Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

 
středa, 18. září 2019, 14:16

Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v I.B třídě na Královehradecku reagovali na neuspokojivou situaci v českém fotbale. Protest vzbudil velké pozdvižení napříč celou republikou. Jenže pochvalná slova a poplácávaní po zádech nestačí. Český fotbal se potápí ke dnu rychleji než Titanic a podle slov trenéra Opočna Tomáše Rejzka je na čase přestat tlachat a začít konat. Cíl? Sesunout z trůnu místo předsedu fotbalového svazu Romana Berbra

Z čí hlavy vzešel nápad protestu proti vedení českého fotbalu?
Iniciativa vznikla z mé strany a z úst Martina Šnajdra, trenéra Opočna. Jsme nespokojeni s prostředím, ve kterém se aktuálně český fotbal nachází. Nechceme si jen stěžovat, chceme konat.

Za co konkrétně chcete bojovat?
Společně s Martinem Šnajdrem máme stejný názor na dění v českém fotbale. Nelíbí se nám systém, prostředí a vedení svazu.Je toho dost s čím jsme nespokojení. Nastal čas s tím něco dělat, někdo musí proti Berbrovi a spol. začít bojovat.

Nemáte strach z nějakého trestu ze strany FAČRU?
Nebojím se. Samozřejmě v klubu řešíme, zda nás nějakým způsobem za to, co jsme v neděli udělali, potrestají. Pokud to udělají, jen se potvrdí má slova. 

Jaká slova máte přesně na mysli?
To, že člověk nemůže říct svůj vlastní názor, aniž by automaticky nenásledoval trest. Celkově je v Čechách problém v tom, že kluby mají strach.

Čeho se ale bojí? 
Že v případě, že něco řeknou, obrátí se to proti nim, a to je špatně. Přijde mi, že žijeme v atmosféře strachu. Kde to žijeme, když člověk nemůže veřejně říct svůj názor? 

Takže podporu ze strany ostatních klubů máte, ale…
Asi budu kopat do vlastních řad, ale ačkoliv máme podporu, tak ta je převážně jen v komentářích na internetu, nebo smskách. Kluby se bojí, že by byly za nějaký větší protest potrestány. Je důležité, aby se o to začaly více zajímat, a nejen o tom mluvit v hospodě. 

A to je asi právě ten největší problém, že?
Neházím všechny do jednoho pytle, ale to je právě ta česká povaha. Stěžovat si v hospodě u piva, ale ve chvíli, kdy se má něco dít, všichni zalezou do kouta, protože nemají koule na to, aby se svým názorem vyšli na veřejnost.

Palčivým tématem je i kvalita rozhodčích v našich soutěžích. Jaký na ně máte názor?
Dřív se na rozhodčí dělaly nábory, dnes se dělají výbory. Co si budeme povídat, rozhodčích je dnes strašně málo a pískat může, kdo má ruce a nohy. Nechci na ně házet nějakou špínu, vím, že tam jsou často mladí a nezkušení kluci. Situace se musí zlepšit od vrchu pyramidy, tedy od vedení.

Napsal(a) Martin Doležal | Foto TJ Spartak Opočno
 


 

Kam dál?

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká...

neděle, 15. září 2019, 20:21

Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky projektu Zikmund100 se projeli po...

Vydavatel Drbny: V regionech chceme být jednička

pondělí, 2. září 2019, 09:22

Absolvent magisterského studia na Ekonomické fakultě JU Libor Matoušek je spolumajitelem a vydavatelem Drbny, úspěšného...

Slovácký rok? Pro folkloristy je to Noc z pátka na nedělu, říká...

pondělí, 12. srpna 2019, 09:01

V polovině srpna navštíví folklórní Olympiádu, jak se nejstaršímu festivalu svého druhu u nás přezdívá okolo 30 tisíc lidí....

Nočnímu králi jsem držel palce, velkým fanouškem Hry o trůny ale...

pátek, 9. srpna 2019, 10:48

Zima přichází! To je heslo nejpopulárnějšího seriálu posledních osmi let, který zná téměř každý. Málokdo však ví, že jedna z...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Aktualizováno před 6 hodinami

Policie dopadla hledaného vraha, který v Rakousku zabil člověka. Lidé obviňují starostu Kollera

Policisté vydali varování před možným výskytem muže z Rakouska na území Jihočeského kraje. Ten dnes odpoledne v obci Wulowitz zabil člověka a druhého pobodal. V okolí hranic jsou posíleny hlídky. Do pátrací akce byl nasazen i vrtulník. Policisté také hlídají železniční tratě, není totiž vyloučeno, že muž někde nechal zaparkované auto a cestuje vlakem. Rakouská policie na svém Twitteru zveřejnila fotku nebezpečného muže, který je ozbrojený nožem. Rakouská policie před desátou hodinou večer oznámila, že zatkla hledaného vraha.

Budějcká Drbna

Tramvají až ke Kampusu? První cestující by se měli svézt už za tři roky

Svezení tramvají až do Bohunic je zase o kousek blíž. Stavba nové tramvajové trati dnes byla slavnostně zahájena poklepáním základního kamene a tramvají až k Univerzitnímu Kampusu by se měli první cestující svézt už v roce 2022.

Brněnská Drbna

Nerušte tramvaj do Jablonce. Vznikla petice za její zachování

V souvislosti s plánovanou rekonstrukcí a prodloužením tramvajové trati mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou vznikla v Jablonci už druhá petice. Příznivci spojení začali sbírat podpisy za záchranu tramvajové trati. Podle organizátorů bude mít její rekonstrukce a plánované prodloužení pro většinu obyvatel druhého největšího města v kraji pozitivní přínos.

Liberecká Drbna

Hněvotín podal žalobu na kraj kvůli plánovanému zastavění úrodné půdy

Správní žalobu na Olomoucký kraj podá obec Hněvotín kvůli plánovanému záboru čtyř desítek hektarů orné půdy pro stavbu biomedicínského centra a provoz různých služeb v těsném sousedství obce. Podání žaloby schválilo zastupitelstvo Hněvotína. Řekl to starosta Hněvotína Jaroslav Dvořák. Zábor zemědělské půdy pro rozšíření technologického centra u Hněvotína v září umožnilo svým rozhodnutím krajské zastupitelstvo, které schválilo aktualizaci zásad územního rozvoje Olomouckého kraje.

Olomoucká Drbna

Po Březinově ulici se večer proháněl opilý řidič Fabie. Na místě přišel o řidičák

S tím, že ho zastaví policejní hlídka, zřejmě moc nepočítal padesátiletý muž, který se nebál usednout za volant opilý. Kontrola proběhla v neděli 13. října po 20. hodině na jihlavské ulici Březinova.

Jihlavská Drbna

Jubilejní Jazz Goes to Town přivezl do Hradce umělce ze čtyř kontinentů, 26. ročník připraví nový dramaturg

Hudebníci ze čtyř kontinentů a dvaceti zemí světa v pěti festivalových dnech. Tuzemské hvězdy i české premiéry zahraničních umělců. Workshop klavírní tvorby s Beatou Hlavenkovou, pouliční koncert nizozemské formace The Zebra Street Band a jeden z prvních koncertů Binkera Goldinga po vydání jeho nejnovějšího alba. Takový byl 25. ročník festivalu Jazz jde městem / Jazz Goes to Town, který 8.–12. 10. 2019 proběhl na osmi místech po celém Hradci Králové i v samotných ulicích města.

Hradecká Drbna