pátek 25. září 2020 Zlata

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Jak začít podnikat?

, aktualizováno 16. března 2020, 9:11

Konečně jste se rozhodli vzít svou kariéru do vlastních rukou a začít podnikat? Výborně! První krok máte za sebou a my vám poradíme, jak na ty další a na co si dát v začátcích pozor.

Řada budoucích podnikatelů řeší hned na počátku otázku, zda začít jen s vyřízením živnostenského oprávnění na svou osobu nebo jestli si se jim vyplatí pořídit si obchodní společnost. V tomto ohledu je třeba si rozmyslet, jak velký byznysmen chci být a jaká rizika skýtá obor, v němž se rozhodnu podnikat. Kadeřnice v jednopokojovém pronájmu se asi nebude potřebovat krýt obchodní společností; zatímco s větším projektem, kde je více společníků nebo pokud sháním investory a zároveň nechci ztrácet čas zdlouhavým zakládáním s.r.o., bude nejlepším řešením poohlédnout se po agenturách specializujících se na prodej s.r.o.

Když bychom měli výhody a nevýhody jednotlivých variant shrnout, budou nespornou předností podnikání jako OSVČ nižší vstupní náklady a menší nároky na znalosti práva a účetnictví. Na druhou stranu pořízení jednoduchého s.r.o. není oproti například akciové společnosti nikterak výrazným zásahem do rozpočtu a při splacení základního kapitálu výrazně oddálíte rizika podnikání a s nimi spojenou eventualitu ručení od sebe jako fyzické osoby. Taková obchodní společnost může navíc mnohem lépe posloužit pro budování značky, která přesáhne význam vás jako zakladatele a kterou budete moct dále převést, popř. přenechat potomkům, pokud budete samozřejmě chtít.

V neposlední řadě je třeba se také kriticky podívat na svoje finanční možnosti a nastavit si realistické cíle. Pokud nemáte žádné zkušenosti s tím, jak nevyzpytatelná může být neviditelná ruka trhu, rozhodně neuděláte chybu, pokud si do začátků přizvete zkušenějšího kolegu nebo si necháte poradit od profesionální agentury.

Očekáváte-li od podnikání časovou flexibilitu, v tomto ohledu rozhodně platí, že jaké si to uděláte, takové to budete mít. Zároveň je ale potřeba počítat s tím, že hlavně začátky podnikání zpravidla vyžadují vysoké pracovní nasazení a s tím spojené i zvýšené nároky na váš čas. Když ale pracujete na sebe a na vlastním úspěchu (a ne na šéfově dalším Porsche), kde vidíte výsledky z první ruky, často se ani nestihnete podívat na hodinky.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

PR text

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.