Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Já nevařím, spíš ohřívám. Nebaví mě to pak uklízet, říká Michal Krčmář

 
čtvrtek, 25. dubna 2019, 08:59

Při příjemném setkání jsme s biatlonistou Michalem Krčmářem pokecali o tom, jak umí vařit, teda spíš neumí. Jestli sleduje nějaký další sport a nakousli jsme i téma možného návratu Gábiny Koukalové.

V jednom rozhovoru jsi řekl, že neumíš vařit, jak to je teď?
Je to pořád stejný. Já nevařím, ale ohřívám. Udělám třeba těstoviny s oliváčem a parmazánem. Ty jsou dobrý, ale doma vaří především přítelkyně. Není to ani tak, že bych k tomu měl odpor, ale nechávám po sobě hroznej nepořádek. A to mě pak nebaví uklízet. Ráno si dělám kaši, ale to bych vařením moc nenazýval. Ale uvidíme, třeba italskou kuchyni mám rád, tak se ji třeba ještě naučím vařit.

Co dělá biatlonista ve volnu? Jede za sněhem

Kam se během volna chystáš?
No pro změnu za sněhem. Tedy podle podmínek jsme chtěli na pár dní do zahraničí na sjezdovky. Protože já říkám, že hory dobíjej víc než moře. A protože jsem se přihlásil na magisterské studium, tak bych taky rád zavítal do školy.

Během roku jsi často pryč, není to pro vztah s přítelkyní náročný?
Určitě to je těžký. Myslím ale, že kdyby přítelkyně nedělala až do juniorek biatlon, tak by to bylo náročnější. Těžko bych hledal takhle tolerantní přítelkyni. Na druhou stranu každé povolání má něco. Když se to naše dá nějak rozumně skloubit, tak se to dá zvládnout. 

Už jste spolu nějaký ten pátek, co takhle svatba?
No, jsme spolu už jedenáctým rokem. Uvidíme. Dostal jsem se do takovýho stadia, kdy všichni okolo mluvili o svatbě. A mě když někdo do něčeho tlačí, tak spíš naschvál trucuju. Takže uvidíme, jak to vyplyne. Podobné je to i s rodinou. Samozřejmě, že přítelkyně už by chtěla mimčo a já už taky pomalu dospěl do stadia, kdy chci rodinu. Neříkám, že tu za rok bude běhat malej Bibmo. Ale uvidíme.

Zvládá sledovat i hokej, skoky na lyžích a fandit fotbalu

Když máš trochu volníčko, sleduješ další sporty, nebo chceš mít od toho pokoj?
Určitě sleduju, sleduju všechno. Rád koukám na fotbal, hodně fandím Spartě, ale sleduju i hokej. Když mám opravdu volný den, tak se kouknu na program a už vidím, jak mi to pěkně navazuje. Ve tři hokej, v pět fotbal. Jsem schopnej strávit celé odpoledne koukáním na sport. V zimě, když je čas, sleduju i běžecké lyžování nebo skoky na lyžích. Když jsem byl ještě kluk, tak jsem si v době olympiád dával budíček třeba na druhou ráno, jen abych viděl sporty, co mě zajímaly. Každý večer jsem si připravil seznam toho, co chci vidět.

Říká se, že si taky rád zapaříš na playstationu?
Teď už tolik ne. Naposledy jsem playstation vytáhl asi před rokem. Dřív jsem hrával, ale teď radši vyrazím někam do kolektivu.

Poslední dobou se spekuluje o tom, že by se do týmu mohla vrátit Gábina. Je to podle tebe reálný?
Samozřejmě se mě na to hodně lidí ptá. Kdyby přišla, všichni jsme si sedli, vyříkali si některý věci a udělali si, jak se říká, čistý stůl, tak bychom s tím asi problém neměli. Nás chlapů se to sice zas až tolik netýká, ale pořád jsme jeden tým.

A po tý sportovní stránce?
Právě to by podle mého bylo ohromně těžký. Já vím, jak je náročný se vrátit po krátkém volnu v dubnu. Bolí to a člověku se nechce. Neumím si to představit po dvou letech. Já bych to určitě nezvládl. To, že člověk občas něco dělá, se s vrcholovým sportem nedá srovnat. Takže podle mě to úplně možný není.

Napsal(a) Denisa Albaniová | Foto Denisa Albaniová
 


 

Kam dál?

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní...

středa, 24. dubna 2019, 18:20

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů,...

Focení samotné je jednoduché. Těžší je dostat do tváře modelky výraz,...

sobota, 20. dubna 2019, 17:00

Před objektivem Richarda Nowaka stála už řada celebrit. O kvalitách tohoto budějckého profíka tak nemusí být vedené dlouhé řeči....

Marotha z Rock radia: Lidé pochopili, že jsem jiný, že nejsem...

neděle, 14. dubna 2019, 15:57

Když Rock Radio slavilo první narozeniny, byl teprve v zácviku. Moc si nevěřil, ale vedení rádia tvrdilo, že potřebuje šílence a...

Prezident by měl jmenovat profesory bez ohledu na osobní animozity,...

středa, 10. dubna 2019, 18:26

Po deseti letech v čele Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích říká Marek Vochozka, že pokud by nebyl...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Na parkovišti nedaleko Kauflandu došlo k navýšení parkovacích míst

Na parkovišti u Kauflandu, které bylo bráno jako od odstavné pro kamiony, vzniklo 86 míst pro osobáky a pět pro osoby ZTP. Místo pro kamiony zůstalo. Parkoviště je bezplatné.

Budějcká Drbna

Opilého muže museli zpacifikovat strážníci, cestou na záchytku mlátil hlavou do sanitky

Teprve devatenáctiletý muž se dostal do hledáčku strážníků, kteří v neděli odpoledne kontrolovali Královopolskou ulici. Namol opilý mladík začal bez důvodu strážníkům nadávat, čímž si vysloužil cestu na záchytku.

Brněnská Drbna

Přes dvě třetiny elektrické energie v kraji pochází z alternativních zdrojů

Ačkoliv energie z alternativních zdrojů v České republice nezahrnuje velkou část z celkově vyrobené elektřiny, v Libereckém kraji zastupují tyto zdroje významnou roli. Nejvýznamnější jsou pak solární elektrárny.

Liberecká Drbna

Řidič hasičské cisterny u soudu přiznal vinu a projevil lítost za tragickou nehodu u Libivé

Řidič hasičské cisterny Petr Matějíček přiznal dnes u šumperského soudu vinu a projevil lítost za loňskou tragickou nehodu při zásahu na Šumpersku.

Olomoucká Drbna

Dva řidiči během víkendu řídili opilí. Jeden nadýchal dokonce přes tři promile

Hned dva opilé řidiče „načapali“ během uplynulého víkendu policisté na Žďársku. Jednomu kolovalo v krvi dokonce více než tři promile alkoholu.

Jihlavská Drbna

Expedice Monoxylon III vyrazila na plavbu po řeckých ostrovech

Členové mezinárodní archeologické expedice Monoxylon III o víkendu z Archeoparku Všestary u Hradce Králové vypravili na cestu dlabaný člun, ve kterém se budou plavit po řeckých ostrovech. Vlastní plavba z řecké pevniny na ostrov Kréta začne 25. května a měla by trvat do 11. června. "Expedice po dvou letech příprav vstoupila do své poslední a nejdůležitější části," řekl archeolog a organizátor expedice Radomír Tichý.

Hradecká Drbna