Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Veřejný prostor, ruská expanze, ukrajinský nacionalismus – o tom všem a mnohém jiném se dá v Praze tento týden debatovat!

 
pondělí, 16. června 2014, 09:32

Malostranská drbna pro vás vybírá akce v Praze s převážně ekonomickou a politickou tématikou plus jako bonus zajímavé kulturní tipy. Vstupné na akce je zdarma, není-li uvedeno jinak. Pro tento týden (16. 6. – 22. 6. 2014) vám přinášíme:

PONDĚLÍ 16. 6.

• Vzpomínání na Oldřicha Škáchu

Vzpomínání Marie Fantyšové a Jiřího Stránského na Oldřicha Škáchu – fotografa a protikomunistického disidenta. Setkání volně povedou a hovor inspirovat budou autorovy fotografie známých osobností a událostí nedávné československé a české historie.
Kde: Knihovna Václava Havla, Řetězová 7, 1. patro, Praha 1
Kdy: 19.00 – 21.00
Více info zde.

• The Tap Tap načerno - koncert

Charitativní koncert skupiny The Tap Tap proběhne v rámci turné a výstavy černého humoru. Hlavním účelem výstavy je upozornit na význam černého humoru jako důležité schopnosti komunikovat o vážných věcech s nadhledem. Turné je pořádáno na na podporu sbírky na dostavbu areálu Jedličkova ústavu a škol.
Kde: Plechárna Černý Most, Bryksova 1002, Praha 14
Kdy: od 18:00
Více info na webu nebo na facebooku.

• Open Air - Hollywood Night

Filmové melodie v podání Českého národního symfonického orchestru pod vedením dirigenta Marcella Rota. 
Kde: Václavské náměstí - Můstek
Kdy: od 20:00
Více info zde

ÚTERÝ 17. 6.

David Svoboda: Banderovci – ukrajinský nacionalismus za II. světové války a jeho dnešní ozvěny

Cyklus přednášek historika Davida Svobody (ÚSTR) na téma ukrajinské 20. století a spory o jeho tragické milníky.
Kde: Knihovna Václava Havla, Řetězová 7, 1. patro, Praha 1
Kdy: 19.00 – 21.00
Více info zde.

  • Otevření České arktické výzkumné stanice na Špicberkách

České centrum Praha ve spolupráci s Velvyslanectvím Norského království v Praze a Centrem polární ekologie Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích připravila informační večer u příležitosti slavnostního otevření České arktické výzkumné stanice na Špicberkách. V galerii ČC Praha bude pouze tento večer k vidění výstava, zapůjčená velvyslancem Norska v České republice, J. E. Jensem Eikaasem, který ji také osobně uvede. Součástí večera bude i přednáška doc. Ing. Josefa Elstera, CSc., vedoucího Centra polární ekologie, o vzniku České arktické vědecké infrastruktury a o úspěších českých vědců v oblasti polárního výzkumu.
Kde: České centrum Praha, galerie, Rytířská 31, Praha 1
Kdy: 18.00
Více info zde.

STŘEDA 18. 6.

• Putinovo Rusko: kde jsou jeho hranice?

Kde jsou hranice ruské teritoriální expanze? O tom budou hovořit Libor Dvořák (redaktor Českého rozhlasu),  Jefim Fištejn (poradce Rádia Svobodná Evropa), Petr Kolář (diplomat, bývalý velvyslanec ČR v Rusku, Squire Sanders), Brig. gen. (v. z.) Miroslav Krejčík (bývalý ředitel Vojenského zpravodajství). Moderuje Alexandr Vondra (ředitel Centra transatlantických vztahů, pořadatel akce).
Kde: CEVRO Institut, Jungmannova 17, Praha 1, učebna č. 205
Kdy: 16.00 – 18.00
Více info včetně registrace zde.

• Jan Grossman mezi literaturou a divadlem

Večer věnovaný soubornému vydání literárněkritických, teatrologických, obecně estetických a publicistických prací Jana Grossmana (1925–1993), jedné z nejvýraznějších osobností české kultury druhé poloviny 20. století. Do světové dramatiky se zapsaly jeho inscenace havlovské, haškovské, kafkovské či jarryovské. Promluví Marie Málková-Grossmanová, Marta Ljubková, Jiří Pelán a Petr Šrámek, editor dvousvazkové edice Mezi literaturou a divadlem (Torst). Uvádí Jan Šulc.
Kde: Knihovna Václava Havla, Řetězová 7, 1. patro, Praha 1
Kdy: 19.00 – 21.00
Více info zde.

  • Literární periodika: mají stále smysl?

Diskuze z cyklu Jiné pohledy na současnost se zástupci z periodik A2, Host, PLAV, Protimluv, Psí víno, Tvar ad. Moderuje Tomáš Čada (redaktor časopisu H_aluze). Vstupné 40 Kč.
Kde: Ústřední knihovna, Malý sál, Mariánské náměstí 1/98, Praha 1
Kdy: 19.00 – 20.30
Více info zde.


ČTVRTEK 19. 6.

• Všechny cesty vedou do Pekingu

Lidská práva: Má Česká republika na to, aby skloubila obchodování s Čínou a solidaritu s Tibetem? Nebo si bude muset vybrat? Pozvání přijali: Petr Drulák (1. náměstek ministra zahraničí), Radek Špicar (viceprezident Svazu průmyslu a dopravy, ředitel Aspen institutu), Šimon Pánek (ředitel Člověka v tísni) a Martin Bursík (předseda Liberálně ekologické strany).
Debatu moderuje novinářka Kateřina Šafaříková.
Kde: Knihovna Václava Havla, Řetězová 7, 1. patro, Praha 1
Kdy: 19.00 – 21.00
Více info zde.

  • Mezinárodní konference Profesionální sport a pracovní právo

Pořádáno v rámci Specifického vysokoškolského výzkumu 2014, projektu katedry pracovního práva a práva sociálního zabezpečení Právnické fakulty UK. Záštitu nad konferencí převzal předseda České unie sportu JUDr. Miroslav Jansta.
Kde: Přednášková místnost č. 220, Právnická fakulta UK, nám. Curieových 7, Praha 1
Kdy: 8.45 – 17.45
Program naleznete zde.

• Seminář s Ed Glaeserem

Veřejný seminář s Edwardem Glaeserem, profesorem Harvard University, o ekonomii, roli měst apod. Semínář je organizován Centrem pro ekonomický výzkum a doktorské studium Univerzity Karlovy v Praze ve spolupráci s reSITE. Proběhne v anglickém jazyce, tlumočení nebude zajištěno. Kvůli omezenému počtu míst je nutná registrace.
Kde: CERGE-EI, Politických vězňů 7, Praha 1
Kdy: od 14:00
Více info zde.

• reSITE 2014: Města a krajiny nové ekonomiky - konference

Na dvoudenní konferenci reSITE se bude debatovat o architektuře, politice, financích a občanské participaci s nejlepšími světovými odborníky v městské ekonomice, plánování a rozvoji. Akce je organizována ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy a bude sloužit jako platforma pro výměnu nápadů a zkušeností z měst tak rozdílných, jakými jsou New York, Calgary, Londýn, Paříž, Rotterdam, Budapešť, Krakov a Praha. 
Kde: Forum Karlín, Pernerova 53, Praha 8
Kdy: od 19. 6. 2014, 9:45 do 20. 6. 2014, 16:20

PÁTEK 20. 6.

• Mezinárodní konference k novým občanským zákoníkům v Maďarsku a České republice

Konferenci pořádá Právnická fakulta UK, centrum právní komparatistiky.
Kde: Přednášková místnost č. 117, 1. patro, Právnická fakulta UK, nám. Curieových 7, Praha 1
Kdy: 9.30 – 17.30
Program naleznete zde.

VÍKEND 21. - 22. 6.

• EnviroCity - Letní festival o veřejném prostoru

Živé umění ve veřejném prostoru – tanec, divadlo, diskuze, worshopy aj. Festival jako multižánrová událost bude místem setkávání místních komunit, neziskových organizací, architektů, designerů, městských zastupitelů, odborné, ale i laické veřejnosti. 
Kde: Environmentální pavilon LOOP, Vyšehradská 57, 128 00 Praha 2
Kdy: festivál probíhá od 21. 6. 2014, 20:00 do 29. 6. 2014, 22:00
Více info zde

Napsaly Michaela Lenc a Lucie Cepáková

Kam dál?

Krize na Ukrajině se Schwarzenbergem, veřejné prostory Prahy s...

pondělí, 9. června 2014, 09:08

Malostranská drbna pro vás vybírá akce v Praze s převážně ekonomickou a politickou tématikou plus jako bonus zajímavé kulturní...

Tento týden se nese v duchu debat, médií a kulatých stolů od České...

pondělí, 2. června 2014, 08:38

Malostranská drbna pro vás na tento týden vybrala další akce s převážně ekonomickou a politickou tématikou plus jako bonus...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Lidl se po drsné reportáži České televize...

  • Pomalejší na Vltavě byli už jen couvající...

  • Malá chce jako ministryně pomoci zrychlit...

  • Ministr spravedlnosti Pelikán se vzdal...

 
 

O čem píšou další Drbny

Budějcká teplárna se řadí mezi nejstabilnější firmy v Česku

Obhajobou nejvyššího ratingového hodnocení Czech Stability Award na stupni AAA (Excelent) za rok 2018 potvrdila společnost Teplárna České Budějovice pozici velmi stabilní energetické firmy. Tento nejvyšší rating v Česku vlastní jen 0,2 procenta podniků, tedy pouze zhruba každý pětistý.

Budějcká Drbna

Náměstkyně hejtmana Taťána Malá se má stát novou ministryní spravedlnosti. Krajské funkce se vzdá

Poslankyně Taťána Malá (ANO) se v případě jmenování ministryní spravedlnosti vzdá funkce náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje. Jako svého nástupce by navrhla stranického kolegu, radního Petra Hýblera. Funkci krajské předsedkyně hnutí by si zatím ponechala stejně jako mandát krajské zastupitelky. Malá má v příští menšinové vládě ANO s ČSSD podporované komunisty nahradit ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO).

Brněnská Drbna

TRAILER TÝDNE: O Halloweenu bude bude řádit nebezpečný psychopat s maskou

Psychopatický pacient uteče z léčebny, aby se naposledy setkal se svou dávno vyhlédnutou obětí. Ta ale na jeho příchod celou dobu čekala, a dokonce se na to vyzbrojila. Moment překvapení se konat nejspíš nebude. Kdo tentokrát vyhraje...?

Liberecká Drbna

FOTOGALERIE: Každý z běžců je vítěz! Podívejte se na fotky ze včerejšího půlmaratonu

Devátý ročník Mattoni 1/2Maratonu Olomouc nese přívlastek rekordní. O nové maximum závodu se totiž postaral vítěz a člen RunCzech Racing týmu Stephen Kiprop, když na Hané zvítězil díky času 1:00:15. Pozici největší favoritky potvrdila etiopská reprezentantka Netsanet Gudeta, souboji českých mužů kraloval Jiří Homoláč. Fantastický výkon v Olomouci předběhla Eva Vrabcová – Nývltová, která zaostala devět vteřin za svým absolutním českým půlmaratonským maximem a to olomoucké vylepšila o více než padesát vteřin.

Olomoucká Drbna

Bez peněz do ciziny nelez. Na co vše si při obstarávání valut dávat pozor?

Protože si Česká republika stále zachovává svoji jedinečnou měnu, před každou cestou do zahraničí musíme vyřešit otázku, jak a čím tam budeme platit. Na co vše si při obstarávání valut dávat pozor?

Jihlavská Drbna

Náchodské muzeum změnilo název na Muzeum Náchodska

Regionální muzeum v Náchodě změní název na Muzeum Náchodska. Rozhodli o tom krajští zastupitelé. Muzeum je příspěvkovou organizací zřizovanou krajem.

Hradecká Drbna