Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Markéta Davidová: Letní příprava mě baví, chci se stále zlepšovat

 
středa, 25. září 2019, 14:47

Po sezóně snů přišlo velice krátké období klidu. A teď už se nejlepší česká biatlonistka Markéta Davidová pomalu připravuje na návrat do koloběhu světového poháru. Čemu se věnovala přes léto a jaké jsou její další plány?

Jak jsi po úspěšné sezoně regenerovala? Měla jsi čas pro sebe a třeba i na tvé oblíbené koně?
Nejvíc jsem regenerovala skrze školu (smích). Na jaře jsem dokončovala bakalářské studium na ČZU, takže na pořádnou dovču nebyl čas. Byla jsem na chvíli na snowboardu s kamarády, ale dostala jsem se i ke koním. Snažím se jich užít co nejvíc, dokud to jde.

Najdou si biatlonisté během letní přípravy čas na sporty, ke kterým se přes zimu nedostanou?
Hodně běháme, jezdíme na kole, na kolečkových lyžích a chodíme do posilovny. Jiné aktivity by nám do tréninkových plánů moc nezapadaly. Dřív jsme u nás v Jablonci chodili na přehradu jezdit na kajakách, ale teď už na to nezbývá tolik času. Kluci docela často hrají fotbal, ale na ten my holky moc nejsme (smích). Letos jsme navíc do tréninku zařadili takové „hrátky“ jako poskoky, přeskoky a žebříky.

Na normálních běžkách stál prakticky každý, na kolečkových lyžích už ale ne, je to veliký rozdíl?
Zpočátku určitě, ale po chvíli si člověk zvykne na jinou délku a už mu to tolik nepřijde. Spíš lidem dělá problém, že na kolečkových lyžích se nedá nijak brzdit. Tak mají strach se na nich sklouznout jako na normálních.

Nebaví tě tedy biatlon v létě na kolečkách víc než v zimě?
Myslím, že jsem jedna z mála, kterou letní příprava opravdu baví. Na kolečkových lyžích je bohužel hodně málo závodů, takže zima má také něco do sebe. Na druhou stranu mi přijde, že léto zase hrozně rychle uteklo a já nic nestihla, takže bych si ho nejradši ještě ráda chvíli užila.

Nedávno jsi získala bakalářský titul, co tvoje další studium?
Pokračuji dál v magisterském studiu. Mám na ČZU dva obory - Reprodukční biotechnologie a šlechtění a Výživa zvířat a dietetika. Tak uvidíme, jak to půjde.

Jaké jsou tvé osobní cíle do následující sezóny?
Jestli se do nich počítá i úspěšně dokončené studium, tak to tam zcela jistě patří. Ráda bych také stále zlepšovala svoji výkonnost a doufám, že mi vydrží i chuť závodit.

Stala ses tváří olympijského běhu, ale také charitativního běhu pro útulky. Těší tě, že díky své popularitě můžeš pomáhat?
Určitě jsem moc ráda, že alespoň trochu mužů pomoct propagovat takovéto super projekty. Na jaře jsem se také účastnila akce Pomáháme přírodě, ze které jsem měla obrovskou radost.

Máš nějaký další projekt, do kterého by ses chtěla zapojit?
Myslím, že bych určitě neodmítla žádný takový, který se bude točit kolem zvířat.

Tisková zpráva | Foto Red Bull / Jan Kasl
 


 

Kam dál?

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to...

středa, 18. září 2019, 14:16

Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v I.B třídě na Královehradecku...

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká...

neděle, 15. září 2019, 20:21

Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky projektu Zikmund100 se projeli po...

Vydavatel Drbny: V regionech chceme být jednička

pondělí, 2. září 2019, 09:22

Absolvent magisterského studia na Ekonomické fakultě JU Libor Matoušek je spolumajitelem a vydavatelem Drbny, úspěšného...

Slovácký rok? Pro folkloristy je to Noc z pátka na nedělu, říká...

pondělí, 12. srpna 2019, 09:01

V polovině srpna navštíví folklórní Olympiádu, jak se nejstaršímu festivalu svého druhu u nás přezdívá okolo 30 tisíc lidí....

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Strážníci z Lince přijedou do Budějc, řešit se bude bezpečnost v ulicích a problematika žebrání

Takzvaně na zkušenou přijedou do Budějc strážníci z Lince. Jednání, které se uskuteční příští týden v úterý. Na programu bude problematika žebrání i bezdomovců, ale také zkušenost při zajišťování bezpečnosti ve městě.

Budějcká Drbna

VIDEO: Zmatená řidička sjela z dálnice D1 na D46 do protisměru

Naštěstí bez vážnějších následků skončil incident ze závěru minulého týdne. Zmatená jednašedesátiletá žena u Vyškova zazmatkovala a z dálnice D1 sjela na rychlostní komunikaci D 46 v protisměru

Brněnská Drbna

Vracíme se o dvacet let zpět. Liberecký kraj kritizuje tendr na provoz vrtulníků záchranky

Liberecký kraj kritizuje podmínky veřejné zakázky, kterou minulý týden vypsalo ministerstvo zdravotnictví na provozování vrtulníků letecké záchranné služby (LZS) po roce 2021. Liberecký kraj se obává výrazného zhoršení kvality služby.

Liberecká Drbna

Opilý cyklista přejížděl přes přechod pro chodce. Nevšiml si tažného lana mezi auty a upadl

Ke kuriózní nehodě došlo včera odpoledne v Přerově. Cyklista při přejíždění silnice po přechodu pro chodce narazil do tažného lana, které bylo nataženo mezi auty.

Olomoucká Drbna

ŘSD zvažuje jinou trasu obchvatu Želetavy na silnici I/38

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zvažuje jiné a levnější vedení obchvatu městyse Želetava, jímž prochází silnice I/38 mezi Jihlavou a Znojmem. Technická studie původně počítala s obchvatem měřícím 7,2 kilometru, ale tato varianta byla podle webu ŘSD ekonomicky neefektivní. Ředitelství teď zpracovává aktualizaci studie. Zároveň připravuje přestavbu skoro 13 kilometrů tohoto hlavního tahu mezi Jihlavou a Stonařovem.

Jihlavská Drbna

Hradecké hokejisty čeká v osmifinále Ligy mistrů německý Mannheim

Východočeští hokejisté v letošním ročníku Ligu mistrů oslavili nedávno premiérový postup do vyřazovací části. Páteční los v pravé poledne navíc Mountfieldu HK přiřadil bezesporu kvalitního soupeře, a to mistra poslední sezony německé nejvyšší hokejové soutěže Adler Mannheim!

Hradecká Drbna