Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Veřejný prostor, ruská expanze, ukrajinský nacionalismus – o tom všem a mnohém jiném se dá v Praze tento týden debatovat!

 
pondělí, 16. června 2014, 09:32

Malostranská drbna pro vás vybírá akce v Praze s převážně ekonomickou a politickou tématikou plus jako bonus zajímavé kulturní tipy. Vstupné na akce je zdarma, není-li uvedeno jinak. Pro tento týden (16. 6. – 22. 6. 2014) vám přinášíme:

PONDĚLÍ 16. 6.

• Vzpomínání na Oldřicha Škáchu

Vzpomínání Marie Fantyšové a Jiřího Stránského na Oldřicha Škáchu – fotografa a protikomunistického disidenta. Setkání volně povedou a hovor inspirovat budou autorovy fotografie známých osobností a událostí nedávné československé a české historie.
Kde: Knihovna Václava Havla, Řetězová 7, 1. patro, Praha 1
Kdy: 19.00 – 21.00
Více info zde.

• The Tap Tap načerno - koncert

Charitativní koncert skupiny The Tap Tap proběhne v rámci turné a výstavy černého humoru. Hlavním účelem výstavy je upozornit na význam černého humoru jako důležité schopnosti komunikovat o vážných věcech s nadhledem. Turné je pořádáno na na podporu sbírky na dostavbu areálu Jedličkova ústavu a škol.
Kde: Plechárna Černý Most, Bryksova 1002, Praha 14
Kdy: od 18:00
Více info na webu nebo na facebooku.

• Open Air - Hollywood Night

Filmové melodie v podání Českého národního symfonického orchestru pod vedením dirigenta Marcella Rota. 
Kde: Václavské náměstí - Můstek
Kdy: od 20:00
Více info zde

ÚTERÝ 17. 6.

David Svoboda: Banderovci – ukrajinský nacionalismus za II. světové války a jeho dnešní ozvěny

Cyklus přednášek historika Davida Svobody (ÚSTR) na téma ukrajinské 20. století a spory o jeho tragické milníky.
Kde: Knihovna Václava Havla, Řetězová 7, 1. patro, Praha 1
Kdy: 19.00 – 21.00
Více info zde.

  • Otevření České arktické výzkumné stanice na Špicberkách

České centrum Praha ve spolupráci s Velvyslanectvím Norského království v Praze a Centrem polární ekologie Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích připravila informační večer u příležitosti slavnostního otevření České arktické výzkumné stanice na Špicberkách. V galerii ČC Praha bude pouze tento večer k vidění výstava, zapůjčená velvyslancem Norska v České republice, J. E. Jensem Eikaasem, který ji také osobně uvede. Součástí večera bude i přednáška doc. Ing. Josefa Elstera, CSc., vedoucího Centra polární ekologie, o vzniku České arktické vědecké infrastruktury a o úspěších českých vědců v oblasti polárního výzkumu.
Kde: České centrum Praha, galerie, Rytířská 31, Praha 1
Kdy: 18.00
Více info zde.

STŘEDA 18. 6.

• Putinovo Rusko: kde jsou jeho hranice?

Kde jsou hranice ruské teritoriální expanze? O tom budou hovořit Libor Dvořák (redaktor Českého rozhlasu),  Jefim Fištejn (poradce Rádia Svobodná Evropa), Petr Kolář (diplomat, bývalý velvyslanec ČR v Rusku, Squire Sanders), Brig. gen. (v. z.) Miroslav Krejčík (bývalý ředitel Vojenského zpravodajství). Moderuje Alexandr Vondra (ředitel Centra transatlantických vztahů, pořadatel akce).
Kde: CEVRO Institut, Jungmannova 17, Praha 1, učebna č. 205
Kdy: 16.00 – 18.00
Více info včetně registrace zde.

• Jan Grossman mezi literaturou a divadlem

Večer věnovaný soubornému vydání literárněkritických, teatrologických, obecně estetických a publicistických prací Jana Grossmana (1925–1993), jedné z nejvýraznějších osobností české kultury druhé poloviny 20. století. Do světové dramatiky se zapsaly jeho inscenace havlovské, haškovské, kafkovské či jarryovské. Promluví Marie Málková-Grossmanová, Marta Ljubková, Jiří Pelán a Petr Šrámek, editor dvousvazkové edice Mezi literaturou a divadlem (Torst). Uvádí Jan Šulc.
Kde: Knihovna Václava Havla, Řetězová 7, 1. patro, Praha 1
Kdy: 19.00 – 21.00
Více info zde.

  • Literární periodika: mají stále smysl?

Diskuze z cyklu Jiné pohledy na současnost se zástupci z periodik A2, Host, PLAV, Protimluv, Psí víno, Tvar ad. Moderuje Tomáš Čada (redaktor časopisu H_aluze). Vstupné 40 Kč.
Kde: Ústřední knihovna, Malý sál, Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
Kdy: 19.00 – 20.30
Více info zde.


ČTVRTEK 19. 6.

• Všechny cesty vedou do Pekingu

Lidská práva: Má Česká republika na to, aby skloubila obchodování s Čínou a solidaritu s Tibetem? Nebo si bude muset vybrat? Pozvání přijali: Petr Drulák (1. náměstek ministra zahraničí), Radek Špicar (viceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Aspen institutu), Šimon Pánek (ředitel Člověka v tísni) a Martin Bursík (předseda Liberálně ekologické strany).
Debatu moderuje novinářka Kateřina Šafaříková.
Kde: Knihovna Václava Havla, Řetězová 7, 1. patro, Praha 1
Kdy: 19.00 – 21.00
Více info zde.

  • Mezinárodní konference Profesionální sport a pracovní právo

Pořádáno v rámci Specifického vysokoškolského výzkumu 2014, projektu katedry pracovního práva a práva sociálního zabezpečení Právnické fakulty UK. Záštitu nad konferencí převzal předseda České unie sportu JUDr. Miroslav Jansta.
Kde: Přednášková místnost č. 220, Právnická fakulta UK, nám. Curieových 7, Praha 1
Kdy: 8.45 – 17.45
Program naleznete zde.

• Seminář s Ed Glaeserem

Veřejný seminář s Edwardem Glaeserem, profesorem Harvard University, o ekonomii, roli měst apod. Semínář je organizován Centrem pro ekonomický výzkum a doktorské studium Univerzity Karlovy v Praze ve spolupráci s reSITE. Proběhne v anglickém jazyce, tlumočení nebude zajištěno. Kvůli omezenému počtu míst je nutná registrace.
Kde: CERGE-EI, Politických vězňů 7, Praha 1
Kdy: od 14:00
Více info zde.

• reSITE 2014: Města a krajiny nové ekonomiky - konference

Na dvoudenní konferenci reSITE se bude debatovat o architektuře, politice, financích a občanské participaci s nejlepšími světovými odborníky v městské ekonomice, plánování a rozvoji. Akce je organizována ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy a bude sloužit jako platforma pro výměnu nápadů a zkušeností z měst tak rozdílných, jakými jsou New York, Calgary, Londýn, Paříž, Rotterdam, Budapešť, Krakov a Praha. 
Kde: Forum Karlín, Pernerova 53, Praha 8
Kdy: od 19. 6. 2014, 9:45 do 20. 6. 2014, 16:20

PÁTEK 20. 6.

• Mezinárodní konference k novým občanským zákoníkům v Maďarsku a České republice

Konferenci pořádá Právnická fakulta UK, centrum právní komparatistiky.
Kde: Přednášková místnost č. 117, 1. patro, Právnická fakulta UK, nám. Curieových 7, Praha 1
Kdy: 9.30 – 17.30
Program naleznete zde.

VÍKEND 21. - 22. 6.

• EnviroCity - Letní festival o veřejném prostoru

Živé umění ve veřejném prostoru – tanec, divadlo, diskuze, worshopy aj. Festival jako multižánrová událost bude místem setkávání místních komunit, neziskových organizací, architektů, designerů, městských zastupitelů, odborné, ale i laické veřejnosti. 
Kde: Environmentální pavilon LOOP, Vyšehradská 57, 128 00 Praha 2
Kdy: festivál probíhá od 21. 6. 2014, 20:00 do 29. 6. 2014, 22:00
Více info zde

Napsaly Michaela Lenc a Lucie Cepáková

 


 

Kam dál?

Krize na Ukrajině se Schwarzenbergem, veřejné prostory Prahy s...

pondělí, 9. června 2014, 09:08

Malostranská drbna pro vás vybírá akce v Praze s převážně ekonomickou a politickou tématikou plus jako bonus zajímavé kulturní...

Tento týden se nese v duchu debat, médií a kulatých stolů od České...

pondělí, 2. června 2014, 08:38

Malostranská drbna pro vás na tento týden vybrala další akce s převážně ekonomickou a politickou tématikou plus jako bonus...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • GLOSA: Lukáš Dvořák aneb malý velký muž

  • Kdo tohle vymyslel, nechápavě lidé kroutí...

  • Kariéra zesnulého Vládi Šafránka: Metalové...

  • Více než čtvrt milionu lidí si musí do konce...

Reklama
 
 

O čem píšou další Drbny

Mentální koučink není jen pomůckou pro byznysmeny. Budějckou TJ Karate nasměroval k úspěchům

Posouvání hranic, zlepšení komunikace, odstranění psychických bloků a nebo práce na vyrovnaných výsledcích. Práce mentálního kouče ve sportu je dnes už běžnou záležitostí nejen u mainstreamových odvětví, ale také v dalších sportech. Příkladem může být budějcká TJ Karate, která splnila také díky spolupráci s mentálním koučem Leošem Kubíčkem a Ondřejem Chromým svůj dlouhodobý plán za polovinu odhadovaného období.

Budějcká Drbna

FOTO&VIDEO: Brnem se přelila vlna stovek nemrtvých zombie

Vyhřezlé vnitřnosti, roztrhaná a popálená kůže, nepřítomný výraz v očích. A krev. Brnem se opět po roce prošly stovky zombíků. A jako každý rok se několikrát střetli s armádou.

Brněnská Drbna

Dnes nastává podzimní rovnodennost a začíná astronomický podzim

Dnes nastává podzimní rovnodennost a začíná astronomický podzim. Slunce vstoupí do znamení Vah, kdy se střed Slunce nachází nad zemským rovníkem, takže rovnoměrně osvětluje obě polokoule. Díky tomu mají den a noc téměř stejnou délku. Počasí bude v nejbližších dnech podle předpovědi meteorologů kolísat. Začátkem příštího týdne se ochladí přes den až na devět stupňů, ale ve čtvrtek mohou teploty vystoupat až na 20 stupňů Celsia.

Liberecká Drbna

VAROVÁNÍ: Na Česko se žene silný vítr, na horách bude zuřit orkán

Česko v neděli a pondělí opět zasáhne silný vítr, který na horách může dosáhnout i síly orkánu. Vyplývá to z výstrahy, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Vítr může podle ústavu strhávat stromy nebo i auta a střechy domů.

Olomoucká Drbna

Vandal se vloupal do zaparkovaného auta v jihlavské Divadelní ulici. Hledá ho policie

Zatím neznámý zloděj se ze čtvrtka na pátek vloupal do zaparkovaného auta Volkswagen Golf v jihlavské Divadelní ulici. Nyní ho hledají jihlavští policisté.

Jihlavská Drbna

V Náchodě bude kvůli stavbě přeložky na Hronov blokáda dopravy

V Náchodě bude ve středu 26. září odpoledne blokáda dopravy na silnici vedoucí z města směrem na Velké Poříčí, Hronov a Broumov. Protest svolal spolek Obchvat Náchoda, který tím chce upozornit na údajně pomalou přípravu stavby přeložky silnice, která by auta odvedla mimo zástavbu. Blokáda by se měla odehrát formou neustálého přecházení lidí přes přechod pro chodce v náchodské čtvrti Malé Poříčí. Měla by začít v 16:00 a trvat asi 20 minut. Pro ČTK to uvedl předseda spolku Jan Chaloupka.

Hradecká Drbna