Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Finále rychle uteklo. Ani jsem nestačila být ve stresu, říká druhá vicemiss Czech Republic Andrea Prchalová

 
čtvrtek, 14. února 2019, 14:37

Vysočina není jen krajem jeřabin, brambor a úspěšných sportovců. V tomto kraji bydlí také krásné ženy. Důkazem je letošní ročník soutěže krásy Miss Czech Republic, ve kterém zazářila rodačka z Havlíčkova Brodu Andrea Prchalová. Může se totiž pyšnit titulem druhé vicemiss. Pár dní po soutěži jsem pohledné devatenáctileté tmavovlásce položila pár otázek. Andrea Prchalová na ně ochotně odpovídala, i když v těchto dnech neví, „kde jí hlava stojí“.

Na začátku mi dovolte, abych vám pogratulovala ke krásnému třetímu místu.
Moc děkuji.

Kdo vás do soutěže Miss Czech Republic přihlásil? Byla to vaše první zkušenost se soutěží krásy?
Miss Czech Republic byla moje první zkušenost a momentálně jsem moc ráda, že jsem se odhodlala přijít. Přihlášku na webových stránkách jsem si podala sama, ale všichni mě podporovali.

Andrea Prchalová
Narodila se před 19 lety v Havlíčkově Brodě. Momentálně má ale spíše dva domovy, protože studuje humanitní vědy na Karlově univerzitě v Praze. Andrea miluje sport, pět let dělala sportovní gymnastiku a osm let působila v taneční skupině Tendenc. Volný čas ráda tráví se svými přáteli, přítelem, rodinou a zvířaty.

V jaké disciplíně jste si nejvíce věřila? Můžete mi jednotlivé disciplíny popsat podrobněji?
Pokud jde o Preliminary, kde byly Miss talent, Top model, Miss bikini a pohovor, tak mohu říci, že nejjistější jsem si byla právě při pohovorech s porotou. Při samotném finále jsme měly spousty přehlídek. Začínaly jsme Asií od Natali Ruden, poté byly plavky od Lacrostine a večerní šaty opět od Natali Ruden. Během večera jsme si také losovaly otázky. Finále uteklo doopravdy rychle, prakticky jsem nestihla být ve stresu. A tak jsem se ve všech disciplínách cítila dobře a především jsem si to snažila užít.

Jak dlouho jste se na soutěž připravovaly?
Já jsem měla možnost přijít do této soutěže jako náhradnice během října, což znamená, že moje příprava na finále trvala cca 3 měsíce. Ostatní finalistky měly přípravu již od května, tudíž 9 měsíců.

Co pro vás třetí místo v soutěži znamená? Budete naši zemi reprezentovat na nějaké další soutěži?
Být II.vicemiss pro mě znamená možnost reprezentovat Českou republiku na Miss International v Japonsku. Měla jsem neskutečnou radost při vyhlašování, absolutně jsem to nečekala. Momentálně budu mít opět spoustu soustředění, abych byla ve všem dokonalá a byla připravena na světovou soutěž nejlépe, jak jen mohu.

Jaké jste měly mezi sebou s ostatními soutěžícími vztahy? Byly jste spíš kamarádky, nebo spíš rivalky?
S ostatními holkami jsme spolu trávily spoustu času, takže jsme si to snažily dělat příjemné. Přeci jen nám šlo o stejnou věc, takže jsme rozhodně byly kamarádky!

Miss Czech Republic 2019
Korunku pro Miss Czech Republic 2019 získala osmnáctiletá Denisa Spergerová z Českých Budějovic. Zvítězila mezi deseti finalistkami. První vicemiss se stala Maria Boichenko z Prahy, druhou vicemiss Andrea Prchalová z Havlíčkova Brodu. Za třetí vicemiss porota vybrala Miroslavu Pikolovou z Prahy, která nejvíce zaujala diváky na sociálních sítích. Vítězky pojedou letos reprezentovat Českou republiku na světové soutěže krásy, jako jsou Miss World, Miss Grand International, Miss International nebo Miss Intercontinental.

Co byste vzkázala vítězce Denise Spergerové?
Momentálně se všemi vítězkami trávím opět spoustu času a jediné, co jí mohu vzkázat, je to, že jí moc gratuluji a přeji, aby svůj titul využila nejlépe, jak může, a především, aby byla šťastná

Máte přehled o tom, kolik dívek z Vysočiny se do soutěže od prvních castingů přihlásilo?
Tento přehled rozhodně nemám. Pouze vím, že se celkově do soutěže přihlásilo přibližně 4-5 tisíc slečen.

Máte pro dívky z Vysočiny nějaký návod, jak uspět třeba v dalších ročnících soutěže?
Jediné rady, jaké mám, jsou ty, že musí být své a nesmějí se bát zkoušet nové věci.

m o vás, že jste se věnovala tanci. Pomáhá vám i nadále udržovat si štíhlou postavu? Nebo co dalšího pro ni děláte? Neříkejte mi, že ji máte darem od přírody a milujete svíčkovou se šesti.
Tanci jsem se věnovala po dobu 8 let. Momentálně kvůli vysoké škole si to nemohu dovolit, ale snažím se chodit do fitka a cvičit alespoň kardio. Ráda také chodím na procházky. Řekla bych, že pohybu mám tedy stále „dost”. V jídle se vůbec neomezuji, většinou sním, co potkám. (smích)

Jste z Havlíčkova Brodu. Co máte na svém městě nejraději? Mám na mysli nějaké konkrétní místo.
Havlíčkův Brod je nádherný, ale jedno z mých nejoblíbenějších míst je pro mě vesnice Petrkov, kde bydlí část mé rodiny a velice ráda tam chodím se psem na procházky.

Kde se vidíte za deset let?
Sama nevím, kde se vidím za měsíc, natož za 10 let. (smích) Každopádně, ráda bych si někdy v průběhu svého života vybudovala vlastní firmu a mým úplně největším snem je mít útulek.

Máte na mysli zvířecí útulek?
Ano, přesně tak. Jestli bude psí nebo kočičí, to už nechám osudu, prakticky na tom nezáleží. Budu vděčná za vše.

Na závěr z trošku jiného soudku. Losna, nebo Mažňák? Sparta, nebo Slavia? Minnie, nebo Hello Kitty? 
Tyto otázky nejsou určené vůbec pro mě. Jedinou otázku, na kterou dokážu odpovědět, je Sparta. Přítel fandí Spartě, takže bych ani nic jiného nemohla říci. (smích)

Napsal(a) Lenka Dvořáková | Foto soukromý archiv Andrey Prchalové, Miss Czech Republic 2019
 


 

Kam dál?

Bezhotovostní placení brzy vytlačí hotovost. Platba kartou je...

úterý, 12. února 2019, 08:22

„Až na nějaké výjimky budou do dvou dekád všechny platby elektronické.“ Takovou vizi má Miroslav Lukeš, který necelých osm let...

Online projektové řízení se vyplatí už firmě s deseti zaměstnanci,...

pondělí, 11. února 2019, 13:57

Píšete si pracovní úkoly na lístečky, které si lepíte na monitor počítače, nebo si vedete poznámkový blok či excelovou tabulku?...

Konopí není třeba tabuizovat, pomáhá člověku dlouhou řadu let

úterý, 29. ledna 2019, 09:28

Před 2. světovou válkou byla Česká republika konopnou velmocí a vyvážela širokou škálu produktů. Teď se tato plodina vrací do...

Hledal jsem herce, ze kterých jsem cítil letecké charisma, říká...

pondělí, 28. ledna 2019, 08:06

Mladý hradecký režisér David Balda v uplynulých dnech uvedl do kin svůj první celovečerní film Narušitel. Prvotina teprve...

 
 
 

O čem píšou další Drbny

Na parkovišti nedaleko Kauflandu došlo k navýšení parkovacích míst

Na parkovišti u Kauflandu, které bylo bráno jako od odstavné pro kamiony, vzniklo 86 míst pro osobáky a pět pro osoby ZTP. Místo pro kamiony zůstalo. Parkoviště je bezplatné.

Budějcká Drbna

Opilého muže museli zpacifikovat strážníci, cestou na záchytku mlátil hlavou do sanitky

Teprve devatenáctiletý muž se dostal do hledáčku strážníků, kteří v neděli odpoledne kontrolovali Královopolskou ulici. Namol opilý mladík začal bez důvodu strážníkům nadávat, čímž si vysloužil cestu na záchytku.

Brněnská Drbna

Přes dvě třetiny elektrické energie v kraji pochází z alternativních zdrojů

Ačkoliv energie z alternativních zdrojů v České republice nezahrnuje velkou část z celkově vyrobené elektřiny, v Libereckém kraji zastupují tyto zdroje významnou roli. Nejvýznamnější jsou pak solární elektrárny.

Liberecká Drbna

Řidič hasičské cisterny u soudu přiznal vinu a projevil lítost za tragickou nehodu u Libivé

Řidič hasičské cisterny Petr Matějíček přiznal dnes u šumperského soudu vinu a projevil lítost za loňskou tragickou nehodu při zásahu na Šumpersku.

Olomoucká Drbna

Dva řidiči během víkendu řídili opilí. Jeden nadýchal dokonce přes tři promile

Hned dva opilé řidiče „načapali“ během uplynulého víkendu policisté na Žďársku. Jednomu kolovalo v krvi dokonce více než tři promile alkoholu.

Jihlavská Drbna

Expedice Monoxylon III vyrazila na plavbu po řeckých ostrovech

Členové mezinárodní archeologické expedice Monoxylon III o víkendu z Archeoparku Všestary u Hradce Králové vypravili na cestu dlabaný člun, ve kterém se budou plavit po řeckých ostrovech. Vlastní plavba z řecké pevniny na ostrov Kréta začne 25. května a měla by trvat do 11. června. "Expedice po dvou letech příprav vstoupila do své poslední a nejdůležitější části," řekl archeolog a organizátor expedice Radomír Tichý.

Hradecká Drbna