Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Finále rychle uteklo. Ani jsem nestačila být ve stresu, říká druhá vicemiss Czech Republic Andrea Prchalová

 
čtvrtek, 14. února 2019, 14:37

Vysočina není jen krajem jeřabin, brambor a úspěšných sportovců. V tomto kraji bydlí také krásné ženy. Důkazem je letošní ročník soutěže krásy Miss Czech Republic, ve kterém zazářila rodačka z Havlíčkova Brodu Andrea Prchalová. Může se totiž pyšnit titulem druhé vicemiss. Pár dní po soutěži jsem pohledné devatenáctileté tmavovlásce položila pár otázek. Andrea Prchalová na ně ochotně odpovídala, i když v těchto dnech neví, „kde jí hlava stojí“.

Na začátku mi dovolte, abych vám pogratulovala ke krásnému třetímu místu.
Moc děkuji.

Kdo vás do soutěže Miss Czech Republic přihlásil? Byla to vaše první zkušenost se soutěží krásy?
Miss Czech Republic byla moje první zkušenost a momentálně jsem moc ráda, že jsem se odhodlala přijít. Přihlášku na webových stránkách jsem si podala sama, ale všichni mě podporovali.

Andrea Prchalová
Narodila se před 19 lety v Havlíčkově Brodě. Momentálně má ale spíše dva domovy, protože studuje humanitní vědy na Karlově univerzitě v Praze. Andrea miluje sport, pět let dělala sportovní gymnastiku a osm let působila v taneční skupině Tendenc. Volný čas ráda tráví se svými přáteli, přítelem, rodinou a zvířaty.

V jaké disciplíně jste si nejvíce věřila? Můžete mi jednotlivé disciplíny popsat podrobněji?
Pokud jde o Preliminary, kde byly Miss talent, Top model, Miss bikini a pohovor, tak mohu říci, že nejjistější jsem si byla právě při pohovorech s porotou. Při samotném finále jsme měly spousty přehlídek. Začínaly jsme Asií od Natali Ruden, poté byly plavky od Lacrostine a večerní šaty opět od Natali Ruden. Během večera jsme si také losovaly otázky. Finále uteklo doopravdy rychle, prakticky jsem nestihla být ve stresu. A tak jsem se ve všech disciplínách cítila dobře a především jsem si to snažila užít.

Jak dlouho jste se na soutěž připravovaly?
Já jsem měla možnost přijít do této soutěže jako náhradnice během října, což znamená, že moje příprava na finále trvala cca 3 měsíce. Ostatní finalistky měly přípravu již od května, tudíž 9 měsíců.

Co pro vás třetí místo v soutěži znamená? Budete naši zemi reprezentovat na nějaké další soutěži?
Být II.vicemiss pro mě znamená možnost reprezentovat Českou republiku na Miss International v Japonsku. Měla jsem neskutečnou radost při vyhlašování, absolutně jsem to nečekala. Momentálně budu mít opět spoustu soustředění, abych byla ve všem dokonalá a byla připravena na světovou soutěž nejlépe, jak jen mohu.

Jaké jste měly mezi sebou s ostatními soutěžícími vztahy? Byly jste spíš kamarádky, nebo spíš rivalky?
S ostatními holkami jsme spolu trávily spoustu času, takže jsme si to snažily dělat příjemné. Přeci jen nám šlo o stejnou věc, takže jsme rozhodně byly kamarádky!

Miss Czech Republic 2019
Korunku pro Miss Czech Republic 2019 získala osmnáctiletá Denisa Spergerová z Českých Budějovic. Zvítězila mezi deseti finalistkami. První vicemiss se stala Maria Boichenko z Prahy, druhou vicemiss Andrea Prchalová z Havlíčkova Brodu. Za třetí vicemiss porota vybrala Miroslavu Pikolovou z Prahy, která nejvíce zaujala diváky na sociálních sítích. Vítězky pojedou letos reprezentovat Českou republiku na světové soutěže krásy, jako jsou Miss World, Miss Grand International, Miss International nebo Miss Intercontinental.

Co byste vzkázala vítězce Denise Spergerové?
Momentálně se všemi vítězkami trávím opět spoustu času a jediné, co jí mohu vzkázat, je to, že jí moc gratuluji a přeji, aby svůj titul využila nejlépe, jak může, a především, aby byla šťastná

Máte přehled o tom, kolik dívek z Vysočiny se do soutěže od prvních castingů přihlásilo?
Tento přehled rozhodně nemám. Pouze vím, že se celkově do soutěže přihlásilo přibližně 4-5 tisíc slečen.

Máte pro dívky z Vysočiny nějaký návod, jak uspět třeba v dalších ročnících soutěže?
Jediné rady, jaké mám, jsou ty, že musí být své a nesmějí se bát zkoušet nové věci.

m o vás, že jste se věnovala tanci. Pomáhá vám i nadále udržovat si štíhlou postavu? Nebo co dalšího pro ni děláte? Neříkejte mi, že ji máte darem od přírody a milujete svíčkovou se šesti.
Tanci jsem se věnovala po dobu 8 let. Momentálně kvůli vysoké škole si to nemohu dovolit, ale snažím se chodit do fitka a cvičit alespoň kardio. Ráda také chodím na procházky. Řekla bych, že pohybu mám tedy stále „dost”. V jídle se vůbec neomezuji, většinou sním, co potkám. (smích)

Jste z Havlíčkova Brodu. Co máte na svém městě nejraději? Mám na mysli nějaké konkrétní místo.
Havlíčkův Brod je nádherný, ale jedno z mých nejoblíbenějších míst je pro mě vesnice Petrkov, kde bydlí část mé rodiny a velice ráda tam chodím se psem na procházky.

Kde se vidíte za deset let?
Sama nevím, kde se vidím za měsíc, natož za 10 let. (smích) Každopádně, ráda bych si někdy v průběhu svého života vybudovala vlastní firmu a mým úplně největším snem je mít útulek.

Máte na mysli zvířecí útulek?
Ano, přesně tak. Jestli bude psí nebo kočičí, to už nechám osudu, prakticky na tom nezáleží. Budu vděčná za vše.

Na závěr z trošku jiného soudku. Losna, nebo Mažňák? Sparta, nebo Slavia? Minnie, nebo Hello Kitty? 
Tyto otázky nejsou určené vůbec pro mě. Jedinou otázku, na kterou dokážu odpovědět, je Sparta. Přítel fandí Spartě, takže bych ani nic jiného nemohla říci. (smích)

Napsal(a) Lenka Dvořáková | Foto soukromý archiv Andrey Prchalové, Miss Czech Republic 2019
 


 

Kam dál?

Bezhotovostní placení brzy vytlačí hotovost. Platba kartou je...

úterý, 12. února 2019, 08:22

„Až na nějaké výjimky budou do dvou dekád všechny platby elektronické.“ Takovou vizi má Miroslav Lukeš, který necelých osm let...

Online projektové řízení se vyplatí už firmě s deseti zaměstnanci,...

pondělí, 11. února 2019, 13:57

Píšete si pracovní úkoly na lístečky, které si lepíte na monitor počítače, nebo si vedete poznámkový blok či excelovou tabulku?...

Konopí není třeba tabuizovat, pomáhá člověku dlouhou řadu let

úterý, 29. ledna 2019, 09:28

Před 2. světovou válkou byla Česká republika konopnou velmocí a vyvážela širokou škálu produktů. Teď se tato plodina vrací do...

Hledal jsem herce, ze kterých jsem cítil letecké charisma, říká...

pondělí, 28. ledna 2019, 08:06

Mladý hradecký režisér David Balda v uplynulých dnech uvedl do kin svůj první celovečerní film Narušitel. Prvotina teprve...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

SOUTĚŽ: Tradiční Selské slavnosti v Holašovicích každý rok přilákají tisíce návštěvníků a není se čemu divit

Na návštěvníky čekají ukázky lidových řemesel, ochutnat budou moci staročeské dobroty, a kromě zážitků si budou moci odnést i tradiční české rukodělné výrobky z dílny řezbářů, kovářů, keramiků či dráteníků. Zažít jedinečnou atmosféru a vrátit se chvíli v čase můžete i letos od 26. do 28. července. Starosta Jankova a Holašovic Jan Jílek vyzdvihl, co byste si neměli nechat ujít.

Budějcká Drbna

TIPY NA TÝDEN: Zrní na Špilberku, Ondřej Havelka na Biskupském dvoře, roztančená Šelepka a zábava v Trojce

Že by v Brně nastala okurková sezóna? Přistupujte k tomu raději optimisticky. Nemusíte večer přebíhat z jedné akce na druhou a rozhodovací paralýza, kvůli které nakonec nikam nejdete, je také pasé. Od pondělí do pátku si užijete divadlo, koncerty i lenošení na pikniku.

Brněnská Drbna

Kvůli rozeschlým varhanám musí v Jablonci přesunout koncert

Rozeschlé varhany v secesním kostele Povýšení sv. Kříže v Jablonci donutily organizátory přesunout jeden ze srpnových koncertů cyklu Jablonecké kostely otevřeny. Už na začátku července při ladění nástroje před koncertem se ukázalo, že varhany nejsou v dobré kondici, tehdy ještě koncert odehrály. Po konzultaci s odborníky se ale koncert 6. srpna rozhodli organizátoři přesunout do kostela Dr. Farského, informovala Petra Handlířová.

Liberecká Drbna

Lidé v Rajnochovicích pracují na prodloužení lesní železnice. S nápadem vybudovat ji přišel kdysi olomoucký arcibiskup

Skupinka nadšenců v čele s Tomášem Hegarem zahájila v Rajnochovicích na Kroměřížsku práce na prodloužení trati lesní železnice, která je velkým turistickým lákadlem. Zatímco dosud se mohli lidé projet vláčkem po zhruba 300 metrech kolejí, příští rok by mělo přibýt dalších 280 metrů k nedaleké restauraci. Náklady na prodloužení trati pravděpodobně přesáhnou půl milionu korun, řekl ČTK a Českému rozhlasu Hegar.

Olomoucká Drbna

SOUTĚŽ: Pochlub se, jak trávíš dovolenou! Nejlepší snímky Drbna ocení originálním plecháčkem

Razíš v červenci na vodu, k moři nebo na chatu? Nenechávej si fotky z letních radovánek jen pro sebe a poděl se o ně i s dalšími Drbňáky. Autoři tří nejlepších fotek, které vyberete vy, naši čtenáři, dostanou od redakce pozornost v podobě originálního plecháčku, který nikde jinde, než v naší soutěži neseženete.

Jihlavská Drbna

Varování před nebezpečnými dětskými cyklovozíky

Převážení malého dítěte v přívěsném vozíku za jízdním kolem by měla být jedna z nejbezpečnějších variant, jak ho brát na cyklotúru. Jaká je realita? Spotřebitelská organizace dTest otestovala 11 modelů cyklovozíků, pět z nich v testu propadlo. Nedostatky se týkaly praktických zkoušek v terénu, složitého sestavování, nepohodlí, bezpečnostních rizik a obsahu nežádoucích chemikálií.

Hradecká Drbna