Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

 
středa, 18. září 2019, 14:16

Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v I.B třídě na Královehradecku reagovali na neuspokojivou situaci v českém fotbale. Protest vzbudil velké pozdvižení napříč celou republikou. Jenže pochvalná slova a poplácávaní po zádech nestačí. Český fotbal se potápí ke dnu rychleji než Titanic a podle slov trenéra Opočna Tomáše Rejzka je na čase přestat tlachat a začít konat. Cíl? Sesunout z trůnu místo předsedu fotbalového svazu Romana Berbra

Z čí hlavy vzešel nápad protestu proti vedení českého fotbalu?
Iniciativa vznikla z mé strany a z úst Martina Šnajdra, trenéra Opočna. Jsme nespokojeni s prostředím, ve kterém se aktuálně český fotbal nachází. Nechceme si jen stěžovat, chceme konat.

Za co konkrétně chcete bojovat?
Společně s Martinem Šnajdrem máme stejný názor na dění v českém fotbale. Nelíbí se nám systém, prostředí a vedení svazu.Je toho dost s čím jsme nespokojení. Nastal čas s tím něco dělat, někdo musí proti Berbrovi a spol. začít bojovat.

Nemáte strach z nějakého trestu ze strany FAČRU?
Nebojím se. Samozřejmě v klubu řešíme, zda nás nějakým způsobem za to, co jsme v neděli udělali, potrestají. Pokud to udělají, jen se potvrdí má slova. 

Jaká slova máte přesně na mysli?
To, že člověk nemůže říct svůj vlastní názor, aniž by automaticky nenásledoval trest. Celkově je v Čechách problém v tom, že kluby mají strach.

Čeho se ale bojí? 
Že v případě, že něco řeknou, obrátí se to proti nim, a to je špatně. Přijde mi, že žijeme v atmosféře strachu. Kde to žijeme, když člověk nemůže veřejně říct svůj názor? 

Takže podporu ze strany ostatních klubů máte, ale…
Asi budu kopat do vlastních řad, ale ačkoliv máme podporu, tak ta je převážně jen v komentářích na internetu, nebo smskách. Kluby se bojí, že by byly za nějaký větší protest potrestány. Je důležité, aby se o to začaly více zajímat, a nejen o tom mluvit v hospodě. 

A to je asi právě ten největší problém, že?
Neházím všechny do jednoho pytle, ale to je právě ta česká povaha. Stěžovat si v hospodě u piva, ale ve chvíli, kdy se má něco dít, všichni zalezou do kouta, protože nemají koule na to, aby se svým názorem vyšli na veřejnost.

Palčivým tématem je i kvalita rozhodčích v našich soutěžích. Jaký na ně máte názor?
Dřív se na rozhodčí dělaly nábory, dnes se dělají výbory. Co si budeme povídat, rozhodčích je dnes strašně málo a pískat může, kdo má ruce a nohy. Nechci na ně házet nějakou špínu, vím, že tam jsou často mladí a nezkušení kluci. Situace se musí zlepšit od vrchu pyramidy, tedy od vedení.

Napsal(a) Martin Doležal | Foto TJ Spartak Opočno
 


 

Kam dál?

Nejhorší byla Bangladéš. Chtěl bych žít půl roku na Sibiři, říká...

neděle, 15. září 2019, 20:21

Cestovat po světe je snem mnoha lidí. Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha si tento sen splnili. Díky projektu Zikmund100 se projeli po...

Vydavatel Drbny: V regionech chceme být jednička

pondělí, 2. září 2019, 09:22

Absolvent magisterského studia na Ekonomické fakultě JU Libor Matoušek je spolumajitelem a vydavatelem Drbny, úspěšného...

Slovácký rok? Pro folkloristy je to Noc z pátka na nedělu, říká...

pondělí, 12. srpna 2019, 09:01

V polovině srpna navštíví folklórní Olympiádu, jak se nejstaršímu festivalu svého druhu u nás přezdívá okolo 30 tisíc lidí....

Nočnímu králi jsem držel palce, velkým fanouškem Hry o trůny ale...

pátek, 9. srpna 2019, 10:48

Zima přichází! To je heslo nejpopulárnějšího seriálu posledních osmi let, který zná téměř každý. Málokdo však ví, že jedna z...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Strážníci z Lince přijedou do Budějc, řešit se bude bezpečnost v ulicích a problematika žebrání

Takzvaně na zkušenou přijedou do Budějc strážníci z Lince. Jednání, které se uskuteční příští týden v úterý. Na programu bude problematika žebrání i bezdomovců, ale také zkušenost při zajišťování bezpečnosti ve městě.

Budějcká Drbna

VIDEO: Zmatená řidička sjela z dálnice D1 na D46 do protisměru

Naštěstí bez vážnějších následků skončil incident ze závěru minulého týdne. Zmatená jednašedesátiletá žena u Vyškova zazmatkovala a z dálnice D1 sjela na rychlostní komunikaci D 46 v protisměru

Brněnská Drbna

Vracíme se o dvacet let zpět. Liberecký kraj kritizuje tendr na provoz vrtulníků záchranky

Liberecký kraj kritizuje podmínky veřejné zakázky, kterou minulý týden vypsalo ministerstvo zdravotnictví na provozování vrtulníků letecké záchranné služby (LZS) po roce 2021. Liberecký kraj se obává výrazného zhoršení kvality služby.

Liberecká Drbna

Opilý cyklista přejížděl přes přechod pro chodce. Nevšiml si tažného lana mezi auty a upadl

Ke kuriózní nehodě došlo včera odpoledne v Přerově. Cyklista při přejíždění silnice po přechodu pro chodce narazil do tažného lana, které bylo nataženo mezi auty.

Olomoucká Drbna

ŘSD zvažuje jinou trasu obchvatu Želetavy na silnici I/38

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zvažuje jiné a levnější vedení obchvatu městyse Želetava, jímž prochází silnice I/38 mezi Jihlavou a Znojmem. Technická studie původně počítala s obchvatem měřícím 7,2 kilometru, ale tato varianta byla podle webu ŘSD ekonomicky neefektivní. Ředitelství teď zpracovává aktualizaci studie. Zároveň připravuje přestavbu skoro 13 kilometrů tohoto hlavního tahu mezi Jihlavou a Stonařovem.

Jihlavská Drbna

Komplikace? Parkoviště u nemocnice v Hradci potřebuje silnější konstrukci

Provizorní parkoviště s 205 místy u Fakultní nemocnice v Hradci Králové, které stavbaři budují od září, bude potřebovat silnější konstrukci. O schválení víceprací bude v následujících dnech jednat vedení města. Termín dokončení parkoviště příští rok v únoru by neměl být ohrožen. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Kateřina Šmídová. Parkoviště by mělo pomoci řešit velký nedostatek parkovacích míst v areálu nemocnice a v jejím okolí.

Hradecká Drbna