Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Máte lístky na Hejnické slavnosti? Tak pozor, možná jsou falešné. Na Hejnicku totiž řádí podvodník

 
úterý, 2. července 2019, 10:53

Do Hejnických slavností zbývá jen pár dnů a vedení města musí řešit nepříjemný problém. Na Hejnicku se totiž začaly objevovat falešné vstupenky a není jich málo! Jsou prodávány za podezřele nízkou cenu a na vedení Hejnic se obrací už stovky lidí, kteří podvodníkovi naletěli.

Možná se to týká i vás, koupili jste si vstupenku na Hejnické slavnosti za cenu nižší než 150 korun? Pak jste velmi pravděpodobně naletěli podvodníkovi. Po Hejnicích a širokém okolí kolují falešné vstupenky na slavnosti. „Jedná se přímo o nalepovací růžové náramky, které někdo padělal a nabízí je v místních hospodách a jiných místech,“ uvedl starosta Jaroslav Demčák.

Ten je celou situací nad míru rozhořčen. Není divu. Přípravy na slavnosti trvají dlouhé měsíce a jsou za nimi stovky hodin práce. A pak to všechno najednou pokazí takovýhle podvodník. Již nyní je jasné, že se přitom jedná o stovky vstupenek. „Pokud si lidé nejsou jistí, zda mají pravé vstupenky, mohou se zastavit na Městském úřadě, kde jejich pravost ověříme,“ informoval Demčák.

Zároveň apeluje na lidi, kteří vědí, kdo za celým podvodem stojí, aby jeho totožnost oznámili na úřadě. Nebo si s dotyčným alespoň osobně vyřídili, že je podvedl. „Zároveň se lidé mohou obrátit na policii, protože se jedná o podvod,“ upozorňuje starosta. Lidé s falešnými vstupenkami, kteří třeba doufají, že jim to projde, tak neprojde. Možná že ušetřili, ale na slavnosti se nedostanou.

Vstupenky se údajně prodávaly třeba v různých restauracích a na dalších místech v Hejnicích, Bílém Potoce nebo ve Frýdlantu. Zároveň podvodník nebo podvodníci využívali výmluvu, že o vstupenky nebyl zájem na polské straně, a proto se nyní prodávají za nižší cenu. „Nevracejte je tomu, kdo vám je prodal, pokud vás nevyplatí, protože se možná pokusí zničit všechny důkazy,“ dodal Demčák.

Napsal(a) Denisa Albaniová | Foto Jaroslav Demčák
 


 

Kam dál?

Trnkobraní oznamuje kompletní line-up s kapelami Kryštof, Chinaski...

pátek, 28. června 2019, 11:58

Kompletní line-up letošního 52. ročníku oznamuje hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní, který se koná v pátek a sobotu...

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se...

středa, 26. června 2019, 14:32

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších...

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí...

úterý, 25. června 2019, 16:17

Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely vidí trošku jinak. Pod událostí...

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

úterý, 18. června 2019, 13:32

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Kriminalisté vyšetřují podezřelé úmrtí na Táborsku, zadrželi tři osoby

Táborští kriminalisté prověřují podezřelé úmrtí osoby. Tělo bylo nalezeno v jedné z chatových oblastí u Tábora. Kriminalisté v souvislosti s tímto případem zadrželi tři osoby. O dalším vyšetřování rozhodne až nařízená soudní pitva.

Budějcká Drbna

Nepozorná řidička se ohlédla po svém psovi a narazila do lampy

Pokud sedáte za volant, měli byste se věnovat plně řízení a situaci na silnici. Toto pravidlo porušila mladá řidička, která projížděla Slavkovem, a ohlédla se po svém psovi. Následně havarovala.

Brněnská Drbna

Rekonstrukce Kittelova domu je hotová, místo už vítá první turisty

Lidé, kteří zamíří do Pěnčín na Jablonecku, mohou poprvé navštívit zrekonstruovaný dům, kde žil léčitel Eleazar Kittel. Obnovit celý dům stálo roky úsilí a zhruba 50 milionů korun. Nyní nabízí náhled do života této historické osobnosti i historie lidového umění a léčitelství.

Liberecká Drbna

Na Horním náměstí v Olomouci si dnes připomeneme události 21. srpna 1968 a 1969

Olomouc se připojí k celorepublikové akci, díky které si lidé připomenou události 21. srpna 1968 a 1969. Setkání začne v pět hodin odpoledne před Sloupem Nejsvětější Trojice na Horním náměstí.

Olomoucká Drbna

Žďárské školy budou mít novou tělocvičnu s lezeckou stěnou. Bude i pro místní kluby

Kraj Vysočina postupně činí všechny potřebné kroky k výstavbě nové tělocvičny pro Průmyslovou školu i Gymnázium ve Žďáře nad Sázavou. Společná investice Kraje Vysočina s městem Žďár nad Sázavou umožní už v roce 2022 otevřít multifunkční kryté sportoviště o rozměrech 44 x 25 metrů, tedy tak velké, aby mohlo obsloužit široké spektrum sportovních aktivit.

Jihlavská Drbna

Selekce musela nastat. V kádru Hradce končí tři hráči

Kádr hokejového Mountfieldu byl příliš široký na to, aby s takovým týmem mohl vstoupit do extraligy. Klub se rozloučil s prvním trojlístkem hráčů.

Hradecká Drbna