiky - konference

Na dvoudenní konferenci reSITE se bude debatovat o architektuře, politice, financích a občanské participaci s nejlepšími světovými odborníky v městské ekonomice, plánování a rozvoji. Akce je organizována ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy a bude sloužit jako platforma pro výměnu nápadů a zkušeností z měst tak rozdílných, jakými jsou New York, Calgary, Londýn, Paříž, Rotterdam, Budapešť, Krakov a Praha. 
Kde: Forum Karlín, Pernerova 53, Praha 8
Kdy: od 19. 6. 2014, 9:45 do 20. 6. 2014, 16:20

PÁTEK 20. 6.

• Mezinárodní konference k novým občanským zákoníkům v Maďarsku a České republice

Konferenci pořádá Právnická fakulta UK, centrum právní komparatistiky.
Kde: Přednášková místnost č. 117, 1. patro, Právnická fakulta UK, nám. Curieových 7, Praha 1
Kdy: 9.30 – 17.30
Program naleznete zde.

VÍKEND 21. - 22. 6.

• EnviroCity - Letní festival o veřejném prostoru

Živé umění ve veřejném prostoru – tanec, divadlo, diskuze, worshopy aj. Festival jako multižánrová událost bude místem setkávání místních komunit, neziskových organizací, architektů, designerů, městských zastupitelů, odborné, ale i laické veřejnosti. 
Kde: Environmentální pavilon LOOP, Vyšehradská 57, 128 00 Praha 2
Kdy: festivál probíhá od 21. 6. 2014, 20:00 do 29. 6. 2014, 22:00
Více info zde

Napsaly Michaela Lenc a Lucie Cepáková

 


 

Kam dál?

Krize na Ukrajině se Schwarzenbergem, veřejné prostory Prahy s...

pondělí, 9. června 2014, 09:08

Malostranská drbna pro vás vybírá akce v Praze s převážně ekonomickou a politickou tématikou plus jako bonus zajímavé kulturní...

Tento týden se nese v duchu debat, médií a kulatých stolů od České...

pondělí, 2. června 2014, 08:38

Malostranská drbna pro vás na tento týden vybrala další akce s převážně ekonomickou a politickou tématikou plus jako bonus...

 

Komentáře

 
 

O čem píšou další Drbny

Motor si připsal další tři body za vítězství proti Slavii

České Budějovice dokázali navázat na výhru proti Jihlavě a v domácím utkání porazit pražskou Slávii. Vítězný gól vstřelil Martin Novák. Znovu se prosadil i Václav Karabáček.

Budějcká Drbna

Gin z Brna už si získává srdce zákazníků. Za degustací jezdí do brněnské palírny lidé z celé republiky

Moravská metropole se může po letošním roce pyšnit dalším artiklem, který nese přívlastek "vyrobeno v Brně" a přitom dělá svému městu tu nejlepší možnou reklamu. Stranou veškeré pozornosti letos vyrobil Brňan Robert Urbánek první várku poctivého, řemeslně zpracovaného ginu. Chuť je jemná, kvalita prvotřídní a značka Little Urban Distillery si tak v barovém světě začíná oprávněně získávat své jméno. A jak ukázaly první měsíce prodeje - také srdce mnoha zákazníků.

Brněnská Drbna

Slovan nezvládl poslední domácí zápas podzimu. Opavě podlehl 1:2

Závěr podzimu se Liberci nedaří. Po prohře v Teplicích si chtěl spravit náladu s Opavou, jenže prohrál. Na vedoucí gól ještě domácí odpověděli, po vyloučení Ševčíka ale v závěru inkasovali podruhé. Zápas na stadionu sledovaly necelé dva tisíce lidí.

Liberecká Drbna

Novým přerovským radním za ODS se stal Hýzl, nahradil Marka Dostála obviněného ze sexuálního nátlaku

Novým přerovským radním za ODS byl dnes na zastupitelstvu zvolen devětačtyřicetiletý Jaroslav Hýzl. Ve funkci nahradí Marka Dostála (ODS), který rezignoval kvůli obžalobě ze sexuálního nátlaku.

Olomoucká Drbna

Dukla zvítězila na půdě silného Prostějova, na čele tabulky drží tříbodový náskok

Tahle výhra se počítá. Dukla nechala zapomenout na nevydařený zápas s Českými Budějovicemi a hned dva dny nato uspěla na ledě Prostějova, dalšího silného celku. Vítězství 4:2, zvláště po tom, co musela Jihlava otáčet nepříznivý stav, znamená kromě tří bodů do tabulky také znovunabyté sebevědomí.

Jihlavská Drbna

Příběhy od plotny: Hradec mě zachránil

Jsem jenom obyčejná hradecká holka, prolezlá ironií a sarkasmem, která si se spisovným jazykem netyká a jedinou lásku chová k Bukowskému s Welshem. Tak nejdřív pořádně čti, než mě odsoudíš svejma nenávistnejma komentářema.

Hradecká Drbna