Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Já nevařím, spíš ohřívám. Nebaví mě to pak uklízet, říká Michal Krčmář

 
čtvrtek, 25. dubna 2019, 08:59

Při příjemném setkání jsme s biatlonistou Michalem Krčmářem pokecali o tom, jak umí vařit, teda spíš neumí. Jestli sleduje nějaký další sport a nakousli jsme i téma možného návratu Gábiny Koukalové.

V jednom rozhovoru jsi řekl, že neumíš vařit, jak to je teď?
Je to pořád stejný. Já nevařím, ale ohřívám. Udělám třeba těstoviny s oliváčem a parmazánem. Ty jsou dobrý, ale doma vaří především přítelkyně. Není to ani tak, že bych k tomu měl odpor, ale nechávám po sobě hroznej nepořádek. A to mě pak nebaví uklízet. Ráno si dělám kaši, ale to bych vařením moc nenazýval. Ale uvidíme, třeba italskou kuchyni mám rád, tak se ji třeba ještě naučím vařit.

Co dělá biatlonista ve volnu? Jede za sněhem

Kam se během volna chystáš?
No pro změnu za sněhem. Tedy podle podmínek jsme chtěli na pár dní do zahraničí na sjezdovky. Protože já říkám, že hory dobíjej víc než moře. A protože jsem se přihlásil na magisterské studium, tak bych taky rád zavítal do školy.

Během roku jsi často pryč, není to pro vztah s přítelkyní náročný?
Určitě to je těžký. Myslím ale, že kdyby přítelkyně nedělala až do juniorek biatlon, tak by to bylo náročnější. Těžko bych hledal takhle tolerantní přítelkyni. Na druhou stranu každé povolání má něco. Když se to naše dá nějak rozumně skloubit, tak se to dá zvládnout. 

Už jste spolu nějaký ten pátek, co takhle svatba?
No, jsme spolu už jedenáctým rokem. Uvidíme. Dostal jsem se do takovýho stadia, kdy všichni okolo mluvili o svatbě. A mě když někdo do něčeho tlačí, tak spíš naschvál trucuju. Takže uvidíme, jak to vyplyne. Podobné je to i s rodinou. Samozřejmě, že přítelkyně už by chtěla mimčo a já už taky pomalu dospěl do stadia, kdy chci rodinu. Neříkám, že tu za rok bude běhat malej Bibmo. Ale uvidíme.

Zvládá sledovat i hokej, skoky na lyžích a fandit fotbalu

Když máš trochu volníčko, sleduješ další sporty, nebo chceš mít od toho pokoj?
Určitě sleduju, sleduju všechno. Rád koukám na fotbal, hodně fandím Spartě, ale sleduju i hokej. Když mám opravdu volný den, tak se kouknu na program a už vidím, jak mi to pěkně navazuje. Ve tři hokej, v pět fotbal. Jsem schopnej strávit celé odpoledne koukáním na sport. V zimě, když je čas, sleduju i běžecké lyžování nebo skoky na lyžích. Když jsem byl ještě kluk, tak jsem si v době olympiád dával budíček třeba na druhou ráno, jen abych viděl sporty, co mě zajímaly. Každý večer jsem si připravil seznam toho, co chci vidět.

Říká se, že si taky rád zapaříš na playstationu?
Teď už tolik ne. Naposledy jsem playstation vytáhl asi před rokem. Dřív jsem hrával, ale teď radši vyrazím někam do kolektivu.

Poslední dobou se spekuluje o tom, že by se do týmu mohla vrátit Gábina. Je to podle tebe reálný?
Samozřejmě se mě na to hodně lidí ptá. Kdyby přišla, všichni jsme si sedli, vyříkali si některý věci a udělali si, jak se říká, čistý stůl, tak bychom s tím asi problém neměli. Nás chlapů se to sice zas až tolik netýká, ale pořád jsme jeden tým.

A po tý sportovní stránce?
Právě to by podle mého bylo ohromně těžký. Já vím, jak je náročný se vrátit po krátkém volnu v dubnu. Bolí to a člověku se nechce. Neumím si to představit po dvou letech. Já bych to určitě nezvládl. To, že člověk občas něco dělá, se s vrcholovým sportem nedá srovnat. Takže podle mě to úplně možný není.

Napsal(a) Denisa Albaniová | Foto Denisa Albaniová
 


 

Kam dál?

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní...

středa, 24. dubna 2019, 18:20

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů,...

Focení samotné je jednoduché. Těžší je dostat do tváře modelky výraz,...

sobota, 20. dubna 2019, 17:00

Před objektivem Richarda Nowaka stála už řada celebrit. O kvalitách tohoto budějckého profíka tak nemusí být vedené dlouhé řeči....

Marotha z Rock radia: Lidé pochopili, že jsem jiný, že nejsem...

neděle, 14. dubna 2019, 15:57

Když Rock Radio slavilo první narozeniny, byl teprve v zácviku. Moc si nevěřil, ale vedení rádia tvrdilo, že potřebuje šílence a...

Prezident by měl jmenovat profesory bez ohledu na osobní animozity,...

středa, 10. dubna 2019, 18:26

Po deseti letech v čele Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích říká Marek Vochozka, že pokud by nebyl...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Budějcká Drbna

Do Brna se vrací první česká zlatá olympijská medaile.Vybojoval ji téměř před stoletím Bedřich Šupčík na laně

Poprvé na olympiádě v Paříži vlála na nejvyšším stožáru československá vlajka a hrála se národní hymna 20. července 1924. Zasloužil se o to Bedřich Šupčík z brněnského Sokola, který v čase 7,2 sekundy zvítězil ve šplhu na laně. Lidé si medaili mohou prohlédnout na sportovní výstavě Branky Body Brno mapující historii brněnského sportu.

Brněnská Drbna

Nemocnice v Jablonci, Jilemnici, České Lípě a Liberci dostanou od kraje třicet milionů

Rada kraje schválila částku třicet milionů korun, která poputuje hned do čtyř nemocnic. Nejvíce, přesně polovinu z celé částky dostane Krajská nemocnice v Liberci.

Liberecká Drbna

Žena si na diskotéce odložila kabelku na židli. Její nepozornosti využil zloděj

Dvaačtyřicetiletá žena přišla v neděli o kabelku na šumperské diskotéce. Uvnitř měla peníze, platební kartu, doklady, mobil i klíče.

Olomoucká Drbna

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Jihlavská Drbna

Hradec obměnil vedení fotbalového klubu, je v něm i kouč Škorpil

Vládnoucí koalice v Hradci obměnila představenstvo a dozorčí radu místního druholigového fotbalového klubu. V pětičlenném představenstvu a tříčlenné dozorčí radě je pět nových lidí. Do představenstva například nově zasedl hlavní skaut klubu a bývalý trenér Ladislav Škorpil. Primátor Alexandr Hrabálek (za ODS) řekl, že klub by měl ve druhé lize hrál důstojnou roli tak, aby se po výstavbě nového stadionu dostal do nejvyšší soutěže.

Hradecká Drbna